Příslušenství ESD

I na ESD pracovišti rozhodují detaily. Skutečnou ochranu proti nežádoucím výbojům můžete zaručit teprve tehdy, když se do hry zapojí příslušenství pro ESD.

V kategorii Příslušenství ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: Treston, NOTRAX, Kongamek, eurokraft pro.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 23

Příslušenství pro ESD na pracovišti – zásadní rozdíl mezi dobrou a dokonalou ochranouPečlivě jste zařídili ESD pracoviště, avšak přesto dochází k nekontrolovaným výbojům? Podívejte se velmi pozorně! Příslušenství pro ESD obsahuje důležité stavební prvky pro váš EPA prostor a stará se o detaily, které mají někdy ten největší ochranný účinek.
Co patří mezi důležité příslušenství pro ESD?Každý profesionál zná typické zdroje nežádoucích elektrostatických výbojů na ESD pracovišti: personál, zařízení, pracovní nástroje a dopravní prostředky. Pro každý z těchto zdrojů existuje příslušenství pro ESD, které zvyšuje ochranu. A v některých případech by tato ochrana bez něj ani nebyla možná.Kromě předepsaného pracovního oděvu v ESD provedení by měl každý zaměstnanec nosit ESD náramek. Ten vytváří spojení se zemí. Pro nohy používejte pracovní obuv vyhovující požadavkům ESD nebo praktický zemnicí pásek na obuv.Základní vybavení židlemi a stoly v ESD provedení nemusí nutně vyhovovat všem vašim potřebám na ESD pracovišti. Zde jsou řešením rozšiřující prvky jako regálové police nebo děrované desky. Pro skladování a přepravu vašich součástek jsou nejlepší volbou skladové přepravky v ESD provedení – včetně vhodného příslušenství pro ESD, jako jsou sklopná nebo nasazovací víka.Uzemňovací zástrčky jsou nejdůležitějším spojením mezi uzemňovacím kabelem a předepsanými podlahovými rohožemi, bez nichž nebude EPA – tedy elektrostaticky chráněný prostor (Electrostatic Protected Area) – vůbec schválen.Kromě toho vám nabízíme pracovní pomůcky, jako jsou průmyslové váhy vyhovující požadavkům na ESD, a vše, co spolehlivě zabraňuje přenosu výboje.
Na co si dát u příslušenství pro ESD pozor?Celé vaše vybavení EPA prostoru, od regálového systému v ESD provedení až po dopravní přístroje v ESD provedení, musí být pravidelně kontrolováno, aby bylo zajištěno, že může být používáno v souladu s normami. S příslušenstvím pro ESD si v ideálním případě ušetříte nákup nového kompletního vybavení. Jakmile dojde ke snížení vybíjecí schopnosti, je na řadě výměna.I když je příslušenství pro ESD nepostradatelné, největší ochranu před nežádoucím vyrovnáváním napětí poskytuje správné chování v této speciální provozní oblasti. Vaše zaměstnance proto proškolujte a upozorňujte je na nezbytné detaily, jako je nošení ESD náramku.Pokud se chcete dozvědět více o ESD, EPA prostorech a elektrostatických principech, podívejte se do našeho průvodce ESD: Ochrana před nebezpečnými výboji.