Pěnové výplně

Pěnové výplně snižují počet vrácených zásilek a zajišťují mimořádné pohodlí při přepravě nejchoulostivějšího zboží. Nakupte si pěnové fólie, pěnové výplně a pěnové desky pro balení a expedici! Objednávejte on-line u kaiserkraft Česká republika.

Vaše filtry
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Šířka [mm]
285
285
1250
1250
-

Pěnová výplň a pěnová fólie: skrz naskrz bezpečný obal



U zásilek, které jsou zajištěny pěnovými výplněmi z pěnových fólií nebo pěnových desek, nemají nárazy, škrábance nebo poškození žádnou šanci. Ať už na roli, nebo prefabrikovaná: pokud jde o vyplňování, pěna nabízí nejvyšší úroveň bezpečnosti v oblasti balení.



K čemu se používají pěnové výplně nebo pěnové fólie?



Pěnu lze libovolně tvarovat, a proto je ideální pro plnění, vyplňování a ochranu. V závislosti na přepravovaném předmětu a krabici nebo poštovním obalu se s vhodnou pěnovou výplní můžete obejít bez dalšího výplňového materiálu.



  • Pěnová fólie v různých tloušťkách obalí nejrůznější zboží tenkou, ale účinnou vrstvou absorbující nárazy. Lze ji také použít jako mezivrstvu pro několik výrobků, ochrání povrch nábytku před poškrábáním apod. Pokud se rozhodnete pro nové, udržitelné varianty, pěnová fólie je snadno recyklovatelná.

  • Pěnové desky vytvoří silnou ochrannou vrstvu. Lze je individuálně přiříznout a rozdělit tak například balíček na různé vypodložené přihrádky. Tyto desky jsou také ideální pro vystýlání beden nebo kontejnerů.

  • Pěnové desky s nopky chrání díky speciálnímu povrchu nejen před nárazy, ale také před sklouznutím. Charakteristické výstupky jsou vhodné pro vše, co je obzvláště křehké nebo citlivé.

  • Pěnové ochranné sítě jsou ochranným návlekem pro veškeré podlouhlé zboží – od lahví až po součásti válců. Síť rovnoměrně rozkládá nárazové síly po povrchu a tím výrazně snižuje riziko poškození.

  • Balicí pěna v sáčku je doslova polštářem pro veškeré objemné a těžké zboží, které vyžaduje ochranu. Stačí ji umístit mezi dva sáčky a zboží v balíku bude dokonale chráněno.


Na co je třeba dávat pozor při balení pomocí pěnové fólie?



Velké množství, velká pomoc? Ne nezbytně. Pokud budete dbát na efektivitu materiálů a procesního toku v rámci celého procesu balení, budete mít prospěch na všech úrovních: organizační, finanční i z hlediska spokojenosti zákazníků.



Ověřte váš typický expediční objem a experimentujte s různými kombinacemi krabic a výplňového materiálu. Cíl: najít co nejmenší obalovou jednotku, která optimálně ochrání obsah.



To lze zjistit zcela prakticky: zabalte zmetek nebo atrapu výrobku do co nejtenčí nebo nejúspornější pěnové fólie a odpovídající kartonové krabice. Nechte tento balík spadnout. Pokud se něco rozbije, přidejte z hlediska tloušťky pěny a namísto hladkých desek zvolte například pěnu s nopky.



Kromě toho můžete chytře kombinovat několik výplňových materiálů:



  • Desky s plošnými spoji nebo malé součásti vložte nejprve do sáčků z bublinkové fólie a poté do malé kartonové krabice s případnou další pěnovou fólií.

  • Sada lahví s pěnovou ochrannou sítí ve speciálním boxu na lahve obvykle nepotřebuje žádný další výplňový materiál.

  • Pěna sice dobře chrání před nárazy, ale pokud je největším nepřítelem vašeho zboží vlhkost, výplňové výrobky jsou z hlediska ochrany proti vlhkosti nejdůležitější první vrstvou.


S našimi tipy a trendy v oblasti obalů najdete dokonalou kombinaci výplní a obalu ještě rychleji. Chcete se dozvědět další podrobnosti? V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.