Značka
+
Způsob uchycení
+
Šířka kola
+

Otočná kola, pevná kola

Kola lze vlastně upotřebit téměř kdykoli. Bez ohledu na to, zda právě potřebujete speciální náhradní kola nebo zda si chcete pořídit otočná a pevná kola do zásoby.

V kategorii Otočná kola, pevná kola Vám nabízíme výrobky následujících značek: Proroll, Wicke, TENTE.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 254
Změnit náhled:

Otočná kola a pevná kolaNakolik kola a kolečka usnadňují provozní logistiku, to Vám nemusíme vysvětlovat. Raději Vám vysvětlíme, kdy a proč byste měli vsadit na otočná kola a pevná kola z našeho sortimentu.Definice otočného kolaKaždé otočné kolo se skládá z kola v pouzdře, na kterém je připevněna určitá možnost připevnění. Jakmile takové pouzdro vstoupí do hry, může se kolečko teoreticky pohybovat všemi směry.Jednoduše tedy zachytí impulz směru a pohybuje dopravními přístroji a vozíky kolem rohů a do zatáček. Aby se manévrování zjednodušilo a manipulace s přístroji byla bezpečnější, jsou mnohá kola buď vybavena brzdou, která zablokuje pouze otáčení kola, nebo mají dvojitou brzdu, která navíc zablokuje také otočné ložisko.Definice pevného kolaPevné kolo je naopak kolo v pouzdře bez otočného zavěšení. Na základě toho se tato kola mohou pohybovat pouze rovně – ale dělají to obzvlášť rychle a s bezpečným zaměřením na cíl.Kombinování otočných a pevných kolV zásadě je vždy nejlepší využít v jednom přístroji výhody obou variant. Pak se můžete na rovných trasách pohybovat s velkou jistotou udržení stopy a přesto zvládnout všechny zatáčky a překážky s minimálním vynaložením síly. Kombinace dvou otočných a dvou pevných kol je proto nejběžnější variantou. Čtyři otočná kola jsou pak ideální, když musíte manévrovat na omezeném prostoru a například se pohybovat se servírovacím vozíkem po úzkých kancelářských chodbách nebo s montážním vozíkem objíždět velký počet pracovních stanic.Čtyři pevná kola (popř. čtyři otočná kola s brzdou) by teoreticky mohla na stanovených rovných cestách umožňovat obzvlášť tichý pojezd s jistotou udržení stopy. V praxi však tuto variantu nikdo nepoužívá.S naším výběrem kol značek Proroll, Wicke a Tente pro sebe v každém případě najdete ideální kombinaci.Jaký materiál zvolit u otočných nebo pevných kolProstřednictvím nejrůznějších materiálů pneumatik, resp. kol optimálně přizpůsobíte svá pevná a otočná kola příslušnému použití, nosnosti a faktorům okolního prostředí:  • Šedá litina jako robustní a otěruvzdorný materiál ukazuje své silné stránky při tvrdém trvalém používání. Je sice hlučná a méně šetrná k podkladu, zato je však maximálně bezúdržbová.

  • Termoplastické pryžové elastomery mají díky nízkému valivému odporu tichý chod a nezanechávají žádné stopy na podlaze.

  • Polyuretan se obecně hodí pro citlivé, rovné podlahy a unese velká zatížení. Je odolný vůči chemickým okolním vlivům a vyznačuje se vysoce tichým chodem.

  • Polyamid a nylon jsou odolné proti nárazu a úderu a mají nízký valivý odpor. Představují moderní alternativu oceli, jsou nerozbitné a odolné vůči teplotám. Proto se hodí pro kola pro velká zatížení, zejména v prostředí s mrazy, ale přitom mají tichý chod.

  • Plná pryž se obzvlášť často používá na nerovných podkladech pro otočná kola. Je tichá, umožňuje snadné manévrování a je cenově výhodná. Celopryžové obruče nezanechávají stopy ani pruhy na podlahách.


Více o důležitých detailech pro výběr najdete v nákupním poradci Kola a kolečka.Vyhledávání vhodných kolKaždá stránka výrobku Vám nabízí možnosti nastavení pro výběr kol. Určíme pro Vás optimální kombinaci vlastností, jakmile zaškrtnete svůj hlavní faktor výběru. Přitom byste měli dbát na následující:  1. Konstrukce: Prakticky každý model je k dostání jako pevné nebo otočné kolo, s brzdou nebo bez brzdy. Když toto zaškrtnete ve vyhledávači výrobků na stránce kategorie, sestaví Vám náš e-shop automaticky správný výběr výrobků.

  2. Uložení kol: V závislosti na modelu si můžete vybrat mezi kluznými, válečkovými a kuličkovými ložisky. Kluzná ložiska se doporučují pro použití ve vlhkém prostředí, jinak doporučujeme obě zbývající varianty.

  3. Nosnost/hmotnost: Zde použijte vzorec hmotnost dopravního přístroje + náklad / 3. Faktor 3 zajišťuje, že kola udrží hmotnost, i když nebudou mít všechna čtyři vždy kontakt s pokladem.


Pokud máte další dotazy, kontaktujte nás.