Elektromobilita

Benzin a nafta? Zapomeňte! Budoucnost pohybu na pracovišti patří e-mobilitě!

E-mobilita: vítejte v budoucnosti vnitropodnikové dopravy!Pro mnoho firem je vozový park s elektrickými vozidly již dávno samozřejmostí. E-mobilita se však netýká pouze firemních nebo nákladních vozidel. S e-mobilitou pro vnitropodnikovou dopravu můžete vyjít budoucnosti vstříc a pořádně rozhýbat vaši logistiku.
Co znamená e-mobilita pro firmy?Bezemisní elektromotory nahrazují spalovací motory poháněné benzinem nebo naftou: e-mobilita je v pravém slova smyslu otázkou udržitelnosti. Vždyť zejména komerční doprava je jedním z největších producentů emisí.Z dlouhodobého hlediska se tedy společnosti e-mobilitě nevyhnou. Tato změna paradigmatu se týká celého vozového parku a zavádí všechny výhody e-mobility také ve firemních areálech:  • Logistika pohonných hmot se sníží na minimum.

  • Dodávky/jízdy bez emisí jako důležitý faktor image.

  • Snadnější dosažení cílů udržitelnosti.

  • Atraktivní pozice zaměstnavatele a v rámci konkurence.

  • Dlouhodobě soběstačná výroba energie ze slunce, větru a obnovitelných zdrojů.


Pokud tyto faktory rozdělíte na interní dopravu zaměstnanců a zboží, můžete e-mobilitu učinit středobodem vaší koncepce až po přepravu posledního šroubku, a tak profitovat každý den a při každém pohybu.
Jak lze e-mobilitu ve firmě implementovat?Elektromotory mohou nejen přizpůsobit klasická vozidla budoucnosti, ale také optimalizovat dopravní přístroje a vozíky. Z firemních jízdních kol se stanou elektrokola a elektrická nákladní kola, z koloběžek elektrokoloběžky a tažné přístroje pro přívěsy a další vozidla budou rovněž jezdit bez emisí.Nezměníte přitom pouze pohon, nýbrž ušetříte také na potřebném vybavení pro nakládání s pohonnými hmotami například při manipulaci s nebezpečnými látkami. Stará známá vozidla se přidáním elektrické podpory stanou svižným dopravním prostředkem, na který se každý spolehne. E-mobilita tak přispívá také ke zdraví a kondici zaměstnanců.
Čemu je třeba věnovat pozornost?Výměnou pohonu elektronická konverze nekončí. Stejně důležité je pečlivé plánování a realizace interní nabíjecí infrastruktury. Zde je třeba se zaměřit na otázky týkající se potřebné elektrické energie, nabíjecího výkonu a počtu a umístění nabíjecích míst ve venkovních prostorách, ve skladu, v dílně a u zaměstnanců doma.Pro tuto centrální investici jsou k dispozici rozsáhlé dotační programy, které byste měli využít. V této souvislosti stojí za to uvažovat také o nových, soběstačných zdrojích energie pro firmu. Fotovoltaika a e-mobilita jdou ruku v ruce a mohou snížit vaši celkovou ekologickou stopu a optimalizovat vaši bilanci již ve střednědobém horizontu.