Pneumatiky

Naše pneumatiky jsou mistry v přizpůsobení, protože jim nevadí ani větší nerovnosti podlahy. Díky velmi dobrému tlumení a nízkému valivému odporu se výborně hodí pro přepravu těžkého zboží na špatném podkladu. A ano, naše pneumatiky samozřejmě také šetří podlahu.

Pneumatiky pro komfortní přepravuVynalezli jste něco, s čím si nikdo neví rady? Vzpomeňte si jednoduše na sira Roberta Williama Thomsona. Když v roce 1845 vynalezl pneumatiku, nikdo nevěděl, co s ní. V současné době se s pneumatikami setkáváme všude, ve větší variantě u auta nebo jízdního kola a v malé variantě na dopravních vozících apod. Také u společnosti kaiserkraft dostanete pneumatiky v různých provedeních. Čím se vyznačují, to Vám prozradíme zde.Proč jsou pneumatiky tak speciálníNa pneumatikách je speciální vzduch. Na tom se od dob Roberta Williama Thomsona příliš nezměnilo. Ostatní se ale již změnilo. A tak vzduch dnes již není veden v nafouknutých zvířecích střevech, ale například v pryžových hadicích. Pneumatiky od společnosti kaiserkraft mají navíc stabilní ocelové ráfky.Kdy jsou pneumatiky ideální volbouPneumatiky se vyplatí především v následujících momentech:  • Při přepravě těžkých břemen

  • Ve venkovním prostředí

  • Na nerovných podkladech

  • V případě překážek jako prahů nebo protinárazových hran


Ve všech těchto situacích profitujete ze vzduchu v obruči nebo kole a z nízkého valivého odporu. Totéž platí pro přepravu břemen citlivých na přepravu, protože pneumatiky zajistí lepší tlumení. To je obzvlášť důležité, když Vaši zaměstnanci přepravují citlivé zboží pomocí rudlů nebo plošinových vozíků po štěrkových cestách.Na co byste při výběru měli dávat pozor?Vzduch mají pneumatiky společný, v ostatním se ale mohou lišit. Začíná to u velikosti a nosnosti. Přitom platí: čím větší je průměr kola, tím nižší je valivý odpor. Při špatných vlastnostech podkladu jste s velkými koly jasně ve výhodě. Robustní vzorky navíc zajišťují dobrou přilnavost. Rýhované profily mají tišší chod a zachycují menší množství nečistot.Mějte také na paměti, že každou pneumatiku nelze připevnit na každý vozík. Dávejte proto pozor na druh připevnění.Rozdíly mezi různými ráfkyU nás sázíme na kvalitní ocelové ráfky, protože jsou stabilnější a méně citlivé než plastové ráfky. Co se týká druhu kola, můžete si vybrat – otočné nebo pevné kolo. Totéž platí pro uložení kola. Kuličková ložiska jsou obzvlášť kvalitní, válečková ložiska pak představují cenově výhodnou alternativu.Na co byste měli dávat pozor při provozu?Vzduch je prchavá záležitost. Proto pravidelně kontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách nebo kolech. Když tlak vzduchu klesne, sníží se nosnost a komfortní vlastnosti.Samozřejmě u nás dostanete i kola a kolečka bez vzduchu, například z polyuretanu nebo plné pryže. A protože kola jsou jen polovinou úspěchu, rádi Vám dodáme vhodný dopravní vozík. Další informace získáte například v našem prodejním poradci Kola a kolečka. Nebo se nás můžete zeptat osobně.