Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla

Větší přehled, větší bezpečnost: dopravní zrcadla zajišťují lepší viditelnost na dopravních komunikacích, v areálech závodů i v továrních halách, a pomáhají tak předcházet dopravním nehodám. Objevte dopravní a bezpečnostní zrcadla u společnosti kaiserkraft v různých provedeních – od vypouklých zrcadel přes panoramatická až po průmyslová zrcadla.

V kategorii Dopravní zrcadla, bezpečnostní zrcadla Vám nabízíme výrobky následujících značek: Vialux, eurokraft pro.

Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 44

Dopravní zrcadla pro větší bezpečnost na dopravních komunikacíchNa špatně viditelných výjezdech nebo na nepřehledných provozních plochách často nelze na první pohled určit, zda je silnice prázdná. Jako efektivní řešení se nabízejí dopravní zrcadla, která zlepšují viditelnost tím, že odrážejí hůře viditelná, a proto více nebezpečná místa.Dopravní zrcadla poznáte podle typického červenobílého bezpečnostního značení, tzv. „okraje pro upoutání pozornosti''. Tento okraj má dvojí funkci: poutá pozornost a dává najevo, že se jedná o zrcadlo, které zobrazuje okolí zkresleně. Toto zobrazení se liší v závislosti na výrobku:
  • V závislosti na velikosti a tvaru dopravních zrcadel je zobrazena různě velká oblast. Před výběrem proto zvažte, jaká je velikost zobrazované oblasti. Náš tip: Pro lepší viditelnost si vyberte co největší zrcadlo.

  • Správný montážní bod a nastavení dopravního zrcadla závisí na pozorovací vzdálenosti (v závislosti na velikosti a tvaru). Pokud je pozorovací bod výše, v zrcadle sice vždy něco uvidíte, optické zobrazení bude však menší.Univerzální dopravní zrcadla optimalizovaná pro vnitřní i venkovní použití jsou vyrobena z nerozbitného akrylového skla odolného proti nárazu, nerezové oceli nebo z materiálu Sekurit, a pomocí speciálního držáku jsou zajištěna proti větru až o síle hurikánu (zrcadla jsou certifikována pro zatížení větrem). Termoaktivní materiál chrání zrcadla v zimě před zamlžováním a námrazou.Jaké předpisy platí pro používání dopravních bezpečnostních zrcadel?Technické předpisy pro pracoviště (ASR) uvádějí, že bezpečnostní a pozorovací zrcadla jsou součástí vybavení pro bezpečné dopravní komunikace – obzvláště důležitá jsou na nepřehledných křižovatkách a vyústění cest. Nicméně ASR také jasně říká, že samotná bezpečnostní zrcadla nestačí. Nutné jsou i další bezpečnostní značení a zábrany, jakými jsou například parkovací zábrany nebo zahrazovací sloupky vymezující prostory a upozorňující na nebezpečí a riziko nehody v daném místě.
Druhy bezpečnostních zrcadel v sortimentu společnosti kaiserkraftKromě dopravních nebo průmyslových zrcadel najdete u společnosti kaiserkraft mnoho dalších modelů zvyšujících viditelnost v nejrůznějších situacích:
  • Menší kontrolní zrcadla s mírným vyklenutím pro větší přehled o dopravních pásech nebo silničních strojích

  • Zrcadla se zvětšovacím efektem pro kontrolu výrobních linek

  • Panoramatická zrcadla pro montáž na strop nebo na stěnu pro kontrolu prostoru v rozsahu 360 stupňů

  • Širokoúhlá nebo vypouklá zrcadla pro kontrolu různých pracovních oblastí bez zkreslení

  • Univerzální zrcadla s mírným vyklenutím pro zobrazení větších plochPokud máte jakékoli dotazy ohledně výběru dopravních zrcadel, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.