Čerpadla

V zájmu člověka a životního prostředí je při manipulaci s nebezpečnými látkami vyžadována maximální opatrnost a obezřetnost. Při vypouštění, přečerpávání a stáčení kapalin jako jsou chemikálie, kyseliny či louhy jsou vhodnými pomocníky profesionální sudová čerpadla, které zajišťují maximální bezpečnost při zacházení s nebezpečnými kapalinami.

V kategorii Čerpadla Vám nabízíme výrobky následujících značek: Lutz, Jessberger, PRESSOL, CEMO, eurokraft basic.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 160

Použití ručních, elektrických a sudových čerpadelKdyž chcete rychle vyprázdnit celý sud, otočíte ho. Alespoň teoreticky. V praxi se tato metoda nejen nedoporučuje, není ani povolená. Pokud je kapalina v sudu nebezpečná pro člověka a životní prostředí, měli byste raději použít elektrické, ruční, či sudová čerpadlo od společnosti kaiserkraft. S nimi je přečerpávání a stáčení z bezpečnostních nádob či cisternových kontejnerů nejen bezpečné, ale i komfortní.


Některé látky a směsi představují nebezpečí pro své okolí již v malých množstvích. Proto legislativa předepisuje, že musejí být uchovávány v nádobách vhodných pro skladování nebezpečných látek a zajištěny záchytnými vanami. Také přečerpávání a stáčení těchto kapalin má přísné předpisy. Naše čerpadla splňují aktuální bezpečnostní standardy a spolehlivě zabraňují úniku byť jediné kapky.


Čerpání kapalin již není tak náročné jako dříve. Po připojení našeho elektrického čerpadla ho spustíte jednoduchým stisknutím tlačítka. Zbytek probíhá prakticky automaticky. S čerpaným množstvím až 80 litrů za minutu se navíc vyhnete dlouhému čekání. Jejich efektivita však záleží na výběru správného čerpadla.Jak vybrat správný druh čerpadla pro dané použitíDůležité je, aby čerpadlo bylo dimenzované pro čerpanou kapalinu. U nás najdete čerpadla pro:  • chemikálie, kyseliny a louhy

  • motorové nafty a topné oleje

  • nízkoviskózní louhy, louhy sodné a draselné, čpavkové vody, kyseliny mravenčí a octové

  • nízkoviskózní oleje a nafty

  • kapaliny na vodní bázi, maziva a minerální olejeDůležité je také provedení čerpadla, které zajišťuje, aby se hodilo pro příslušnou nádobu. Proto rozlišujeme:  • čerpadla pro malé nádoby

  • sudová čerpadla

  • kontejnerová čerpadla.Pro malé nádoby a příležitostné použití můžete sáhnout po ručně ovládaných čerpadlech. kaiserkraft také nabízí průtokoměry pro přesné stáčení. Pro další informace o ručních čerpadlech si přečtěte „Informace ohledně správného a bezpečného stáčení ručními čerpadly''.
Další důležité technické vlastnosti sudových čerpadelPokud najdete čerpadla, která jsou vhodná pro příslušnou nádobu a kapalinu, podívejte se na podrobnější technické parametry, například na ponornou hloubku. Ta je vždy přizpůsobena nádobě (malá nádoba, sud, kontejner) a měla by být o trochu větší než samotná nádoba, kterou chcete vyprázdnit. Kromě toho se naše čerpadla liší ve výkonu a čerpaném množství. Pokud stáčíte kapaliny s vysokou hustotou a viskozitou, sáhněte po čerpadlu s vysokým výkonem.S výběrem vhodného čerpadla vám rádi pomůžeme!Nejste si něčím jisti? Zeptejte se. Pneumatické, elektrické, sudové či ruční čerpadlo - pomůžeme vám vybrat to, které je nejvíc vhodné pro vaše potřeby. Obraťte se na nás i s dotazy ohledně ostatního příslušenství pro manipulaci s nebezpečnými látkami, jako například sudy a nádrže pro bezpečné skladování a příslušenství pro manipulaci se sudy.