Systémová pracoviště

Jistěže každé pracoviště navrhujete se systémem – jinak byste nemohli nic vyrábět, opravovat ani vytvářet. Systémová pracoviště jsou však ještě o krok napřed. Myslí totiž na váš budoucí úspěch!

V kategorii Systémová pracoviště Vám nabízíme výrobky následujících značek: Treston, RAU, eurokraft basic, eurokraft pro, LISTA.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 22

Systémová pracoviště pro průmysl a provoz: vítejte v práci snů!Život sice není koncertem na přání, ale dobré pracoviště jím může být. Systémová pracoviště nabízejí maximální přizpůsobivost a individualizaci. Vyberte si dílenské stoly podle svých požadavků a učiňte z každého pracovního dne den snů. Nejde však jen o sny, ale také o zdraví: ergonomické pracoviště znamená, že se pracoviště optimálně přizpůsobuje potřebám zaměstnance a že nedochází k ohrožení jeho zdraví (např. v důsledku špatného držení těla nebo špatného osvětlení), i když je stejná práce vykonávána po delší dobu.
Čím se liší systémové pracoviště od běžného pracovního stolu?Systémová pracoviště jsou přizpůsobitelné dílenské a pracovní stoly, které můžete snadno rozšířit, změnit jejich využití, nově zkombinovat nebo optimalizovat. To je možné například pomocí otočných ramen, úložných boxů, odkládacích polic nebo děrovaných stěn. Všechny potřebné materiály jsou tak v zorném poli a dosahu uživatele. Dalšími doplňky jsou svítidla pro pracoviště pro optimální osvětlení pracovní plochy.Štíhlé pracovní stoly s nastavitelnou výškou, stolové vozíky nebo modulární základní stoly lze obratem ruky zkombinovat a vytvořit tak dílenské nebo výrobní pracoviště, kde můžete pracovat rychleji a ergonomičtěji.Pokud dojde ke změně výrobku nebo procesu, můžete tato systémová pracoviště okamžitě a bez dlouhých prostojů optimalizovat pro novou situaci. Systémová pracoviště díky tomu formou nábytku odpovídají na dynamiku, změny a digitalizaci, které definují průmysl a obchod.V naší nabídce naleznete systémová pracoviště pro průmysl se snadnou a rychlou montáží a od různých výrobců.
Co musejí systémová pracoviště zvládnout? Rozhodující je správná pracovní výška!Kromě flexibility procesů je pro systémová pracoviště rozhodujícím faktorem také zdraví zaměstnanců. Přestavování výšky se stalo jedním z nejdůležitějších bodů při výrobě veškerého nábytku – ať už jde o pracovní stoly, pracovní židle nebo dokonce dopravní přístroje a vozíky. Hlavní motto výběru: Zaměstnanec by měl být schopen provádět všechny činnosti ve zdravé, tělu příjemné poloze.Správná pracovní výška je obvykle ve výšce loktů nebo o něco níže. Příliš vysoký stůl často způsobuje bolesti v oblasti krku a ramen. Příliš nízký stůl způsobuje bolesti zad. Pracovní stoly s elektrickým přestavování výšky umožňují rychlé a nekomplikované přizpůsobení pracovní výšky různým úkolům a různým uživatelům.Toto krédo pro zdraví zaměstnanců není samoúčelné: ergonomická výroba a pracoviště snižují nemocnost a náklady na zdravotní péči, zvyšují produktivitu a zajišťují vyšší efektivitu.
Protiúnavové rohože pro pracoviště pro práci vestojeDlouhodobá práce vestoje nadměrně zatěžuje záda a vede k únavě – snižuje se soustředění a výsledkem je vyšší chybovost. Naše protiúnavové rohože představují řešení. Snižují tlak na chodidla, klouby a páteř a pomáhají zlepšovat krevní oběh. Jsou vhodné pro pracoviště, kde se nepoužívá otočná židle. Nabízíme vhodná řešení i pro ESD pracoviště!
Kde jsou v průmyslu a provozu zapotřebí systémová pracoviště?Naše kvalitní systémová pracoviště naleznou uplatnění v celé firmě – vlastně všude tam, kde je třeba obratem ruky vyřešit více než jeden úkol. Proto naše pracovní stoly fungují jako:  1. Pracovní a dílenský stůl

  2. Balicí stůl a vychystávací stanice

  3. Instantní laboratoř pro přímou kontrolu kvality

  4. Výrobní linka

  5. Jednotlivé pracoviště nebo montážní linkaSystémová pracoviště jako ESD pracovištěPotřebujete ochránit cenné součásti před nebezpečím elektrostatického výboje? Pak byste se neměli obejít bez ESD pracoviště. Nabízíme jednoduché stoly s objemově vodivými pracovními deskami i kompletní systémy, kde jsou všechny ocelové díly lakovány polovodivým lakem a jsou použita další uzemňovací zařízení, jako např. uzemňovací kabely, náramky apod.
Jak mohu pomocí systémových pracovišť realizovat individuální řešení?Naše nejlepší rada zní: vše, co není pracovním stolem, by mělo být opatřeno kolečky. Pojízdné kontejnery, zásuvkové vozíky, pracovní stoličky apod. jsou jednoduše součástí systémového pracoviště. Flexibilitu zvyšuje také příslušenství, jako jsou otočná ramena pro držáky tabletů a monitorů.Odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně nákupu poskytnou vaše aktuální provozní a výrobní procesy a také zaměstnanci, kteří je zajišťují. Nezapomeňte se zeptat na potřeby a přání a proveďte podrobnou analýzu současného stavu výroby nebo produkce. Tato pozorování vám ukáží, jak optimalizovat procesy, kde se co zadrhává a kde je lepší do systému nezasahovat.Obecně platí, že byste měli postupně nahradit všechna stará pevná a neergonomická pracoviště moderními systémy. I když se počáteční investice zdá být vysoká, tato změna se ve střednědobém a dlouhodobém horizontu vyplatí mnohem více. Výpočty vám rádi ukážeme osobně – stačí nás kontaktovat!