Pracovní svetry, pracovní mikiny

Pracovní svetry musí splňovat dvě podmínky: Na jedné straně by měly zviditelnit nositele a tím zajistit větší bezpečnost, na druhé straně by měly chránit před nízkými teplotami a udržovat nositele v teple. K tomuto účelu se hodí zejména mikiny v signálních barvách, jako je oranžová a žlutá, které jsou navíc opatřeny reflexními pruhy. Na skladě však máme také pracovní svetry bez signálního efektu, které jsou obzvláště odolné a zároveň zůstávají měkké a pohodlné. Najděte si nyní svou pracovní mikinu!

V kategorii Pracovní svetry, pracovní mikiny Vám nabízíme výrobky následujících značek: Leipold+Döhle.

Pracovní svetr a pracovní mikina: Hi-Vis vybavení s hřejivým efektemKaždý, kdo pracuje venku nebo v průvanu, je vděčný za každou teplou vrstvu. Pracovní svetry a pracovní mikiny spojují pohodlí pohodlných volnočasových oblíbených kousků s bezpečnostními předpisy pro každodenní pracovní činnost. Takže další studený vítr může přijít!Jaké pracovní svetry jsou k dispozici?Podzimní a zimní pracovní svetry nabízíme v zásadě ve dvou kategoriích: Na jedné straně jako výstražné oblečení v oranžové nebo žluté barvě, na druhé straně jako univerzální pracovní oděv pro mrznoucí profesionály. Naše zelené pracovní mikiny jsou vhodné pro terénní úpravy, pánské pracovní svetry v modré barvě si objednávají zejména řemeslníci, černá, khaki nebo červená se hodí prakticky vždy.Pracovní svetry Hi-Vis v oranžové nebo žluté barvě s dlouhými rukávy a kompletním krytím trupu splňují nejvyšší požadavky na viditelnost – tj. třídu 3 podle normy EN ISO 20471 pro pracovní oděvy s výstražnou funkcí. To znamená, že jste i v nepříjemném počasí dobře oblečeni v široké škále profesí:  • železniční a silniční práce

  • staveniště a venkovní pracoviště

  • vodohospodářské stavby

  • práce s potenciálními riziky za špatné viditelnosti a povětrnostních podmínek


Jak si vybrat pracovní svetry na zimu, podzim a přechodné období?Ať už se jedná o pracovní tričko, pracovní bundu nebo třeba pracovní svetr: Optimální střih oděvu je důležitým prvkem bezpečnosti a pohodlí. Svetr by neměl být ani příliš volný, ani příliš těsný, aby se mezi textilem a pokožkou mohl vytvořit tepelný polštář.Dbejte také na to, abyste se v pracovní mikině mohli bez námahy a bez omezení pohybovat – zejména pokud vykonáváte mnoho úkolů nad hlavou nebo v jiných polohách.Jak vyprat pracovní svetry Hi-Vis?Pracovní oděvy je třeba prát poměrně často – i když mají citlivé reflexní pruhy. Aby neztratily svou svítivost, perte pracovní svetry vždy naruby, při nízkých teplotách a bez aviváže. Je také lepší nepoužívat sušičku a pracovní oděvy pověsit na ramínko, aby uschly.Jakmile se reflexní prvky zakalí, zmatní nebo dokonce přestanou plnit reflexní funkci, měli byste pracovní svetr vyměnit. Dobrým důvodem pro nákup nového svetru je také střih, který již není optimální, nebo ztráta hřejivosti – například v důsledku klesající pružnosti manžet.Rádi vám poskytneme další tipy týkající se bezpečnosti práce a seznámíme vás s naší nabídkou pracovních oděvů. V případě dotazů nás jednoduše kontaktujte.