Značka
Výška stání
Vlastnost

Opěrné žebříky

Jak již název napovídá, opěrné žebříky je třeba opřít. Kam? Nejlépe se k tomuto účelu hodí zdi nebo lešení, protože jsou stabilními, a proto bezpečnými opěrnými body. Práce ve výšce tak může začít!

V kategorii Opěrné žebříky Vám nabízíme výrobky následujících značek: Guenzburger, KRAUSE, Layher, Altrex, euroline, HYMER, ZARGES.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 32
Změnit náhled:

Co je třeba vědět o opěrných žebřícíchŽebříky jsou přenosné. Žebříky jsou všestranné. Žebříky jsou žebříky. Na tom není co vysvětlovat. Nebo že by ano? Jak intenzivně se opěrnými žebříky zabýváte ve vaší firmě? Kdo se u vás stará o jejich kontrolu a údržbu? A které normy vůbec pro žebříky platí? Rádi vám poskytneme veškeré potřebné informace. Protože díky směrnicím získáte nejen bezpečnější žebříky, ale zároveň také právně zajistíte vaši firmu.Jaká norma je pro mě důležitá?Norma DIN EN 131 je pravděpodobně nejznámější normou pro mobilní žebříky platnou po celé Evropě. Obsahuje části DIN EN 131-1 až DIN EN 131-7. V prvních třech částech je předepisováno, jak musí být žebříky pojmenovány, konstruovány, kontrolovány a označovány a jaké informace musí obsahovat návod k jejich obsluze. Mimochodem: kontrolovány a případně vylepšovány jsou nejen žebříky – v případě potřeby je upravována také norma samotná. Od 1. ledna 2018 musí být například všechny opěrné žebříky delší než 3 metry vybaveny stabilizačním příčníkem. Zde se dozvíte více o této změně normy.Na co si musím při použití žebříků dávat pozor?I když vaše opěrné žebříky odpovídají platným normám, měli byste rovněž dodržovat důležitá pravidla pro jejich používání. Můžete tak předejít úrazům. Žebřík obecně není pracoviště. To znamená, že doba, po kterou vykonáváte pracovní úkoly na žebříku, by měla být co nejkratší a práce by neměly být příliš obtížné. Opěrné žebříky smí být například používány při stavebních pracích pouze v případě, že je pracovní výška menší než 7 metrů a činnost netrvá déle než 120 minut. V každém jednotlivém případě byste měli zkontrolovat, zda by pro danou práci nebylo vhodnější zvolit lešení, průmyslové schody, dvojité žebříky nebo pracovní plošiny. To platí především v situacích, kdy jsou při práci zapotřebí velké předměty, těžké nástroje nebo neskladné materiály. Věci těžší než 10 kg s vámi obecně na žebřík nepatří.Používejte tedy vždy pouze žebříky nebo schůdky, které jsou vhodné pro danou vykonávanou práci. Postavte je tak, aby byly stabilní a umožňovaly bezpečný výstup, a dodržujte příslušné pokyny pro uživatele. Ty nejdůležitější naleznete přímo na produktu ve formě piktogramů. Žebříky podle normy DIN EN 131 musí být dimenzovány pro minimální užitné zatížení 150 kg.Jaké žebříky u nás naleznete?Nabízíme výhradně žebříky odpovídající aktuální normě DIN EN od renomovaných výrobců a značek, jako jsou Günzburger nebo KRAUSE. Pomocí filtru si můžete vybrat, jaké vlastnosti mají vaše žebříky mít: musí být pojízdné a/nebo sklopné? Mají umožňovat výstup z jedné nebo z obou stran? Jak dlouhé mají žebříky být? Nejprve klikněte na vlastnost, která je pro vás nejdůležitější, a poté si vyberte z dalších možností. V případě dotazů nás můžete kontaktovat.Jaké další informace se ještě můžete dozvědět?