Pracovní trička

Je příliš teplo na typický pracovní oděv s dlouhými rukávy? Pak tu máme něco pro vás. Naše pracovní trička a výstražná trička vám díky své viditelnosti nabízejí přiměřené pohodlí a bezpečnost i při velmi vysokých teplotách. Protože jak signální žlutá a oranžová barva, tak i reflexní pruhy zajišťují, že vás každý hned uvidí. Zjistěte nyní vše, co potřebujete vědět o pracovních tričkách a pracovních oděvech pro každé roční období!

V kategorii Pracovní trička Vám nabízíme výrobky následujících značek: Leipold+Döhle.

Vaše filtry
  Značka
  Typ produktu
  Velikost
  Cena s DPH
  Cena bez DPH

  Pracovní trička s krátkým rukávem: Bezpečnost a pohodlí  Bezpečnost je samozřejmě vždy na prvním místě. Ale proč byste měli v horkých dnech trpět pod tíhou příliš silného pracovního oblečení? Zvolte raději vzdušná pracovní trička v souladu s předpisy pro výstražnou ochranu s výhodou přesvědčivého pohodlí při nošení.  Jaká pracovní trička jsou k dispozici?  V naší nabídce vzdušných pracovních oděvů se zaměřujeme na výstražná trička v oranžové a žluté barvě.  • Oranžová pracovní trička s reflexními pruhy odpovídají normě EN ISO 20471 třídy 2 a smí se nosit na silnicích, po kterých se jezdí rychlostí do 60 km/h. Důležité omezení: Platí při dostatečné viditelnosti a poměrně nízké intenzitě provozu.

  • Pracovní trička ve výstražné žluté barvě zvyšují bezpečnost na staveništích, letištích a v logistice. Mohou je nosit také cyklisté místo výstražných pracovních vest, aby byli v silničním provozu lépe rozpoznatelní.


  Obecně platí: Všude tam, kde byste řešit vlastní bezpečnost, jsou pracovní trička v létě tou správnou volbou. A to i v případě, že neexistuje žádné povinné nařízení. Nezapomeňte si k nim obléct odpovídající pracovní kalhoty a za špatného počasí případně i pracovní bundu.  Čím se vyznačuje dobré pracovní tričko?  Kromě viditelnosti pokrývají dobrá pracovní trička i další aspekty, které jsou důležité jak pro pracovní oděv, tak i pro práci v letním horku:  • přiléhavý střih, který příjemně sedí

  • integrovaná ochrana trupu proti UV záření (v závislosti na modelu)

  • prodyšný materiál pro dobrý odvod vlhkosti

  • pružné reflexní pruhy, které kopírují každý váš pohyb

  • rychleschnoucí vlákna


  Aby tyto vlastnosti zůstaly dlouho zachovány, měla by se pracovní trička prát pouze při nízkých teplotách, bez aviváže a bez použití sušičky. Díky rychlému schnutí jsou během okamžiku opět připravena k použití. Jakmile se reflexní prvky zakalí, odlepí nebo ztratí svou svítivost, je třeba tričko vyměnit.  Kolik pracovních triček by měl mít jeden zaměstnanec?  Pokud jste jako firma zodpovědní za nákup pracovních oděvů pro své zaměstnance, často vyvstává otázka množství na osobu. V porovnání s pracovními bundami, pracovními vestami nebo pracovními svetry přes hlavu přiléhají pracovní trička k pokožce a obvykle se nosí při vysokých teplotách a intenzivní fyzické práci.  V ideálním případě byste proto měli poskytnout jedno pracovní tričko na každý pracovní den – případně s dalšími náhradami. Přestože lze použité tričko rychle vyprat, neměli byste předpokládat, že zaměstnanci budou každý den zapínat pračku. Ledaže byste tento úkol také převzali za všechny své zaměstnance.  Klademe méně otázek – raději na ně odpovídáme. Máte-li jakékoli dotazy týkající se pracovních oděvů a bezpečnosti provozu, kdykoli nás kontaktujte.