Ultrazvukové čističky

Ultrazvuk není vidět, slyšet ani se ho nelze dotknout. Výsledky čištění kvalitních ultrazvukových čističek jsou však zřejmé. Prolomte zvukovou bariéru u odolných nečistot!

V kategorii Ultrazvukové čističky Vám nabízíme výrobky následujících značek: Elma.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Cena s DPH
24429
24429
486299
486299
-
Relevance
Počet výrobků: 26

Ultrazvuková čistička: švihem k dokonalým výsledkům čištěníDrhnutí, škrábání, šílenství? To si můžete ušetřit! Profesionální ultrazvukové čističky pro průmysl a řemesla odstraňují i odolné usazeniny a povlaky, a to i v těch nejmenších rozích a při nejsložitějších geometriích. Co musíte udělat? Stačí jen vložit obrobek, spustit ultrazvukovou čističku a počkat.
Jak fungují ultrazvukové čističky?Ultrazvuková čistička je šetrnou alternativou brusky. Namísto smirkového papíru a broušení pomocí elektrického pohonu jsou zde používány zvukové vlny. Ty způsobují vibrace v médiu, kterým je voda. V důsledku přetlaku a podtlaku vznikají ve vodě bublinky (kavitace). Tyto bublinky praskají a uvolňují přitom vysokou energii, přičemž v podstatě odstřelují nečistoty z čištěných kusů.
Jaké výhody nabízí čištění pomocí ultrazvuku?Mikroskopické „výbuchy'' jsou doprovázeny takzvanými mikrovýtrysky, tedy koncentrovanými vodními paprsky v miniaturním formátu. Podobně jako vysokotlaké čističe odfouknou částečky nečistot z obrobku.Díky této funkci se ultrazvukové přístroje mnohokrát osvědčily, a to jak pro soukromé účely, tak pro průmyslové čištění:  • Odstraňují usazeniny na součástech s tuhými a komplexními povrchy.

  • Proniknou i do těch nejmenších úhlů, ohybů a prohlubní.

  • Dokonce ani na zaschlé laky, oleje a tuky nejsou zapotřebí téměř žádné chemikálie.

  • Rez lze rovněž zcela odstranit.

  • Jsou šetrné k čištěnému obrobku.

  • Čištění probíhá automaticky po nastavenou dobu.

  • Obrobky lze dále zpracovávat ihned po vyčištění.Pro které aplikace jsou ultrazvukové čističky vhodné?Ultrazvukové čističky ve formátu pro koncové uživatele jsou určeny zejména pro šperky a hodinky. Průmyslová zařízení jsou však žádaná jako čističky drobných součástí nejen na drahé kovy. V dílnách a ve výrobě jsou nepostradatelné pro důkladné čištění karburátorů, vstřikovacích trysek a sestav všeho druhu. Lze s nimi udržovat také filtry, hřídele nebo čerpadla.Další informace o čištění drobných součástí naleznete v našem průvodci Čističky drobných součástí.
Na co si dávat pozor při nákupu ultrazvukové čističky?  1. Frekvence určuje velikost bublinek. Frekvence 25 kHz je ideální pro předčištění, 45 kHz vytváří nejjemnější bublinky pro důkladné konečné čištění. Ultrazvukové čističky jsou k dispozici v provedení s konstantním ultrazvukovým výkonem mezi 35 a 40 kHz nebo jako modely s výkonem nastavitelným mezi 25 a 45 kHz. Pro další urychlení čištění mají tyto modely spínatelné pulzní funkce.

  2. Kapacita by měla být zvolena podle velikosti součástí, které budete čistit. Kompaktní přístroje s vanami o objemu kolem 10 litrů jsou vhodné pro drobné předměty. Velké přístroje s objemem až 97 litrů pojmou mnoho sestav a obrobků. Při nákupu vždy raději počítejte s o něco větším objemem.

  3. Díky časovači a nastavitelnému ohřevu můžete čisticí výkon přizpůsobit obrobku. Čím jemnější jsou možnosti regulace, tím šetrněji můžete sestavy čistit. Detaily jako těleso z ušlechtilé oceli chráněné proti kapající vodě, zařízení pro vypouštění vody a možnosti přepravy jsou u všech provedení samozřejmostí.Jaký čisticí koncentrát se doporučuje pro ultrazvukové čističky?Průmyslové čisticí prostředky pro ultrazvukové čističky podporují nejen rychlé a důkladné čištění v přístroji. Emulgují také například vyčištěný olej ve vodní lázni, abyste mohli obrobek čistě vyjmout. Čistící koncentráty pro ultrazvukové čističky jsou rovněž velmi vydatné a jsou určeny pro vyšší aplikační teploty.Nejenže ušetříte náklady, ale také snížíte spotřebu pomocných chemických látek. Při nákupu věnujte pozornost složení. U kaiserkraft si můžete vybrat mezi silnými speciálními přípravky a šetrnými univerzálními přípravky na biologické bázi. Zda je čisticí kapalina vhodná pro ultrazvukové čističky, zjistíte z názvu a z technického listu výrobku. Aby byly zaručeny dokonalé výsledky bez poškození, používejte pouze tyto produkty.