Zvedací přístroje

Pokud se břemena v běžném pracovním dni stanou zátěží, představují zvedací zařízení a zvedací přístroje vítané usnadnění práce. Nezáleží na tom, jestli jde o paletové zdvižné vozíky s ručním nebo i elektrickým pohonem, větší zdvihací přístroje, stohovače, přísavkové zvedače, jeřáby nebo zvedací stoly – pro každou výzvu vyžadující sílu Vám nabízíme vhodné technologické odlehčení.

Zvedací přístroje pro každé použití a každé břemenoI ten nejsilnější zaměstnanec někdy musí ustoupit. A také by to měl udělat v zájmu svého zdraví. Jednodušší je určitě použití zvedacích přístrojů. Koneckonců dokáží tito silní pomocníci bezpečněji přepravit břemena, složit je na správném místě a lépe tak uspořádat pracovní postup ve firmě – od skladu až po dílnu. To, jaké výrobky ze sortimentu společnosti kaiserkraft jsou správné pro zvedání ve Vaší firmě, se dozvíte zde.Zvedací přístroje: existuje nějaký důležitý rozdíl pro výběr?V zásadě ano. Když se ještě doplní výraz přístroje pro pozemní dopravu, je rozdíl možná ještě výraznější. Patří k tomu všechny zvedací přístroje, které se používají přednostně k přepravě břemen. Nejlepším příkladem jsou paletové nebo vidlicové zdvižné vozíky.Naproti tomu jsou klasické zvedací přístroje jako jeřáby užitečnými a stacionárními výrobky, které s určitým akčním rádiem zdvihají a umisťují těžká břemena. Používají se zejména tehdy, když chcete v provozu přemisťovat těžké stroje nebo používat určité nástroje.Otázkou tedy je, jakou funkci by Váš přístroj měl plnit: jde Vám spíše o přepravu, nebo o zvedání? Z toho vyplývají další faktory důležité při výběru zdvižných vozíků, zvedacích stolů atp.Jaké zvedací přístroje jsou podstatné pro mou firmu?To samozřejmě záleží na tom, jaká břemena a v jaké formě se ve Vaší firmě mají přepravovat nebo přemisťovat. V naší každodenní práci se zákazníky se jako obzvlášť univerzální vykrystalizovaly dva přístroje:  • Paletové zdvižné vozíky, resp. vidlicové zdvižné vozíky jsou zapotřebí prakticky v každém odvětví, jakmile se přijímá nebo odesílá zboží na paletách.

  • Z hlediska funkčnosti jsou obzvlášť univerzální minilifty, které se díky libovolnému výběru příslušenství a speciálním konstrukcím mohou stát skutečným řešením problému – zejména v dílnách.Jaké faktory musím u zvedacích přístrojů bezpodmínečně zohlednit?U společnosti kaiserkraft najdete výhradně přístroje, které se smí obsluhovat i bez příslušného řidičského oprávnění. Samozřejmě přitom vždy platí předpisy bezpečnosti práce.Faktory, které je nutné zohlednit při výběru, jsou:  • hmotnost a rozměry zboží

  • potřebný rozsah zdvihu (vertikálně)

  • u paletových zdvižných vozíků délka vidlic a nosná šířka přístroje


U všech přepravních přístrojů jako například stohovačů je kromě toho rozhodující výběr správných kol. Protože druh podlahy a zvážení poměru mezi komfortem kol a odporem kol mohou nakonec představovat rozhodující rozdíl. Více informací naleznete v nákupním poradci Kola a kolečka.Kromě toho byste měli vždy ověřit, jestli se příslušný přístroj skutečně hodí pro Vaše vypočítané zatížení. Stručně řečeno potřebujete na základě těžiště břemena a ze statických důvodů většinou přístroj, který má vyšší maximální nosnost, než jste odhadem vypočítali. S přístrojem, který má vyšší nosnost, kromě toho rozšíříte použitelnost Vašeho pomocníka pro přepravu břemen.Jak Vám můžeme pomoci?Rádi Vám pomůžeme s určením správného přístroje pro Vaši přepravu zboží. Také ohledně výrobků na zakázku nebo dalších dotazů na zvedací přístroje nás můžete kdykoliv kontaktovat.