Značka
Způsob uchycení
Uložení kola

Otočná kola, pevná kola

Kola lze vlastně upotřebit téměř kdykoli. Bez ohledu na to, zda právě potřebujete speciální náhradní kola nebo zda si chcete pořídit otočná a pevná kola do zásoby.

V kategorii Otočná kola, pevná kola Vám nabízíme výrobky následujících značek: Proroll, Wicke, EUROKRAFTbasic, TENTE.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 273
Změnit náhled:

Otočná kola a pevná kolaNakolik kola a kolečka usnadňují provozní logistiku, to Vám nemusíme vysvětlovat. Raději Vám vysvětlíme, kdy a proč byste měli vsadit na otočná kola a pevná kola z našeho sortimentu.Definice otočného kolaKaždé otočné kolo se skládá z kola v pouzdře, na kterém je připevněna určitá možnost připevnění. Jakmile takové pouzdro vstoupí do hry, může se kolečko teoreticky pohybovat všemi směry.Jednoduše tedy zachytí impulz směru a pohybuje dopravními přístroji a vozíky kolem rohů a do zatáček. Aby se manévrování zjednodušilo a manipulace s přístroji byla bezpečnější, jsou mnohá kola buď vybavena brzdou, která zablokuje pouze otáčení kola, nebo mají dvojitou brzdu, která navíc zablokuje také otočné ložisko.Definice pevného kolaPevné kolo je naopak kolo v pouzdře bez otočného zavěšení. Na základě toho se tato kola mohou pohybovat pouze rovně – ale dělají to obzvlášť rychle a s bezpečným zaměřením na cíl.Kombinování otočných a pevných kolV zásadě je vždy nejlepší využít v jednom přístroji výhody obou variant. Pak se můžete na rovných trasách pohybovat s velkou jistotou udržení stopy a přesto zvládnout všechny zatáčky a překážky s minimálním vynaložením síly. Kombinace dvou otočných a dvou pevných kol je proto nejběžnější variantou. Čtyři otočná kola jsou pak ideální, když musíte manévrovat na omezeném prostoru a například se pohybovat se servírovacím vozíkem po úzkých kancelářských chodbách nebo s montážním vozíkem objíždět velký počet pracovních stanic.Čtyři pevná kola (popř. čtyři otočná kola s brzdou) by teoreticky mohla na stanovených rovných cestách umožňovat obzvlášť tichý pojezd s jistotou udržení stopy. V praxi však tuto variantu nikdo nepoužívá.S naším výběrem kol značek Proroll, Wicke a Tente pro sebe v každém případě najdete ideální kombinaci.Jaký materiál zvolit u otočných nebo pevných kolProstřednictvím nejrůznějších materiálů pneumatik, resp. kol optimálně přizpůsobíte svá pevná a otočná kola příslušnému použití, nosnosti a faktorům okolního prostředí:  • Šedá litina jako robustní a otěruvzdorný materiál ukazuje své silné stránky při tvrdém trvalém používání. Je sice hlučná a méně šetrná k podkladu, zato je však maximálně bezúdržbová.

  • Termoplastické pryžové elastomery mají díky nízkému valivému odporu tichý chod a nezanechávají žádné stopy na podlaze.

  • Polyuretan se obecně hodí pro citlivé, rovné podlahy a unese velká zatížení. Je odolný vůči chemickým okolním vlivům a vyznačuje se vysoce tichým chodem.

  • Polyamid a nylon jsou odolné proti nárazu a úderu a mají nízký valivý odpor. Představují moderní alternativu oceli, jsou nerozbitné a odolné vůči teplotám. Proto se hodí pro kola pro velká zatížení, zejména v prostředí s mrazy, ale přitom mají tichý chod.

  • Plná pryž se obzvlášť často používá na nerovných podkladech pro otočná kola. Je tichá, umožňuje snadné manévrování a je cenově výhodná. Celopryžové obruče nezanechávají stopy ani pruhy na podlahách.


Více o důležitých detailech pro výběr najdete v nákupním poradci Kola a kolečka.Vyhledávání vhodných kolKaždá stránka výrobku Vám nabízí možnosti nastavení pro výběr kol. Určíme pro Vás optimální kombinaci vlastností, jakmile zaškrtnete svůj hlavní faktor výběru. Přitom byste měli dbát na následující:  1. Konstrukce: Prakticky každý model je k dostání jako pevné nebo otočné kolo, s brzdou nebo bez brzdy. Když toto zaškrtnete ve vyhledávači výrobků na stránce kategorie, sestaví Vám náš e-shop automaticky správný výběr výrobků.

  2. Uložení kol: V závislosti na modelu si můžete vybrat mezi kluznými, válečkovými a kuličkovými ložisky. Kluzná ložiska se doporučují pro použití ve vlhkém prostředí, jinak doporučujeme obě zbývající varianty.

  3. Nosnost/hmotnost: Zde použijte vzorec hmotnost dopravního přístroje + náklad / 3. Faktor 3 zajišťuje, že kola udrží hmotnost, i když nebudou mít všechna čtyři vždy kontakt s pokladem.


Pokud máte další dotazy, kontaktujte nás.