Průmyslové schody

Průmyslové schody jsou skutečně všestranné. Zajišťují pohodlný výstup a současně bezpečný přístup ke dveřím, plochým střechám, strojům apod. A tam, kde se pracuje s nářadím, poskytují průmyslové schody dostatečně velkou nášlapnou plochu a plochu pro stání. Jiné velikosti a typy konstrukcí dostanete na vyžádání – kontaktujte nás!

V kategorii Průmyslové schody Vám nabízíme výrobky následujících značek: MUNK.

Průmyslové schody – bezpečnost krok za krokem


Průmyslové schody jsou důležitou součástí plynulého průběhu prací v mnoha provozech. Úklidové, údržbářské a opravářské práce na budovách nebo strojích mohou být zajištěny pouze v případě bezpečného přístupu. Pomocí schodových přechodů se mohou pracovníci pohybovat na pracovišti efektivněji, protože mohou jednoduše přecházet přes zařízení, místo aby ho obcházeli.


Pro schodové žebříky a průmyslové schody, které umožňují přístup nebo přechod do druhé úrovně nebo na stroj, platí norma ČSN EN ISO 14122. Pro bytové účely podle normy DIN 18065 nejsou průmyslové schody vhodné.Díky čemu jsou průmyslové schody tak bezpečné?


Technická pravidla platné pro průmyslové schody zajišťují bezpečnost vašich zaměstnanců při práci v různých výškách. Při výběru vašich nových schodů nebo přechodu byste měli zohlednit následující body vyplývající z normy ČSN EN ISO 14122:  • Průmyslové schody jsou často vyráběny s úhlem sklonu 45 stupňů. U schodových žebříků, které slouží jako přístup ke strojům, je ovšem povolen úhel sklonu mezi 45 a 75 stupni. Přesto vám doporučujeme nepřekračovat úhel 60 stupňů.

  • Průmyslové schody s výškou výstupu přes 500 mm a s boční mezerou vedle schodnice širší než 120 mm musí být na této straně opatřeny alespoň jedním zábradlím. Při šířce stupňů přes 1200 mm musí být zábradlí namontováno na obou stranách. Dvě zábradlí jsou všeobecně bezpečnější. Dodatečná zábradlí naleznete u produktů jako „Příslušenství / náhradní díly''.

  • Stupně musí být vyrobeny tak, aby umožňovaly odtok kapalin, čehož lze podle oblasti použití dosáhnout rýhováním, profilováním nebo děrovanými profily.

  • Povrch schodových stupňů musí být protiskluzový.


Jaké průmyslové schody vám můžeme nabídnout?


Průmyslové schody a další žebříky a lešení z našeho e-shopu podléhají přísným kontrolám kvality a bezpečnosti. Naše produkty splňují všechny platné normy.


V naší nabídce naleznete přechodové můstky a průmyslové schody z oceli a hliníku pro vnitřní i venkovní použití. Jednoduše klikněte na produkt dle vašeho výběru a použijte filtr podle potřebné výšky, počtu stupňů, vyložení nebo hmotnosti. Vhodné kombinace budou poté automaticky barevně označeny. Pokud potřebujete jinou velikost nebo speciální konstrukci, zavolejte nám prosím. Náš servisní pracovník vám zajistí vhodný model.