Sorpční textilie

Sorpční textilie jsou neuvěřitelně savé, neuvěřitelně odolné a především vhodné pro látky, kde by obyčejná tkanina neměla žádnou šanci. Objednejte si nyní sorpční textilie pro olej a produkty pro likvidaci uniklých látek v různých klasifikacích pro vnitřní i venkovní použití, anebo si přečtěte podrobnější informace v následujícím textu.

V kategorii Sorpční textilie Vám nabízíme výrobky následujících značek: PIG, NOTRAX.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 96

Sorpční textilie: pro opatrnost, prevenci a nouzové situacePrvním pravidlem při likvidaci uniklých látek je: vždy předpokládejte, že se něco může pokazit. Druhé pravidlo zní: ačkoli je lepší předvídat než následně litovat, i v případě nouze lze vše vyřešit. Pokud se jedná o nebezpečné kapaliny, ve všech třech případech pomůže sorpční textilie.Co je to sorpční textilie?Společně se sorpčními granuláty a nasákavými hadicemi a polštáři jsou sorpční textilie nepostradatelnými sorpčními prostředky při likvidaci uniklých látek. Zatímco granuláty se používají v nouzové situací, sorpční textilie jsou rovněž důležitou součástí každodenní manipulace s nebezpečnými látkami.Utěrky s nepropustnou fólií i bez ní se například preventivně umísťují pod stroje nebo jsou součástí základního vybavení při výměně oleje ve firemních vozidlech. Robustní verze s několika vrstvami a nepropustnou fólií lze navíc použít jako rohože pro pokrytí cest v kritických oblastech. V případě nouze lze sorpční textilie pro olej použít nejen na zemi, ale i na vodě.Které sorpční textilie jsou k dispozici?Sorpční textilie se rozlišují podle druhu absorbované kapaliny a podle stupně namáhání a příslušné jakosti, která je k tomu zapotřebí. Pro snadné rozlišení jsou sorpční textilie pro nouzové situace barevně označeny: • Textilie HazMat pro žíravé, korozivní a agresivní kapaliny jsou růžové

 • Univerzální textilie pro vše od chladicích kapalin až po slabé chemikálie jsou šedé

 • Sorpční textilie pro olej pro zachycení benzinu, nafty apod. a pro použití na vodě mají modrou nebo bílou barvu

 • Sorpční textilie pro chemikálie pro kyseliny, louhy, alkohol, agresivní média jsou žluté


Kvalita materiálu se pohybuje od jednovrstvých sorpčních textilií pro jednorázové použití při spíše bezproblémových únicích až po osmivrstvé těžké verze HazMat pro mimořádné situace.


Třívrstvé profesionální verze s fólií nebo bez jsou vhodné pro trvalé použití pod stroji, na chodnících nebo jako podložka na dílenský stůl.Kromě toho si můžete vybrat, zda si chcete sorpční utěrky objednat v praktických přířezech, nebo jako sorpční textilii na roli. Role textilie jsou ideální pro větší plochy, přířezy pro každodenní (ruční) práci.Jaké výhody mají sorpční textilie ve srovnání s jinými sorpčními prostředky? • Mají vysokou absorpční schopnost a dokážou rychle vázat kapaliny.

 • Lze je snadno a levně zlikvidovat.

 • Potřebné množství lze dobře vypočítat podle spotřeby.

 • V případě nouze s nimi může efektivně a bezpečně manipulovat i začátečník.

 • Jsou vhodné pro použití na vodě – zejména jako sorpční textilie, které absorbují pouze olej (ne vodu).


Jaké jsou nevýhody sorpčních textilií ve srovnání s jinými sorpčními prostředky? • Na nerovných nebo porézních površích nejsou tak účinné jako granulát.

 • Nejsou tak spolehlivé jako nouzové vany a mají oproti nim menší kapacitu.


Rádi vám osobně vysvětlíme, proč jsou sorpční textilie důležitou součástí souprav pro likvidaci uniklých látek ve firmě, a poradíme vám s výběrem pro každodenní použití. Stačí nás kontaktovat!