Skříně pro baterie, přepravní boxy na baterie

Baterie zvládnou téměř vše. Kromě toho, že je lze jednoduše přepravit z bodu A do bodu B. S přepravními boxy na baterie jste v bezpečí. Ohnivzdorné skladovací/přepravní nádoby na baterie vybavené speciálními polštáři a odpovídající směrnicím zajišťují ideální skladování a bezpečnou přepravu. Zde najdete udržitelné výrobky od renomovaných výrobců!

V kategorii Skříně pro baterie, přepravní boxy na baterie Vám nabízíme výrobky následujících značek: CEMO, eurokraft pro, ZARGES.

Vaše filtry
  Značka
  Typ produktu
  Trvale udržitelný rozvoj
  Výška [mm]
  Šířka [mm]
  Hloubka [mm]
  Objem [L]
  Vlastnost materiálu
  Vhodné pro
  Protipožární odolnost
  Materiál
  Barva dveří
  Barva
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevance
  Počet výrobků: 32

  Přepravní box na baterie: Maximální ochrana proti kyselinám, louhům a spol.  Tajemstvím dlouhé výdrže baterie je lithium. Tento reaktivní prvek však není nijak neškodný. Proto se přepravní a bezpečnostní boxy na baterie používají nejen při přepravě lithium-iontových baterií.  Proč se lithiové baterie musí přepravovat v bezpečnostním boxu na baterie?  Energetická hustota lithium-iontových a lithium-polymerových baterií je založena na rychlé elektrochemické reaktivitě, což je jejich největší výhodou i nevýhodou zároveň. Lithiové baterie reagují velmi citlivě na teplo nebo poškození. Při neopatrném zacházení s nimi hrozí nebezpečí požáru či výbuchu. Z tohoto důvodu se lithiové baterie mohou přepravovat pouze v označených balících – a například v letadle se nesmí přepravovat v odbavených zavazadlech.  Podle TRGS 510 jsou lithiové články mimo jiné považovány za nebezpečné zboží a musí s nimi být odpovídajícím způsobem nakládáno. To znamená: Baterie vždy skladujte, přepravujte a nabíjejte odděleně a s ochranou proti požáru. Pro skladování i přepravu lze použít bezpečnostní boxy na baterie. Díky nehořlavým materiálům a speciálním polštářům pro upevnění baterie v nádobě jsou náhradní baterie například pro nářadí bezpečně připraveny k použití.  Kdy jsou bezpečnostní boxy na baterie nezbytně nutné?  Lithiové baterie jsou citlivé na teplo a chlad, vlhkost a otřesy, poškození nebo hluboké vybití. Všechny tyto podmínky se vyskytují v mnoha komerčních prostředích. Ne vždy se dá poznat, zda je baterie zcela funkční. Proto je ohnivzdorný box na baterie vhodný nejen pro preventivní skladování všech zdrojů energie, ale je také optimální volbou pro:  • Viditelně poškozené, nafouklé nebo vlhké baterie

  • Hluboce vybité baterie, které se někdo pokusil nabít

  • Baterie, které musí odolávat velkému teplu nebo chladu (například při přepravě)

  • Prototypy s lithiovou technologií


  Jaký je nejlepší způsob skladování baterie?  V domácnosti postačí suché, teplotně stabilní skladovací místo. Ve firmě hovoříme i u baterií o obezřetné koncepci manipulace s nebezpečnými materiály. U lithiových baterií to znamená:  • Oddělené nabíjení a skladování v bezpečnostních skříních na baterie a ve skříních pro skladování akumulátorů

  • Teplotně stabilní, suché prostředí

  • Úroveň nabití kolem 70 procent (pokud se delší dobu nepoužívá, je třeba dobít)

  • Pojistka proti zkratu nebo náhodnému zapnutí

  • Během přepravy nesmí baterie v nádobě sklouznout


  Více informací najdete v našem podrobném článku v časopise Bezpečné zacházení s lithium-iontovými bateriemi/akumulátory. Rádi vám osobně zodpovíme veškeré dotazy týkající se vašeho bezpečného vybavení bezpečnostními boxy na baterie apod. – stačí nás kontaktovat.