Pracovní oděv ESD

Správným oděvem proti elektrostatickým výbojům? Žádný problém – pracovní oděvy v ESD provedení jsou nejen pohodlné, ale také mimořádně bezpečné.

V kategorii Pracovní oděv ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: Uvex.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Vlastnost

Pracovní oděvy v ESD provedení – bezpečné oblékáníUvolnění napětí je dobrá věc. Pokud ovšem nemluvíme o nežádoucím vyrovnání napětí na citlivých součástkách. Proti němu byste měli přijmout preventivní opatření a vybavit vaše zaměstnance v EPA prostorech (Electrostatic Protected Areas) pracovními oděvy v ESD provedení. Klíčovou roli pro bezpečnost hraje zejména obuv. Bezpečnou pracovní obuv v ESD provedení naleznete v našem e-shopu!
Čím se vyznačují pracovní oděvy v ESD provedení?Člověk je jedním z rozhodujících faktorů, které mohou na ESD pracovišti vyvolat nežádoucí elektrostatické výboje a poškodit tak citlivá elektronická zařízení nebo součástky. Oděvy v ESD provedení, jako je bezpečnostní obuv, jsou navrženy tak, aby tomu zabránily.Bezpečnostní obuv v ESD provedení má všechny vlastnosti standardní pracovní obuvi, jako je ochrana prstů a protiskluzová podrážka odolná vůči nebezpečným látkám. Kromě toho jsou všechny důležité součásti obuvi navrženy tak, aby byly antistatické a tepelně nevodivé. To znamená, že při chůzi nemůže vznikat napětí způsobené třením, které by se náhle vyrovnalo.
Jaké zákonné požadavky platí pro pracovní oděvy v ESD provedení?Norma DIN EN 61340-5-1 obsahuje nejdůležitější předpisy pro ochranu elektronických součástek před elektrostatickými jevy. Stanoví, že pracovní oděv v ESD provedení by měl především chránit zpracovávaný předmět – i když například obuv splňuje rovněž specifikace pro osobní ochranné prostředky (OOP) pro lidi. Je třeba zabránit i sebemenšímu napětí. Vnitřní odpor boty v ESD provedení musí být v rozmezí 7,5 x 105 až 3,5 x 107 ohmů. Důležitými prvky, které jsou zaměřeny především na zdraví zaměstnanců, jsou kromě toho prodyšnost a ergonomie.
Co lze kromě toho ještě doporučit?Představte si práci v EPA prostoru jako uzavřený systém, ve kterém by měl být každý krok dokonale uzemněný.Tohoto uzemnění lze v ESD prostoru při stání a chůzi dosáhnout pouze kombinací pracovní obuvi v ESD provedení a podlahových krytin v ESD provedení. Dále se doporučuje použít ESD zemnicí pásek na obuv. Při sezení by vaši zaměstnanci měli nosit také příslušenství pro ESD, například uzemněný ESD náramek.Všechny ostatní pracovní předměty a vybavení, kterých se zaměstnanci dotýkají a používají je, musí být rovněž zkontrolovány z hlediska jejich ESD způsobilosti. Židlemi a stoly v ESD provedení počínaje a dopravními přístroji v ESD provedení a regály v ESD provedení konče.V našem průvodci ESD: Ochrana proti nebezpečným výbojům se dozvíte další podrobnosti, díky nimž bude vaše manipulace s elektronikou ještě bezpečnější.Pokud máte jakékoli nezodpovězené otázky týkající se pracovní obuvi v ESD provedení, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.