Otočná kola, pevná kola

Praktická a nepostradatelná pro mnoho dopravních přístrojů: otočná a pevná kola jsou neodmyslitelnou součástí provozní logistiky. Je dobré si je rovnou pořídit do zásoby. U kaiserkraft naleznete otočná a pevná kola v mnoha různých provedeních – od otočných kol z polyamidu až po otočná kola z plné pryže.

V kategorii Otočná kola, pevná kola Vám nabízíme výrobky následujících značek: Proroll, Wicke, eurokraft basic, TENTE, Wagner.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 512

Otočná kola a pevná kola: jaký je mezi nimi rozdíl?Otočná kola se otáčejí také vertikálně. Díky tomu se mohou nezávisle na sobě přizpůsobovat aktuálnímu směru pohybu. To z nich činí obzvláště komfortní prvek příslušenství v dopravní logistice. Pevná kola se naproti tomu vertikálně neotáčejí. Mohou se pohybovat pouze rovně jedním směrem, zato však rychle a stabilně.Kombinace otočných a pevných kolV zásadě je dobré využít výhod obou typů dopravních kol. Na rovných úsecích pak můžete postupovat s velkou bezpečností a spolehlivým držením stopy, a přesto bez větší námahy zvládnout všechny zatáčky a překážky. Kombinace dvou otočných a dvou pevných kol je proto také nejběžnější variantou.Čtyři otočná kola jsou však ideální, pokud musíte manévrovat ve stísněných prostorách a například přesouvat servírovací vozíky úzkými kancelářskými chodbami nebo montážní vozíky kolem mnoha pracovních stanovišť. Čtyři pevná kola nebo otočná kola s brzdami by teoreticky mohla jezdit obzvláště hladce a rovně po vymezených drahách. Ve skutečnosti však tato varianta není běžná.Jaké jsou výhody materiálů pro otočná a pevná kola?V závislosti na využití při práci jsou pro otočná a pevná kola výhodné různé materiály obručí nebo kol:  • Otočná kola z šedé litiny jsou robustní a odolná proti oděru, a proto jsou vhodná pro náročné nepřetržité používání. Materiál je hlučný a méně šetrný k podlaze, avšak velmi nenáročný na údržbu.


  • Termoplastické elastomery mají pozitivní vliv na valivý odpor. Ten je u kol z tohoto materiálu mimořádně nízký. Navíc nezanechávají žádné stopy na podlaze.


  • Polyuretan se hodí pro citlivé, rovné podlahy a unese velká zatížení. Kola z PU jsou odolná vůči chemickým okolním vlivům a vyznačují se mimořádně tichým chodem.


  • Polyamid a nylon jsou odolné proti nárazům a úderům, mají nízký valivý odpor, jsou odolné proti prasknutí a teplotám. Tyto materiály jsou proto vhodné pro otočná kola, která převážejí těžká břemena, zejména v prostředí s teplotami pod bodem mrazu. Jejich nevýhodou je hlučnost.


  • Pevná pryž je u otočných a pevných kol vhodná v kombinaci s nerovnými podlahami. Kola jsou tichá, cenově výhodná a umožňují snadné manévrování. Šedé celopryžové obruče také nezanechávají žádné stopy na podlaze.


Další informace o nejdůležitějších kritériích pro výběr naleznete v Průvodci pro nákup kol a koleček.Výběr otočných a pevných kol u kaiserkraftAbychom vám výběr otočných a pevných kol co nejvíce usnadnili, nabízíme vám na každé stránce produktu možnost výběru různých kritérií. Po kliknutí na hlavní faktor výběru vám ukážeme nejlepší možné kombinace. Co je dobré vědět:  1. Konstrukce: Prakticky každé kolo je k dispozici jako pevné nebo otočné, s brzdou nebo bez.


  1. Ložiska: V závislosti na modelu si můžete vybrat mezi kluznými, válečkovými a kuličkovými ložisky. Kluzná ložiska se doporučují pro použití ve vlhkém prostředí. Pro všechny ostatní oblasti doporučujeme válečková a kuličková ložiska.


  1. Nosnost: Pro určení požadované nosnosti otočných nebo pevných kol použijte vzorec „hmotnost dopravního přístroje + náklad / 3''. Dělitel 3 zajišťuje, že kola udrží zátěž, i když nebudou vždy všechna čtyři v kontaktu se zemí.


Pokud máte další dotazy ohledně otočných a pevných kol, kontaktujte nás.Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Kola pro dopravní přístroje | Otočná kola TENTE | Otočná kola Wicke