Mazací lisy, mazací přístroje

K mazání pohyblivých částí, strojů nebo vozidel můžete za účelem snížení opotřebení použít nástroje, jako jsou mazací lisy a mazací přístroje. Zde si můžete pořídit profesionální pákové a rázové mazací lisy s ručním nebo automatickým ovládáním a rovněž s elektrickým ovládáním nebo ovládáním stlačeným vzduchem. Čtěte dále pro další informace!

V kategorii Mazací lisy, mazací přístroje Vám nabízíme výrobky následujících značek: PRESSOL.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Způsob obsluhy
Relevance
Počet výrobků: 16

Mazací lisy a mazací přístroje pro profesionályMaziva jsou základem pro fungující provoz. Na jedné straně snižují opotřebení a na druhé straně zajišťují delší životnost. Když totiž stroje pracují na plné obrátky, potřebují pravidelný přísun maziv. Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak toho dosáhnout, jsou mazací lisy a mazací přístroje.Jak funguje mazací lisy?Představují čistou (a bezpečnou) alternativu k ručnímu domazávání ložisek, součástí strojů, řetězů atd. Fungují na principu tlakového pístu, který prostřednictvím vsuvky umístí mazivo přímo na požadované místo. Dlouhé hadice a nástavce zajišťují, že se mazací lis snadno dostane i do hlubších míst stroje.Jednoruční mazací lis je oblíbený, protože je praktický, čistý a snadno se plní. Lze s ním však vytvořit menší tlak než s obouručním pákovým mazacím lisem nebo mazacím lisem na stlačený vzduch (mazacím přístrojem), či dokonce s akumulátorovými mazacími lisy.Podle čeho mám vybírat?Čím je mazací přístroj menší a praktičtější, tím déle mazání trvá. Proto byste se měli zaměřit také na zvyšování hodnot výkonu, protože potřeba domazávání strojů a přístrojů v provozu roste. Čím více je lis elektrický, tím rychleji a přesněji můžete své stroje a nástroje udržovat. Důležitými faktory pro výběr jsou:  • Provoz s uvolněným tukem a/nebo kartuší s tukem

  • Čerpací tlak a objem

  • Ovládání a možnost manipulace na těžko přístupných místech

  • Dodávané příslušenství od plnicí vsuvky po pancéřovou hadici


Proč jsou mazací lisy součástí manipulace s nebezpečnými látkami?Čisté mazání? To nezní moc nebezpečně. Přesto jsou mazací lisy součástí vaší provozní koncepce pro manipulaci s nebezpečnými látkami.  • Při manipulaci s mazacím tukem se vyvarujte kontaktu s pokožkou nebo očima, důrazně se doporučuje používání ochranných rukavic a promašťujících krémů.

  • Pro skladování jsou zapotřebí skříně pro nebezpečné látky, které uchovávají mazací tuk odděleně od jiných hořlavých nebo výbušných látek a mají vhodná bezpečnostní zařízení.

  • K doplňování by se měly používat pomůcky jako zařízení na plnění tuků a sorpční textilie.


Mazací lisy musí být pravidelně kontrolovány z hlediska provozuschopnosti a stability.Je samozřejmé, že byste měli své zaměstnance proškolit v zacházení s mazivy a mazacími lisy a provádět pravidelná hodnocení rizik. Pouze pokud dokážete přesně vyhodnotit své schopnosti a potřeby, bude provoz probíhat skutečně hladce.Ještě více informací o bezpečném skladování potřebných médií najdete v našich informacích o skladování nebezpečných látek v souladu s předpisy. Vše ostatní vám můžeme sdělit také osobně – kontaktujte nás.