Kola

Kolo bylo a je nejdůležitějším vynálezem v historii lidstva. Není divu, kola přece udržují vše v pohybu. I Vaše dopravní přístroje, nábytek a židle. Vyberte si u nás vhodná kola, podle místa použití, pracovního prostředí a podlahové krytiny.
Rady pro nákup zboží v kategorii Kola

Kola a kolečka – snadný průjezd v každém prostředíNechcete se zvedat pokaždé, když potřebujete dokument z odkládací přihrádky nebo chcete rozsvítit či zhasnout? Pár koleček na kancelářské židli zajistí, že i při sezení zůstanete mobilní a během chvilky se dostanete z jedné strany Vašeho psacího stolu na druhou. A pokud potřebujete paletu ze skladu, zaručí kola na zdvižném vozíku, že při přepravě zůstanete uvolnění.U společnosti kaiserkraft najdete široký sortiment kol a koleček pro nábytek, kancelářské židle a dopravní přístroje všeho druhu. Stačí si jen správně vybrat, abyste se Vy i Vaše břemena bezpečně a pohodlně dostali z jednoho místa na druhé.Jaký je rozdíl mezi koly a kolečky?V zásadě je kolečko „přitažené'' kolo. Zatímco kolo je tvořeno pouze běhounem/nákolkem, diskem a ložiskem, přidává se pro kolečko kryt včetně uložení a upevnění.Přitom se rozlišují otočná kola a pevná kola. Jak již napovídá název, jsou otočná kola otočná a pevná kola naopak pevná. U dopravních vozíků se zpravidla kombinují dvě otočná kola a dvě pevná kola. Pokud je – například ve velmi stísněných prostorách – zapotřebí nadprůměrně dobrá manévrovatelnost, můžete sáhnout po čtyřech otočných kolech. Pak ovšem utrpí směrová stabilita. Jak vidíte, nákup kol musí být dobře promyšlený.V čem se liší kola a kolečka?V prvním okamžiku vypadají všechna docela stejně, ale ve skutečnosti se kola a kolečka liší v mnoha bodech. Nejdůležitější jsou:  • Materiál: kola a kolečka jsou k dostání z různých materiálů. Tyto materiály se vždy vyznačují speciálními vlastnostmi. Plná pryž chrání podlahu a dobře se hodí pro špatné podklady, polyuretan (PU) boduje vysokou zatížitelností a litina odolá i extrémnímu horku. A samozřejmě u nás dostanete také staré dobré pneumatiky.


  • Ložiska: můžete si vybrat – mezi robustními kluznými ložisky, válečkovými ložisky s lehkým chodem a přesnými kuličkovými ložisky pro velká zatížení, při stejně dobrých jízdních vlastnostech.


  • Způsoby upevnění: i to, jak je kolečko připevněno na přístroji, může znamenat rozdíl. U společnosti kaiserkraft je Vám k dispozici šest různých způsobů upevnění, od obzvlášť často používaného upevnění pomocí desky přes upevnění pomocí zadního otvoru až po upevnění pomocí závitového kolíku.


Na co byste při výběru měli dávat pozor?U perfektního kolečka sedí jednoduše všechno: materiál, uložení, upevnění… Ale kdy sedí všechno pro Vás? Orientujte se při výběru podle následujících vlastností:  • Nosnost: použijte vzorec „nosnost = vlastní hmotnost přístroje + max. náklad / 3''. Abyste měli jistotu, že dopravní přístroj bez problémů unese svůj náklad i tehdy, když mají pouze tři kolečka kontakt se zemí – například v případě nerovné podlahy.

  • Odpor při rozjezdu a valivý odpor: tyto veličiny objasňují, jakou sílu potřebujete k tomu, abyste kolo uvedli do pohybu a udrželi je v pohybu.

  • Teplotní odolnost: chcete-li kolo používat v chladírně, musí odolat i nízkým teplotám.

  • Odolnost proti oděru: čím vyšší je odolnost proti oděru, tím menší je mechanické opotřebení.


Chcete se vyvarovat pruhů na dřevě, linoleu nebo dlažbě? Pak sáhněte po kolech nezanechávajících stopy, například z termoplastické pryže. Mějte na paměti, že také upevnění má vliv na to, jaká břemena kola unesou. Přitom opět platí: některé dopravní přístroje jsou vhodné pouze pro určité způsoby upevnění. Pokud si nejste jisti, jednoduše se nás zeptejte!Kde získáte další informace?Například v našem podrobném nákupním poradci Kola a kolečka. Nebo také v našem nákupním poradci Druhy plastu (kola). Náš přehled kategorie Manipulace Vám navíc poskytne přehled o našem velkém sortimentu dopravních přístrojů a praktického příslušenství. Máte ještě dotazy, potřebujete kola, která odolají zvláštním požadavkům nebo chcete nově vybavit zdvižný vozík? Pak nám zavolejte. Rádi Vám poradíme. V případě potřeby se postaráme také o speciální přání, abyste při každodenní práci zůstali mobilní.