Kulové stoly

Přepravovaný materiál stačí jednoduše položit na stůl s kulovými kladkami. Zde můžete kontrolovat, etiketovat, otáčet nebo přesměrovávat. Pracovní kroky, které jdou se stoly s kulovými kladkami prostě lépe od ruky.

V kategorii Kulové stoly Vám nabízíme výrobky následujících značek: Gura, Schulz Stanztechnik.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Délka [mm]
500
500
1000
1000
-
Relevance
Počet výrobků: 21

Stoly s kulovými kladkami – optimální dopravní technika s výjimečnou flexibilitouPokud se jedná o přepravu kartonů, montážních dílů nebo expedovaného zboží ve skladu nebo montážní hale z bodu A do bodu B, jsou stěžejním bodem pro rychlý a plynulý transport promyšlené dopravní systémy. A to nejlépe bez námahy. Pokud válečkové dráhy apod. doplníte flexibilními stoly s kulovými kladkami z nabídky kaiserkraft, bude výše zmíněné fungovat prakticky ve všech směrech. Ukážeme Vám, jak můžete procesy ve Vašem provozu dovést k dokonalosti s pomocí chytrých kuliček.Kde má smysl stoly s kulovými kladkami použít?Stůl s kulovými kladkami je přístavným prvkem válečkových drah, dopravních pásů a dalších produktů z naší nabídky dopravní techniky. Jeho účel je jednoduchý a promyšlený: namísto posouvání přepravovaného zboží pouze jedním směrem mohou zaměstnanci předmět na jednotlivě uložených kuličkách posouvat v rovině všemi směry. To je nespornou výhodou v situacích, kdy nejde jen o překonání trasy, nýbrž také o zpracování zboží:  • Stoly s kulovými kladkami usnadňují etiketování těžkých balíků před expedicí nebo naskladněním.

  • Těžké konstrukční součásti mohou být zaměstnancem optimálně vyrovnány pro následující krok zpracování – například před vtažením do stroje.

  • Stůl s kulovými kladkami je dokonalým mezikusem na rozcestích a křižovatkách ve vícedimenzionálně navrženém dopravním systému.

  • Stůl s kulovými kladkami použitý jako individuální pracoviště usnadňuje montáž.


Investice se tedy vyplatí také v případě, že otázky dopravy zboží ve Vaší firmě jsou spíše podružné, zatímco důraz je kladen na montáž nebo zpracování zboží. Stoly s kulovými kladkami tím patří k neodmyslitelným prvkům pro optimalizovanou logistiku procesů:  • Zkracují dobu montáže a zpracování.

  • Pracoviště optimálně přizpůsobí zaměstnanci – nikoli naopak.

  • Integrované do systému válečkových drah apod. snižují dobu dopravy a současně minimalizují potřebu místa pro dopravní systém – umožňují bezproblémové využití rohů.


Jaké předpoklady musí splňovat zboží přepravované na stolech s kulovými kladkami?Jelikož stoly s kulovými kladkami stejně jako naše válečkové a kladičkové dráhy využívají souhry mechaniky a fyziky, zboží musí splňovat určité předpoklady, aby se po stole pohybovalo s co nejmenším třením.Nejdůležitějším aspektem je dno přepravovaných předmětů. Musí být čisté, suché, tvrdé a stabilní. Pouze v takovém případě bude bodové zatížení jednotlivě uložených kladek optimálně využito a převedeno do pohybu.Pokud zboží tyto nároky nesplňuje, můžete si u kaiserkraft objednat stohovací přepravky nebo také transparentní přepravky, které tyto základní podmínku splňují.Jak stoly s kulovými kladkami integrovat do dopravní logistiky?kaiserkraft nabízí stoly s kulovými kladkami jako moduly, takže potřebné místo a uspořádání Vašeho dopravního systému můžete určit individuálně. Obecně nabízíme verze k doplnění lehkých válečkových drah a kladičkových drah a provedení pro přepravu těžkého zboží v kombinaci s válečkovými drahami.Rozhodujícím kritériem při výběru jsou stejně jako u drah hmotnost a rozměry přepravovaného zboží. Hmotnost nejtěžšího předmětu je důležitá pro potřebnou nosnost jednotlivých kuliček. Tento faktor lze vypočítat následujícím způsobem:Hmotnost nejtěžšího přepravovaného předmětu : 3 = potřebná nosnost jedné kulové kladkyU rozměrů vycházejte ideálně z nejmenšího přepravovaného předmětu. Zde platí: dno předmětu se musí v každém místě dotýkat alespoň tří řad kuliček, aby byl zajištěn převod bodového zatížení do plynulého pohybu.Jelikož spolu oba faktory velmi úzce souvisejí, na každé stránce s produkty Vám výběr usnadníme. Klikněte na určitou rozteč (tedy na určitou vzdálenost mezi kuličkami) a náš algoritmus Vám automaticky nabídne optimálně přizpůsobenou hmotnost. Navržené parametry samozřejmě můžete doladit, pokud však některá kombinace není možná, algoritmus skočí zpět na optimální nastavení.U kaiserkraft si navíc můžete kdykoli objednat jednotlivé kulové kladky, potřebujete-li provést údržbu stolu nebo jej přizpůsobit pro speciální povrch zboží atd. Tuto flexibilitu můžete ještě zvýšit, pokud si u nás objednáte nestandardní provedení a segmenty kulových kladek nad rámec rozměrové normy. Jednoduše nás kontaktujte.