Vysoušeče rukou, fény

Žádný papír, žádný kontakt, žádné mokré ruce: nástěnné fény a vysoušeče rukou jsou přesvědčivým moderním vybavením umýváren. Zároveň jsou mimořádně tiché a snadno se obsluhují a instalují. Nyní je můžete vyzkoušet!

V kategorii Vysoušeče rukou, fény Vám nabízíme výrobky následujících značek: AIR-WOLF, starmix.

Vysoušeče rukou a vlasů: bezdotykové suchoV posledních letech jsme si vypěstovali zdravý odpor ke zbytečným dotykům. Už jen proto jsou vysoušeče rukou ve vybavení umýváren tak oblíbené. Umožňují totiž bezkontaktní vysoušení rukou – a nabízejí další výhody z hlediska hygieny.Jaké elektrické vysoušeče rukou existují?Zda dáte přednost vysoušečům rukou od společnosti Air-Wolf, nebo od starmix, to je otázkou osobních preferencí nebo strategie nákupu vybavení umýváren. Obecně výrobci rozlišují následující verze:  • Bezdotykové vysoušeče rukou s vertikálním proudem vzduchu směřujícím dolů

  • Bezdotykové vysoušeče rukou pro sušení ze všech stran ve vzduchové komoře

  • Nástěnný vysoušeč s tlačítkem a tryskou jako fén na vlasy


Každý elektrický vysoušeč rukou se aktivuje nastavitelným infračerveným přibližovacím snímačem. Po uplynutí naprogramované doby se sám vypne. K automatickému vypnutí rovněž dojde, pokud se ruce vzdálí před uplynutím této doby.Vysoušeč rukou, anebo papírové ručníky – co je lepší?Vysoušeče rukou a fény na ruce mají oproti papírovým ručníkům okamžitě rozpoznatelné výhody: nevyžadují žádný spotřební materiál, ruce zcela vysuší přibližně za 10 sekund a nevytvářejí žádný odpad, který by musel být odnesen do příslušných nádob na odpad.


  • Vyšší počáteční náklady na elektrické vysoušeče se poměrně rychle vrátí – zejména při vysoké frekvenci používání. To se týká nejen potřebného doplňování papíru, ale také personálních nákladů. Váš úklidový personál se o vysoušeč rukou téměř nemusí starat.

  • Z hlediska hygieny jsou na tom obě verze stejně, i když vysoušeč rukou vyžaduje o něco větší pozornost. Je totiž třeba kontrolovat antibakteriální vlastnosti integrovaným filtrů a antimikrobiálních systémů. U jednorázových papírových ručníků tento problém nevzniká. Například u nejnovějších vysoušečů rukou značky AIR-WOLF již ovšem díky prvotřídním hygienickým funkcím neplatí tvrzení, že elektrické vysoušeče by se neměly používat v hygienicky citlivých prostorách.

  • Na druhou stranu samozřejmě vyžadují přítomnost elektrické přípojky v umývárně, zatímco mnoho zásobníků na ručníky se bez zásuvky obejde. Elektrické vysoušeče jsou rovněž mnohdy větší a kladou zvláštní nároky na umístění.


Mimochodem, to, zda papírové ručníky a vysoušeče rukou odvedou svou hlavní práci rychle a důkladně, nezáleží na stroji, nýbrž na chování uživatelů.Mnoha lidem se doba sušení pod elektrickým spotřebičem zdá delší než rychlé otření ručníkem. Důkladné osušení papírem nebo ručníkem však trvá stejně dlouho. Pokud je to nutné, upozorněte na to uživatele formou štítků a informačních tabulí.Další informace naleznete v průvodcích pořádek a čistota na pracovišti a důležitá hygienická opatření ve firmách. Máte-li jakékoli dotazy týkající se výběru vybavení umývárny, neváhejte nás kontaktovat.