Pracovní židle

Bolí vás na konci dne opět záda? Na vině není váš věk ani vaše práce. Za všechno může špatná židle. Zdravé sezení nemá nic společného s náhodou, nýbrž se správnou židlí.

Ergonomické pracovní židle pro průmysl a provozHlavně sedět, hlavně pracovat – tak to bylo kdysi! Ergonomie je jedním z nejdůležitějších témat v oblasti zdraví ve firmě. Naše pracovní židle vám poskytnou rychlokurz zdravého sezení, uvolněné práce a spokojených zaměstnanců. Posaďte se a dávejte pozor!
Jakou funkci zaujímají moderní pracovní židle?Ačkoli sedíme tak rádi a často, sezení je pro tělo jednou z nejnepřirozenějších a nejškodlivějších poloh. Zádové obratle jsou v nezdravém zakřivení, krevní oběh v nohách je narušen, svaly a šlachy jsou trvale jednostranně zatížené. K tomu se přidává vadné držení těla způsobené mnohahodinovou prací s těžkými obrobky nebo nástroji.Moderní pracovní židle, stoličky a pomůcky pro stání by měly podporovat zdravé sezení, zlepšovat držení těla v určitých pracovních polohách a povzbuzovat zaměstnance k častějšímu vstávání a pohybu. Proto doporučujeme ergonomické, výškově přestavitelné pracovní židle pro průmysl a provoz. Naše pracovní židle jsou k dispozici s područkami i bez područek, s kolečky i bez koleček, s opěradly i bez opěradel, s nožními opěrami nebo spodními kruhy i bez nich a samozřejmě s možností nastavení výšky.  • Pracovní židle podporují a uvolňují záda v neuralgických bodech páteře.

  • Speciálně tvarované sedáky umožňují optimální držení nohou pro lepší prokrvení.

  • Sklápěcí a vyklápěcí mechaniky umožňují uvolňovací pohyby během sezení.

  • Podstavce s nastavitelnou výškou se ideálně přizpůsobí tělesné výšce a konstituci.

  • Kvalitní čalounění a potahy se speciálními vlastnostmi pro čisté prostory apod. činí z ergonomie základní prvek každého firemního prostoru.Jaký je rozdíl mezi pracovními a kancelářskými židlemi?V kanceláři nemusí být nikdo v pohotovosti u montážní linky nebo pracovat s elektrostaticky citlivými součástmi. Proto se u kancelářských židlí dbá především na pohodlí, ergonomii a zmírnění zátěže při typickém držení těla u psacího stolu.Pracovní židle se používají také ve výrobě, dílnách, laboratořích nebo čistých prostorách. Pro takové prostředí musí být vybaveny speciálními potahy, ESD a hygienickými podstavci a příslušnými ESD kolečky. Mnoho pracovních židlí má také větší celkovou výšku, která je nezbytná u strojů a montážních linek.
Jaké jsou nejlepší pracovní židle? Jak vybrat správnou pracovní židli?Existují příslušné předpisy pro vhodnost k použití v různých firemních oblastech se zvláštními požadavky. Na potřeby jednotlivých zaměstnanců je nejlepší se zeptat uživatelů samotných.Optimální pracovní židle odpovídá hmotnosti, výšce, pohlaví a základním fyzickým předpokladům zaměstnance. Neexistuje tedy univerzální řešení pro celou firmu a všechny zaměstnance.Obecně platí, že bezpečným řešením jsou pracovní židle, které umožňují co největší flexibilitu, pokud jde o opěradlo, výšku sedáku, sklon sedáku a jeho pohyblivost. Mimochodem: Nabízíme také pracovní židle a stoly v ESD provedení. Další podrobnosti naleznete na příslušné stránce produktu. Ještě více informací obdržíte, pokud kontaktujete náš zákaznický servis!
Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Ochranné rohože | Vedení kabelů | Vozíky na podnosy | Zásuvkové kontejnery | Otočná ramena | Šatní skříňky | Pracovní židle bimos