Vázací prostředky

Vždy správný vázací prostředek pro zvedání, přepravu nebo zajištění. Ale to, který vázací prostředek je ten správný, závisí na oblasti použití. Je dopravované zboží kompaktní nebo má velký objem? Jak je těžké? Má pevné vázací body nebo ostré hrany? Náš sortiment Vám nabídne vhodná řešení pro všechny případy: řetězy, závěsy a další.

Typ produktu
Délka [mm]
1000
1000
2000
2000
-
Počet větví
Relevance
Počet výrobků: 59

Vázací prostředky – jeřábové řetězy a závěsy z kruhových smyčekJe mezi jeřábem a břemenem mezera? Pak potřebujete vhodný vázací prostředek. Naše jeřábové řetězy a závěsy z kruhových smyček vytvoří bezpečné spojení pro přepravu těžkého zboží. Kdy je jaké řešení nejlepší, to Vám prozradíme zde.Vázací řetězy – robustní a nosnéNěkdy je nejlepší položit břemeno na řetěz. Vázací řetězy unesou předměty s velmi vysokou hmotností a jsou odolné vůči extrémním teplotám. Při použití vhodné ochrany hran jim nevadí ani ostré hrany. Výhodou je přítomnost jednoho nebo několika vázacích bodů. Protože v závislosti na velikosti a tvaru předmětu, který chcete zvedat, se nabízí řetěz s jedním, dvěma nebo čtyřmi provazci. Naštěstí dostanete všechny tři varianty u nás v e-shopu, stejně jako vázací řetězy se zkracovacími háky. S nimi budete flexibilní i co se týče délky.Alternativu k řetězu představuje pás. Nabízí se v případech, kdy chcete obzvlášť šetrně zvedat citlivá břemena. Kromě toho nabízejí pásy více možností připevnění. Ještě více to platí pro kruhové smyčky, které můžete ovázat kolem břemena nebo jeřábového háku, a to jednoduše nebo dvojitě. V obou případech nepotřebujete vázací bod. Při skladování šetří zvedací pásy a kruhové smyčky cenné místo.Důležité tipy k nosnosti vázacích prostředkůAť už jde o pás, smyčku nebo řetěz, hlavní vlastností vázacích prostředků je nosnost. Jak je přibližně velká, uvidíte u nás v e-shopu již na první pohled:Vázací řetězy: Čím vyšší jakostní třída, tím vyšší nosnost. Navíc záleží na průměru řetězu. U společnosti KAISER+KRAFT najdete vázací řetězy jakostních tříd 8 – 12. Pokud si vyberete jakostní třídu 10 namísto 8, zvýší se nosnost minimálně o 25 procent. Současně se můžete rozhodnout pro řetěz s menším průměrem.


Roli hrají také druh připevnění a okolní prostředí. Při větším úhlu sklonu klesá nosnost. Totéž platí pro velmi vysoké nebo velmi nízké teploty. Nosnost pásů a smyček můžete zvýšit prostřednictvím dvojitého zavěšení. Bližší informace najdete v našich popisech výrobků. Nebo se nás zeptejte osobně. Rádi Vám pomůžeme.Bezpečné zvedání pomocí vázacích prostředkůAby byla zaručena maximální bezpečnost při zvedání těžkých předmětů, musí se vázací prostředky pravidelně kontrolovat a při nejmenším náznaku poškození vyměnit. I při používání jděte na jistotu, například prostřednictvím dodatečného použití ochrany hran a zohlednění vnějších vlivů, jako jsou vítr nebo extrémní teploty. Příslušenství a další informace o bezpečném používání vázacích prostředků dostanete u nás.