Opěrné žebříky

Jak již název napovídá, opěrné žebříky je třeba opřít. Kam? Nejlépe se k tomuto účelu hodí zdi nebo lešení, protože jsou stabilními, a proto bezpečnými opěrnými body. Práce ve výšce tak může začít!

V kategorii Opěrné žebříky Vám nabízíme výrobky následujících značek: MUNK, KRAUSE, Layher, Altrex, euroline, HYMER, ZARGES.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 38

Opěrné žebříky – co byste měli vědět o jejich používáníS prací ve výškách jsou dle zkušeností vždy spojena také rizika. Pro použití při práci to znamená: opěrné žebříky by měly splňovat určité předpoklady a uživatel by měl zohlednit určitá bezpečnostní pravidla. Zde naleznete informace ohledně norem ČSN, použití a kontrol opěrných žebříků.Která norma ČSN platí pro opěrné žebříkyNorma ČSN EN 131 je zřejmě nejznámější norma pro mobilní žebříky platná v rámci celé Evropy. Určuje, jak musí být žebříky nazývány, konstruovány, testovány a označovány a jaké informace musí být uvedeny v návodu k obsluze. V nařízení je například také definováno, že opěrné žebříky z hliníku nebo ze dřeva delší než 3 metry musí být od 1. ledna 2018 vybaveny příčníkem.Zjistěte více o změně normy ČSN EN 131.Na co si dát při používání opěrných žebříků pozor?K opření o regály nebo k dosažení na plochy ve větších výškách: opěrné žebříky jsou vhodné pro rozmanité pracovní využití. Aby byla při práci zaručena potřebná bezpečnost, je ovšem důležité dodržovat několik pravidel. Žebříky k opření tak musí být vždy zajištěny proti sklouznutí. Bezpečné opěrné body a suché a stabilní body pro zapření na podlaze jsou přitom nezbytné.Stupeň obtížnosti a doba trvání pracovních úkolů na žebříku by obecně měly být co nejmenší. Opěrné žebříky při stavebních pracích by například měly být používány pouze v případě, že je pracovní výška menší než 7 metrů a činnost netrvá déle než 120 minut. Je-li při práci zapotřebí těžké nářadí nebo neskladný stavební materiál (těžší než 10 kg), jsou dobrou a bezpečnou alternativou opěrných žebříků lešení, průmyslové schody nebo i pracovní plošiny.Nákup opěrných žebříků u kaiserkraftU kaiserkraft vedeme výhradně opěrné žebříky podle normy ČSN EN od renomovaných výrobců a značek, jako jsou Günzburger nebo KRAUSE. Pomocí našich filtrů můžete provést základní výběr a nechat si zobrazit pouze opěrné žebříky s určitými vlastnostmi. Pokud například hledáte model s určitou výškou stání, můžete výběr omezit pomocí filtrů.Máte-li dotazy ohledně výběru opěrných žebříků, přijďte za námi. Chcete se kromě toho dozvědět ještě více o používání opěrných žebříků? Naši nákupní poradci Vám pomohou:

Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Teleskopické nakladače | Schůdkové žebříky | Žebříky s příčlemi | Žebříky se stupni | Hliníkové žebříky | Příčníky