Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla

Zrcadlo, zrcadlo… Otázka dnes nezní, kdo je nejkrásnější, ale které je to správné. Když jsou naše dopravní zrcadla umístěna na správných místech, zajišťují lepší přehled a vyšší bezpečnost. Ve firemním areálu nebo v provozní hale, na dopravních cestách, ve vjezdech nebo podjezdech.

V kategorii Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla Vám nabízíme výrobky následujících značek: EUROKRAFTpro.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 41
Změnit náhled:

Dopravní zrcadla a bezpečnostní zrcadlaJestli máte volnou cestu nebo hrozí srážka, to není na nepřehledných výjezdech nebo v exponovaných provozních oblastech vždy hned zřejmé. Minimálně do doby, než se nainstalují dopravní zrcadla, která z rulety udělají jednoznačnou záležitost – a to nejen ve venkovních prostorách.Existují předpisy pro používání dopravních zrcadel?Pokud jde o používání zrcadel pro bezpečnost v provozu (a nejen pro ni), nejsou zákonodárci zcela jednotní. Zajímavé je, že zrcadla nejsou považována za dopravní značky ve smyslu pravidel silničního provozu. Výjimkou je Rakousko. Tento bod by mohl být v případě škody důležitý alespoň pro vyjednávání s pojišťovnou.Na druhé straně konstatují Technická pravidla pro pracoviště (ASR), že zrcadla jednoznačně patří k výbavě bezpečných dopravních cest – nepřehledné křižovatky nebo vjezdy zde nejsou speciálně zmíněny.I Technická pravidla pro pracoviště ovšem také říkají: Samotná bezpečnostní zrcadla nestačí. Aby se upozornilo na potenciál nebezpečí a nehod v určité oblasti, jsou vždy nutná doplňková zahrazení a označení.Jaká dopravní zrcadla existují?Dopravní zrcadla poznáte u společnosti KAISER+KRAFT v zásadě nejprve podle typického červenobílého bezpečnostního označení, tzv. „okraje poutajícího pozornost''. Tento okraj má dvě funkce: poutá pozornost a zajišťuje, aby pozorovatel zaregistroval zrcadlo – a s ním i nebezpečné místo. Kromě toho toto označení ukazuje, že se jedná o zrcadlo, které zobrazuje okolí zcela speciálním způsobem. Toto zobrazení se liší v závislosti na výrobku:  • Různé velikosti a tvary zajišťují různě velkou zobrazovanou oblast. Můžete tedy určit, na co má bezpečnostní zrcadlo upozornit, resp. jaká oblast je důležitá pro zvýšenou pozornost. Přitom platí, že je nutné vždy zvolit největší možné zrcadlo, protože větší zrcadlo podporuje optické znázornění a vizuální vnímání.


  • Různé pozorovací vzdálenosti (v přímém vztahu k velikosti a tvaru) určují bod montáže a vyrovnání dopravního zrcadla. Tyto údaje jsou orientační hodnoty. Pokud pozorovací bod neodpovídá údajům, lze v zrcadle vždy něco vidět, optické znázornění je jen nižší.


Dopravní zrcadla optimalizovaná pro univerzální vnitřní a venkovní použití jsou kromě toho vyrobena z nerozbitného materiálu odolného vůči úderu a jsou pomocí speciálního držáku zajištěna proti silnému větru o síle orkánu (certifikát o zatížení větrem). Kromě toho neztrácejí svou funkčnost ani v zimním období.Jaká zrcadla jsou vhodná pro používání v zimě?Běžné zrcadlové sklo by při nízkých teplotách nebo velkých výkyvech teplot nemělo žádnou šanci. Proto by pro naše bezpečnostní a dopravní zrcadla také bylo absolutně nevhodné. Nerozbitné akrylové sklo, ušlechtilá ocel nebo materiál Sekurit jsou podstatně lepší. To Vás však samo o sobě ještě neochrání před mlžením nebo zamrznutím, ale i proti tomu jsou mnohá naše zrcadla imunní. Buď jsou na nich použity termoaktivní materiály nebo mohou být dokonce vyhřívána. Jaký model je nejlepší pro Vaše pracoviště, to Vám rádi vysvětlíme i osobně telefonicky.

Jaká bezpečnostní zrcadla existují?Dopravní zrcadla zdaleka nepředstavují kompletní nabídku zrcadel u společnosti KAISER+KRAFT. Najdete zde také mnoho modelů, které zvyšují viditelnost v nejrůznějších situacích a oblastech:  • Menší kontrolní zrcadla s mírným vyklenutím pro větší přehled o dopravních pásech, strojích nebo propustech

  • Zrcadla se zvětšovacím efektem pro kontrolu výrobních linek

  • Panoramatická zrcadla pro montáž na strop nebo na stěnu pro kontrolu prostoru v rozsahu 360 stupňů

  • Širokoúhlá zrcadla pro kontrolu různých pracovních oblastí bez zkreslení

  • Univerzální zrcadla s mírným vyklenutím ideální pro větší plochy