Kulové stoly

Přepravovaný materiál stačí jednoduše položit na stůl s kulovými kladkami. Zde můžete kontrolovat, etiketovat, otáčet nebo přesměrovávat. Pracovní kroky, které jdou se stoly s kulovými kladkami prostě lépe od ruky.

V kategorii Kulové stoly Vám nabízíme výrobky následujících značek: Gura, Schulz Stanztechnik.

Značka
Typ produktu
Délka [mm]
500
500
1000
1000
-
Relevance
Počet výrobků: 21

Stoly s kulovými kladkami – optimální dopravní technika s výjimečnou flexibilitouPokud se jedná o přepravu kartonů, montážních dílů nebo expedovaného zboží ve skladu nebo montážní hale z bodu A do bodu B, jsou stěžejním bodem pro rychlý a plynulý transport promyšlené dopravní systémy. A to nejlépe bez námahy. Pokud válečkové dráhy apod. doplníte flexibilními stoly s kulovými kladkami z nabídky KAISER+KRAFT, bude výše zmíněné fungovat prakticky ve všech směrech. Ukážeme Vám, jak můžete procesy ve Vašem provozu dovést k dokonalosti s pomocí chytrých kuliček.Kde má smysl stoly s kulovými kladkami použít?Stůl s kulovými kladkami je přístavným prvkem válečkových drah, dopravních pásů a dalších produktů z naší nabídky dopravní techniky. Jeho účel je jednoduchý a promyšlený: namísto posouvání přepravovaného zboží pouze jedním směrem mohou zaměstnanci předmět na jednotlivě uložených kuličkách posouvat v rovině všemi směry. To je nespornou výhodou v situacích, kdy nejde jen o překonání trasy, nýbrž také o zpracování zboží:  • Stoly s kulovými kladkami usnadňují etiketování těžkých balíků před expedicí nebo naskladněním.

  • Těžké konstrukční součásti mohou být zaměstnancem optimálně vyrovnány pro následující krok zpracování – například před vtažením do stroje.

  • Stůl s kulovými kladkami je dokonalým mezikusem na rozcestích a křižovatkách ve vícedimenzionálně navrženém dopravním systému.

  • Stůl s kulovými kladkami použitý jako individuální pracoviště usnadňuje montáž.


Investice se tedy vyplatí také v případě, že otázky dopravy zboží ve Vaší firmě jsou spíše podružné, zatímco důraz je kladen na montáž nebo zpracování zboží. Stoly s kulovými kladkami tím patří k neodmyslitelným prvkům pro optimalizovanou logistiku procesů:  • Zkracují dobu montáže a zpracování.

  • Pracoviště optimálně přizpůsobí zaměstnanci – nikoli naopak.

  • Integrované do systému válečkových drah apod. snižují dobu dopravy a současně minimalizují potřebu místa pro dopravní systém – umožňují bezproblémové využití rohů.


Jaké předpoklady musí splňovat zboží přepravované na stolech s kulovými kladkami?Jelikož stoly s kulovými kladkami stejně jako naše válečkové a kladičkové dráhy využívají souhry mechaniky a fyziky, zboží musí splňovat určité předpoklady, aby se po stole pohybovalo s co nejmenším třením.Nejdůležitějším aspektem je dno přepravovaných předmětů. Musí být čisté, suché, tvrdé a stabilní. Pouze v takovém případě bude bodové zatížení jednotlivě uložených kladek optimálně využito a převedeno do pohybu.Pokud zboží tyto nároky nesplňuje, můžete si u KAISER+KRAFT objednat stohovací přepravky nebo také transparentní přepravky, které tyto základní podmínku splňují.Jak stoly s kulovými kladkami integrovat do dopravní logistiky?KAISER+KRAFT nabízí stoly s kulovými kladkami jako moduly, takže potřebné místo a uspořádání Vašeho dopravního systému můžete určit individuálně. Obecně nabízíme verze k doplnění lehkých válečkových drah a kladičkových drah a provedení pro přepravu těžkého zboží v kombinaci s válečkovými drahami.Rozhodujícím kritériem při výběru jsou stejně jako u drah hmotnost a rozměry přepravovaného zboží. Hmotnost nejtěžšího předmětu je důležitá pro potřebnou nosnost jednotlivých kuliček. Tento faktor lze vypočítat následujícím způsobem:Hmotnost nejtěžšího přepravovaného předmětu : 3 = potřebná nosnost jedné kulové kladkyU rozměrů vycházejte ideálně z nejmenšího přepravovaného předmětu. Zde platí: dno předmětu se musí v každém místě dotýkat alespoň tří řad kuliček, aby byl zajištěn převod bodového zatížení do plynulého pohybu.Jelikož spolu oba faktory velmi úzce souvisejí, na každé stránce s produkty Vám výběr usnadníme. Klikněte na určitou rozteč (tedy na určitou vzdálenost mezi kuličkami) a náš algoritmus Vám automaticky nabídne optimálně přizpůsobenou hmotnost. Navržené parametry samozřejmě můžete doladit, pokud však některá kombinace není možná, algoritmus skočí zpět na optimální nastavení.U KAISER+KRAFT si navíc můžete kdykoli objednat jednotlivé kulové kladky, potřebujete-li provést údržbu stolu nebo jej přizpůsobit pro speciální povrch zboží atd. Tuto flexibilitu můžete ještě zvýšit, pokud si u nás objednáte nestandardní provedení a segmenty kulových kladek nad rámec rozměrové normy. Jednoduše nás kontaktujte.