Pracovní stoličky, opory pro stání

Snadná práce vsedě i vestoje: opory pro stání a pracovní stoličky umožňují volnost pohybu a nabízejí dostatek prostoru, když je pracoviště malé nebo pokud zaměstnání vyžaduje hodně flexibility. Od otočných stoliček s kolečky přes kancelářské stoličky až po ortopedické opory pro stání: tyto chytré produkty umožňují pohyb doleva, doprava, nahoru i dolů. Podle toho, co chcete nebo co vaše práce vyžaduje.

V kategorii Pracovní stoličky, opory pro stání Vám nabízíme výrobky následujících značek: bimos, meychair, eurokraft pro, Topstar, Twinco, eurokraft basic.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 108

Pracovní stoličky a opory pro stání: zdravé alternativy pro sezení a stáníPokud tělo delší dobu setrvává v jedné pozici, výsledkem jsou bezprostřední i dlouhodobé důsledky pro zdraví. Ergonomické pracovní stoličky a opory pro stání jako řešení na půl cesty mezi stáním a sezením se proto stávají stále důležitější součástí moderních návrhů pracovišť v kanceláři a dílně.Jak mohou pracovní stoličky usnadnit práci?Stoličky jako kompaktní sedací nábytek bez opěradla jsou v mnoha ohledech skvělou alternativou klasické židle. Horní polovina těla se může volně pohybovat a mikropohyby neustále udržovat rovnováhu. Svaly jsou proto zejména při soustředěné práci mnohem méně zatěžovány strnulým postojem.


Na stoličkách šetřících místo se navíc můžete bez námahy pohybovat v podélné ose a ergonomicky správným pohybem se například otáčet od mikroskopu k výkresům.


Pracovní stoličky s kolečky kromě toho umožní rychlé přemisťování mezi různými pracovišti. A nezapomeňte: stoličky vyžadují výrazně méně prostoru a optimálně proto využijí disponibilní prostor na pracovišti. S výškově přestavitelnými stoličkami můžete výšku sezení kdykoli přizpůsobit pracovním procesům a aktuálním činnostem.Jaké jsou ergonomické výhody pracovních stoliček a opor pro stání?V dílně a průmyslu musí zaměstnanci často dlouho stát u výrobní linky či pracovního stolu, anebo velmi soustředěně vykonávat jemnou práci u laboratorního stolu nebo v čistém prostoru. Čím déle pak tělo setrvává v určité poloze, tím rychleji se objeví projevy únavy a opotřebení.


Pracovní stoličky a opory pro stání tento problém vyřeší, protože – v závislosti na daném modelu – nabízejí kompromis mezi stáním a běžným sezením na židli. Opory pro stání ulehčují nohám a podporují tak prokrvení dolních končetin. Pracovní stoličky zvyšují mobilitu horního pohybového aparátu v poloze při sezení.


Protože se obecně orientují podle potřebné pracovní polohy zaměstnance, lze navzdory „sezení'' na opoře pro stání pokračovat v práci, resp. na dílenské stoličce dosáhnout na všechny pracovní stoly v optimální poloze.Kdy zvolit pracovní stoličku a kdy oporu pro stání?O volbě opory pro stání nebo pracovní stoličky rozhoduje poloha těla při práci na daném místě. Velmi výmluvným příkladem je situace při příjmu zákazníků nebo u veletržních pultů. Zde je obecně žádoucí, aby byli návštěvníci přijímáni vestoje. A u (vysokého) pultu musí být již z dálky zřejmé, že za ním někdo je. Proto zde přichází v úvahu opora pro stání. Rovněž operace u výrobní linky by šly těžko vykonávat z otočné nebo pojízdné stoličky.


Ty jsou naopak správnou alternativou pro všechna pracoviště vyžadující práci vsedě. Právě u úkolů a činností vyžadujících vysokou koncentraci, při kterých člověk setrvává ve strnulé poloze, je pracovní stolička dobrým řešením. Stolička by také neměla chybět v žádné kanceláři jako alternativní možnost při práci na počítači. Pokud právě nebude zapotřebí, nezabere téměř žádné místo.Jaké výhody mají kolečka u pracovních stoliček?Kolečka jsou specialitou pracovních stoliček, jako jsou otočné a montážní stoličky, a přispívají k jejich mobilitě a praktičnosti při použití. U opor pro stání se používají spíše vzácně – pokud se tedy zrovna nejedná o chytré kombinované modely, jako jsou například ergonomické stoličky pro práci vestoje pro kancelář, které kombinují výhody mobilních pracovních stoliček s enormní výškovou přestavitelností opor pro stání.


Také zde platí: tato řešení jsou výrazně mobilnější, povzbuzují uživatele k většímu pohybu a umožňují rychlé přemisťování mezi různými pracovišti.


Všechny naše pracovní stoličky na kolečkách jsou „brzděné v závislosti na zatížení''. Tento mechanismus zajišťuje, že stoličky se při zatížení (tedy se sedící osobou) velmi snadno pohybují, v nezatíženém stavu jsou však v podstatě zablokované. Tím je zabráněno tomu, aby uživatel stoličku při vstávání nedopatřením neodsunul a později se omylem neposadil do prázdna a neporanil se.Další informace ohledně ergonomie na pracovišti naleznete na informačních stránkách k tématu ergonomie. Dotazy ohledně vhodné nabídky vám rádi zodpovíme osobně.Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Vozíky s podnosy | Vedení kabelů | Otočná ramena | Šatní skříňky | Zásuvkové kontejnery | Ochranné rohože | Pracovní stoličky bimos