Pružinové kladkostroje

Proveďte přezbrojení – na ergonomická pracoviště s pružinovými navijáky. Výhoda spočívá v tom, že Vaši zaměstnanci budou schopni snadno zvedat a přemisťovat obrobky a pracovní materiály, bez vynaložení síly a s pozitivním vlivem na zdraví. Porovnejte nyní jednotlivé pružinové navijáky.

Vaše filtry
  Typ produktu
  Vytažení lana
  Nosnost
  Cena s DPH
  Cena bez DPH

  Pružinové navijáky pro práci bez bolesti zad  Ergonomická práce znamená minimalizaci zdravotní zátěže. S pružinovými navijáky od společnosti kaiserkraft to jde i v oblasti montáže a u dopravního pásu.  Fungování pružinových a polohovacích navijáků  Pružinový naviják, respektive vratný naviják se skládá z lanového bubnu s pružinou. Nahoře se nachází závěsné zařízení, na konci lana je připevněna karabina, do které můžete zavěsit břemeno. Máte tak možnost mít nářadí jako například šroubováky uložené ve správné výšce a v případě potřeby si je přitáhnout k sobě. Když nářadí pustíte, automaticky se vrátí do své výchozí polohy – minimálně tehdy, když se jedná o běžný pružinový naviják.  Jinak je tomu u polohovacího navijáku s kónickým bubnem. Ten břemeno po puštění udržuje ve vzduchu. I když se rozhodnete pro pružinový naviják s funkcí aretace, můžete své nářadí ve vzduchu zafixovat, což je ideální pro delší práce, které vyžadují preciznost.  Jak jednoduchý je základní princip, tak rozmanité jsou přednosti pružinových a polohovacích navijáků:


  • Ergonomická práce: Pružinové navijáky Vás ušetří zbytečných luxací při montážních pracích a snižují hmotnost nářadí. Tímto způsobem zabráníte jednostrannému zatížení a únavě.

  • Bezproblémové pracovní postupy: Když je vše potřebné po ruce, jde práce rychle a efektivně.

  • Pořádek na pracovišti: Bez dlouhého uklízení, pružinový naviják vrátí nářadí automaticky do výchozí polohy.

  • Vyšší bezpečnost: Pružinové navijáky zabrání tomu, aby nářádí spadlo na nohy Vašich zaměstnanců, když ho upustí. Modely se zajištěním proti pádu tomu zabrání dokonce i tehdy, když pružina praskne. To ochrání nejen Vaše zaměstnance, ale i užívané nářadí.


  Naše pružinové navijáky lze namontovat a demontovat v několika krocích, v závislosti na tom, kde je budete používat.  Důležitá kritéria pro výběr pružinových navijáků  Důležitou vlastností pružinových navijáků je jejich nosnost. Jednoduché pružinové navijáky udrží břemena o hmotnosti až 14 kilogramů, polohovací navijáky jsou vhodné i pro výrazně těžší nářadí. Důležitou roli hraje také délka lana. Při výběru dbejte na to, v jaké výšce chcete pružinový naviják umístit a jaké pohyby dělají Vaši zaměstnanci při práci, popřípadě kolik volného prostoru potřebují.  U společnosti kaiserkraft dostanete pružinové navijáky s funkcí aretace a zajištění proti pádu i bez těchto funkcí. Pokud si nejste jistí, jaký pružinový naviják je nejvhodnější pro Vaše požadavky, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme také s výběrem jiných zvedacích přístrojů, od elektrických řetězových kladkostrojů přes lanové navijáky až po jeřáby.