Zimní údržba

Každý rok znovu: zimní údržba. A co zimní údržba rovněž každý rok znovu potřebuje? Dobrou organizaci – v podobě posypového materiálu, posypového vozíku a nádob na posypový materiál. A pak se může začít s odklízením. A kdyby zima někdy opět pořádně udeřila, nebude to žádný problém, protože v nabídce máme i velkoobjemové posypové vozíky.

V kategorii Zimní údržba Vám nabízíme výrobky následujících značek: CEMO, EUROKRAFTbasic, EUROKRAFTpro, FLORA, PRESSOL.

Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 78

Zimní údržba – pro bezpečnost provozuZimní údržba je pro firmy povinná – je důležitým aspektem pro bezpečnost zaměstnanců. Uklizenými příjezdovými cestami chráníte také své dodavatele a zákazníky. V nádobách na posypový materiál je vždy po ruce posypová sůl, kterou můžete pomocí posypových vozíků efektivně rozvážet po areálu. S praktickými modely lze zimní údržbu provádět i na menších plochách – s přívěsy pro posypové vozíky naopak můžete v mžiku odklízet větší plochy.Zimní údržba: povinnost pro firmyPro firmy platí: V přímých provozních prostorách, jako jsou venkovní zařízení, platí povinnost odklízení a posypu. Firemní zimní údržba odpovídá také za přístupové cesty, veřejné cesty a vozovky v okolí vašeho firemního areálu. Nejste si jisti, kde začíná povinnost zimní údržby mimo areál vaší firmy? Pak je nejlepší obrátit se na místní úřad. Budou schopni vám poskytnout přesné informace o tom, kde začíná vaše povinnost odklízení – a budete právně chráněni.Jaká pravidla platí pro zimní údržbu pro firmy?Bezpečnost provozu je v mnoha bodech přesně definována zákonem. V případě zimní údržby však neexistuje jednotný právní text. Nicméně existuje povinnost zajistit bezpečnost provozu v bezprostředním areálu firmy. Například v Německu je součástí technických pravidel pro pracoviště (ASR) v bodě Dopravní cesty. V následujících bodech jsou pro vás shrnuty přesné požadavky:  • Nejpozději hodinu před příchodem prvního návštěvníka, dodavatele, zákazníka nebo zaměstnance musí být areál firmy odklizen a posypán. To lze obzvlášť snadno provést pomocí pluhů na sníh pro vysokozdvižné vozíky.

  • Všechny často používané dopravní cesty – ať už se po nich jezdí, nebo chodí – musí být dodatečně posypány posypovými materiály. Se sypacím přívěsem pro užitková vozidla efektivně zajistíte i větší plochy.

  • Nádoby na posypový materiál a pomůcky jako lopaty na sníh a posypové vozíky připravte na více místech v areálu, tak aby byly po ruce a připraveny k použití.

  • S rohožemi pro zachycování nečistot můžete navíc zabezpečit vstupní prostory firmy a minimalizovat tak riziko uklouznutí.


Pro zimní údržbu se osvědčily zejména nádoby na posypový materiál ze sklolaminátu (GFK). Další informace o tomto materiálu jsme shrnuli v našem nákupním poradci pro sklolaminátové nádoby na posypový materiál. Příslušný posypový materiál dostanete rovněž u nás.Praktické doplňky pro produkty zimní údržbyNa příjezdových cestách a chodnících podporují bezpečný provoz v areálu firmy také zimní dopravní zrcadla. Usnadňují rovněž přehled na nepřehledných místech. Kromě toho používejte lopaty na sníh a podobné pomůcky, abyste odklidili sníh z přístřešků. Tím zabráníte tomu, aby zatížení sněhem představovalo riziko úrazu.Máte dotazy týkající se zimní údržby ve vaší firmě nebo chcete poradit s výběrem posypových vozíků, nádob na posypový materiál a posypových materiálů? Pak nás kontaktujte a náš přátelský servisní tým vám rád pomůže!
Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Boxy na nářadí | Zimní údržba EUROKRAFTpro | Lavičky | Zahrazení a značení | Stojany pro jízdní kola EUROKRAFTpro