Odlučovače

Cizí oleje ve vašem pracovním vybavení? To raději ne. Nejlepším způsobem, jak tomu předejít, je použití odlučovače oleje – pro čisté emulze a disperze. U nás si můžete pořídit odlučovače s magnetickým podstavcem nebo stojanovou nohou. Snižte nyní vaše náklady na likvidaci a prodlužte životnost vašich strojů a filtračních systémů! Níže na stránce zjistíte, který výrobek je pro vás vhodný.

Nákup odlučovače oleje: nutnost pro čistotu v průmysluOlej patří do nádrží nebo motorů, ne do vašich čisticích disperzí nebo chladicích maziv. Odlučovače oleje fungují jako pásové vysavače a bezpečně a účinně odstraňují molekuly oleje z kapalin. Toho využijete nejen v každodenním provozu, ale také v případě úniku.Jak funguje odlučovač oleje?Pásové odlučovače sestávají z nekonečného odlučovacího pásu, který se pohybuje pomocí hnacího válce s motorem a vratného válce. Vratný válec se ponoří do kapaliny a poté se odlučovač spustí.Plovoucí oleje a tuky ulpívají na pásu a pomocí válců jsou z kapaliny odváděny ke stěrači. U hadicových odlučovačů se cizí oleje oddělují v duté nekonečné hadici, diskový odlučovač pracuje s rotujícím přilnavým diskem a stěrači.Oblasti použitíJsou vhodné jak pro údržbu strojů, tak v omezené míře i pro likvidaci uniklých látek. Při údržbě strojů účinně odstraňují cizí oleje z emulzí a disperzí, které udržují v chodu četné systémy:  • Nádrže na chladicí maziva pro průmyslové obráběcí stroje

  • Procesní a chemické lázně

  • Ultrazvukové čističky a čističky dílů

  • Čištění technologické vody v průmyslových zařízeních před likvidací


Odlučovače oleje lze použít také k čištění odpadních vod a usnadnit tak recyklaci. Z hlediska likvidace uniklých látek jsou sice výrazně méně účinné než sorpční textilie nebo nasákavé hadice, lze je však využít jako improvizovanou pomoc pro malé vodní plochy.VýhodyPásový odlučovač vykonává cennou práci při údržbě strojů, resp. u chladicích maziv a filtračních systémů.  • Emulze a disperze jsou zbaveny cizích olejů a zachovávají si svou účinnost.

  • Nutnost likvidace technologických materiálů může být výrazně oddálena.

  • Systémy mají delší životnost.

  • Omezením tvorby bakterií se snižuje riziko vzniku zápachu.


Jak vybrat odlučovač oleje?Která verze odlučovače je nejlepší volbou, závisí v podstatě na objemu čištěné kapaliny a požadovaných výkonnostních hodnotách. Pásové odlučovače se používají zejména při obrábění kovů a ve všudypřítomných nádržích na chladicí maziva. Jako kompaktní a levná zařízení jsou naprosto dostačující pro obvyklé velikosti nádrží a dobře si poradí i s kolísající hladinou kapaliny.Rádi vám pomůžeme vybrat nejvhodnější variantu. Neváhejte nás kontaktovat.