Nabíjecí přístroje, síťové zdroje

Nabíječky a napájecí zdroje připraví každé bezdrátové zařízení rychle k dalšímu použití – z vybitého na nabité v nejkratším možném čase. Rychlonabíječky, síťové zdroje a univerzální nabíječky pro akumulátory naleznete v našem e-shopu, více informací se dozvíte na následujících řádcích.

V kategorii Nabíjecí přístroje, síťové zdroje Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft pro, KERN, SCANGRIP, Kärcher, Pramac, HelgeNyberg, PRESSOL, VARTA.

Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 28

Nabíječky a síťové zdroje: dobíjení snadno a rychle!



V určitém okamžiku je třeba dobít i ten nejvýkonnější akumulátor. Ale ani v oblasti dobíjení energie se vývoj nezastavil. Moderní síťové zdroje jsou stále rychlejší, účinnější a levnější.



Jaký je rozdíl mezi nabíječkou a síťovým zdrojem?



S rostoucím technickým pokrokem se hranice pro toto příslušenství v provozu stále více stírají.



  • Síťový zdroj je v podstatě určen k trvalému napájení technických přístrojů konstantním napětím a proudem.

  • Nabíječka by měla dobíjet akumulátory pouze na požadovanou úroveň nabití. K tomu používá přepěťovou ochranu, monitorování úrovně nabití a další bezpečnostní zařízení.

  • USB nabíječky pro chytré telefony, tablety apod. představují mezistupeň. Prostřednictvím síťové zástrčky se stávají klasickým síťovým zdrojem, avšak hlavním účelem je funkce nabíječky s integrovanou ochranou proti nadměrnému nabití.


Jaké druhy nabíječek existují?



Nabídka moderních nabíječek pro domácnost, firmy a řemeslo je přehledně rozdělena do dvou kategorií: speciální a univerzální nabíječky.



  • Speciální nabíječky jsou navrženy tak, aby mohly nabíjet pouze baterie určitých zařízení – například elektrického nářadí, miniliftů nebo vah. Kompatibilita akumulátorů a nabíječky je rozhodující pro dobíjení výkonných akumulátorů, například v e-mobilitě nebo u elektrického nářadí.

  • Mezi univerzální nabíječky patří zařízení pro dobíjecí baterie ve formátu AA nebo AAA. USB nabíječky jsou rovněž kompatibilní se všemi zařízeními, která mají odpovídající konektor.


Co je lepší – rychlonabíječka, anebo normální nabíječka?



Stále přetrvává mýtus, že rychlonabíječky poškozují akumulátor. K „poškození'' však dochází pouze v případě, že akumulátor nebo zařízení zůstane po dobití připojeno k nabíječce. V takovém případě se celková životnost energetického článku zkracuje tzv. udržovacím nabíjením.



Ve firemním prostředí jsou rychlonabíječky dokonce lepší volbou. Zkracují prostoje a díky rychlému nabíjení umožňují mít po ruce méně náhradních a záložních baterií pro dané zařízení.



Kolik wattů by měla nabíječka mít?



Výkon speciálních nabíječek pro určitou skupinu zařízení je vždy přizpůsoben potřebám akumulátoru. Více wattů jako jednotek elektrického výkonu znamená také rychlejší nabíjení. I když je pravidlo „1 watt = 1 hodina nabíjení'' značně zjednodušené, lze ho obecně aplikovat na dobu nabíjení: akumulátor 18 V/2,5 Ah (45 wattů) se s rychlonabíječkou 18 V/2,5 A plně nabije přibližně za jednu hodinu.



Nezapomeňte: akumulátory a nabíječky jsou zdrojem nebezpečí. Nabíjení a skladování by proto mělo probíhat nejlépe ve skříních pro nabíjení akumulátorů.



Informovat se u nás můžete také o bezpečném zacházení s lithium-iontovými bateriemi/akumulátory a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.