Gumové rukavice

Jsou hygienickou ochranou našich rukou. Gumové rukavice z latexu, vinylu nebo nitrilu Vás ochrání před chemikáliemi, oleji a tuky. Tímto způsobem můžete předejít zraněním.

Gumové rukavice: Bezpečná ochrana rukouKdykoli přijdete do styku s tuky, oleji, chemikáliemi nebo dokonce biologicky nebezpečnými látkami, jsou gumové rukavice spolehlivou ochranou pro Vaše ruce. Pojem „gumové rukavice'' je však ve skutečnosti zavádějící. V současné době je třeba jej chápat jako souhrnné označení pro různé typy gumových rukavic. Ty se skládají z různých složení kaučuku a jsou určeny k různým účelům.Výběr gumových rukavic: Latex, nitril nebo vinyl?Gumové rukavice se vyrábějí v mnoha provedeních, která mají své výhody i nevýhody:  • Latexové rukavice: Gumové rukavice z latexu chrání před kyselinami, zásadami, alkoholy a ketony. Jsou odolné, ale mají vysoký potenciál pro vznik alergií. Rukavice také nejsou určeny pro práci s tuky a oleji.

  • Nitrilové rukavice: Nitrilové rukavice bez obsahu latexu jsou většinou lidí velmi dobře snášeny. Jejich materiál je však méně pružný. Protože jsou rukavice odolné vůči olejům a tukům, lze je používat i při práci s potravinami.

  • Vinylové rukavice: Gumové rukavice z vinylu jsou dobrou alternativou pro ty, kteří trpí alergií na latex. Rukavice poskytují ochranu proti mnoha kyselinám a zásadám, ale ne proti chemickým rozpouštědlům.


Jednorázové nebo opakovaně použitelné rukavice?Jednorázové gumové rukavice jsou nepudrované a mají přiléhavý anatomický střih. Jsou obouruční, mají texturované konečky prstů a jsou k dispozici v běžných velikostech od S do XL. Opakovaně použitelné gumové rukavice mají dlouhé manžety nebo srolovaný okraj. Jsou omyvatelné a lze je používat opakovaně.Otázka standardu: Výběr gumových rukavicPokud se gumové rukavice používají jako ochranné rukavice na pracovišti, musí splňovat požadavky příslušných norem EU. V závislosti na pracovišti a činnosti proto mohou být nutné různé modely. Před nákupem gumových rukavic se informujte o předpisech týkajících se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.Chcete se dozvědět více o nabídce gumových rukavic nebo hledáte další produkty z oblasti čištění a hygieny či bezpečnosti práce? Naše servisní středisko vám rádo poradí – kontaktujte nás!Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Odpadkové koše s pedálem | Sprchy pro výplach očí | Skříně na čisticí prostředky | Nasákavé prostředky pro olej | Vysavače | Podlahové vysavače | Příslušenství pro čištění starmix