Plomby, pečeti

Plomby a pečetě dávají jednoznačně najevo, že zásilku nesmí otevřít neoprávněná osoba. Kromě toho tímto způsobem pevně uzavřete přepravní obaly, jako jsou kontejnery, mřížkové boxy nebo stohovací boxy, a zajistíte je proti krádeži nebo neoprávněné manipulaci. Přečtěte si nyní další informace a zjistěte vše o plombách a pečetích.

V kategorii Plomby, pečeti Vám nabízíme výrobky následujících značek: BITO, KS Tools.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj

Plomby a pečetě na ochranu proti neoprávněnému přístupuPlomby a pečetě jsou nezaměnitelné. Zaplombované a zapečetěné zboží nebo kontejnery podávají jasnou informaci se signálním účinkem, zabraňují manipulaci a krádeži, zaručují kvalitu a bezpečnost.K čemu slouží plomby a pečetě?Bezpečnostní plomby a pečetě jsou důležitým prvkem v mezinárodní přepravě zboží a jsou v mnoha případech povinné. Uzavřou nádoby a ventilové otvory, stejně jako kontejnery, mřížkové boxy nebo celé skladové haly a železniční vagony.Jejich hlavním úkolem je ochrana proti neoprávněné manipulaci: jedinečně očíslovanou plombu nebo pečeť nelze porušit a znovu beze stopy umístit. Tím je zajištěno, že nádobu nebo přístroj neotevřela osoba, která k tomu není oprávněna.Taková ochrana nalezne uplatnění jak na mezinárodních přepravních trasách, tak i mezi dvěma kontrolami zařízení. Obecně řečeno, plomby a pečetě jsou současně uzávěrem, dokumentací a pojištěním přepravy.Jaké plomby a pečetě jsou k dispozici?  1. Bariérové plomby uzavřou skladové haly, exportní kontejnery, stohovací nádoby, skládací boxy apod. Jsou určeny k ochraně proti manipulaci a krádeži a zároveň slouží jako bezpečný uzávěr při přepravě.

  2. Indikační plomby mají upozornit na možnou manipulaci nebo přístup. Tyto cenově výhodné plastové plomby lze snadno odstranit, ovšem nikoli bez povšimnutí.

  3. Páskovací pečeti ukazují, zda jsou ovazovací pásky a podobné prvky pro zajištění zboží neporušené. Vzhledem k tomu, že tyto uzávěry lze velmi snadno odstranit a vyměnit, je pro mnoho přepravních tras nezbytné použití uzavírací plomby.


Podle materiálu a typu konstrukce lze plomby také rozdělit na plomby s drátěným lankem nebo protahovací plastové plomby. Protahovací plomby z drátu jsou vhodné pro mřížkové boxy, bedny a mezinárodní přepravu v nákladních automobilech a kontejnerech. Jsou k dispozici v různých velikostech a lze je otevřít pouze pomocí příslušných nástrojů. Obecně jsou protahovací plomby ideální pro zajištění hasicích přístrojů, strojů nebo součástí a slouží tak jako ochrana proti neoprávněné manipulaci a zároveň jako kontrolní plomba. Plastové plomby mohou také plnit mnoho úkolů – v chemickém průmyslu i na bezpečnostních kontrolách.Kdy a kde jsou plomby a pečetě povinné?Jakmile lze zboží nebo komodity bezpečně používat pouze tehdy, pokud je zajištěna absolutní bezpečnost proti neoprávněné manipulaci, jsou plomby nepostradatelné. To platí například pro potraviny: zde plomby zajišťují zpětnou sledovatelnost a označují kontrolu kvality a původu chráněného zboží.Plomby mají stejný význam pro tok zboží v chemickém a zdravotnickém průmyslu a pro provozní bezpečnost. Plombování hasicích přístrojů nebo prostředků první pomoci zajišťuje kontrolu úplnosti výrobků nebo jejich výměnu po použití. V logistice – zejména přeshraniční – jsou pečetě a plomby stejně důležité jako zajištění nákladu, speciální značení a kompletní přepravní doklady.Na naši odbornost se můžete spolehnout. Potřebujete pomoci s výběrem? Neváhejte nás kdykoli kontaktovat!