Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla

Větší přehled, větší bezpečnost: dopravní a bezpečnostní zrcadla zajišťují lepší viditelnost na dopravních komunikacích, v areálu závodu a v tovární hale. Tímto způsobem lze předcházet nehodám. Objevte u společnosti KAISER+KRAFT dopravní a bezpečnostní zrcadla v různých provedeních – od vypouklých zrcadel přes panoramatická až po průmyslová zrcadla.

V kategorii Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla Vám nabízíme výrobky následujících značek: EUROKRAFTpro.

Značka
Typ produktu
Výška [mm]
130
130
1000
1000
-
Relevance
Počet výrobků: 40

Dopravní zrcadla – pro větší bezpečnost na dopravních komunikacíchNa špatně viditelných výjezdech nebo na nepřehledných provozních plochách často nelze na první pohled určit, zda je silnice volná. Řešení: dopravní zrcadla mohou zlepšit viditelnost tím, že odrážejí nebezpečná místa.Dopravní zrcadla poznáte podle typického červenobílého bezpečnostního značení, tzv. „okraje pro upoutání pozornosti''. Tento okraj má dvojí funkci: poutá pozornost a dává najevo, že jde o zrcadlo, které zobrazuje okolí zkresleně. Toto zobrazení se liší v závislosti na výrobku:  • V závislosti na velikosti a tvaru dopravních zrcadel je zobrazována různě velká zobrazovací oblast. Před výběrem proto zvažte, jak velká je zobrazovaná oblast. Náš tip: Pro lepší viditelnost si vyberte co největší zrcadlo.


  • Správný montážní bod a nastavení dopravního zrcadla závisí na pozorovací vzdálenosti (v závislosti na velikosti a tvaru). Pokud je pozorovací bod výše, můžete v zrcadle vždy něco vidět, ale optické zobrazení je menší.


Dopravní zrcadla optimalizovaná pro univerzální vnitřní i venkovní použití jsou vyrobena z nerozbitného akrylového skla odolného proti nárazu, nerezové oceli nebo materiálu Sekurit a pomocí speciálního držáku jsou zajištěna proti větru o síle hurikánu (certifikováno pro zatížení větrem). Termoaktivní materiály chrání před zamlžováním a námrazou v zimě.Jaké předpisy platí pro používání dopravních a bezpečnostních zrcadel?Technické předpisy pro pracoviště (ASR) uvádějí, že bezpečnostní a pozorovací zrcadla jsou součástí vybavení bezpečných dopravních komunikací – zejména na nepřehledných křižovatkách a vyústěních cest. Nicméně ASR také jasně říká, že samotná bezpečnostní zrcadla nestačí. Další zábrany a značení jsou vždy nutné, aby upozornily na nebezpečí a možnost nehody v daném prostoru.Další bezpečnostní zrcadla v sortimentu společnosti KAISER+KRAFTKromě dopravních nebo silničních zrcadel najdete u společnosti KAISER+KRAFT mnoho dalších modelů, které zvyšují viditelnost v nejrůznějších situacích a oblastech:  • Menší kontrolní zrcadla s mírným vyklenutím pro větší přehled o dopravních pásech, strojích nebo propustech

  • Zrcadla se zvětšovacím efektem pro kontrolu výrobních linek

  • Panoramatická zrcadla pro montáž na strop nebo na stěnu pro kontrolu prostoru v rozsahu 360 stupňů

  • Širokoúhlá nebo vypouklá zrcadla pro kontrolu různých pracovních oblastí bez zkreslení

  • Univerzální zrcadla s mírným vyklenutím pro větší plochy


Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Držáky na nářadí | Boxy na nářadí | Řezačky rolí | Nádoby na odpad a popelníky Justrite | Stojany na jízdní kola EUROKRAFT