Nabíjecí infrastruktura

Díky čemu je e-mobilita ve firmě skutečně úspěšná? Strukturovaná, plánovaná a chytře realizovaná nabíjecí infrastruktura pro automobily, elektrokola a elektrokoloběžky!

Vaše filtry
Typ produktu
Výkon
Vybavení
Relevance
Počet výrobků: 24

Nabíjecí infrastruktura ve firmě: načerpejte novou energii pro udržitelný úspěch!E-mobilita změnila nejen způsob, jakým přemýšlíme o dopravě. Mění se také způsob čerpání. S nabíjecí infrastrukturou pro elektromobily vybudujete interní firemní síť dobíjecích stanic, která dokáže víc než jen rozpohybovat váš vozový park.
Co je to nabíjecí infrastruktura?Nabíjecí infrastruktura poskytuje možnosti pro dobíjení elektricky poháněných vozidel a dopravních prostředků. V závislosti na typu pohonu se tato infrastruktura skládá z nabíjecích míst na střídavý nebo stejnosměrný proud, která jsou buď stacionární, nebo přímo připojená k zásuvce.Typ, rozmístění a počet dobíjecích míst je třeba pečlivě naplánovat a propojit v závislosti na vozovém parku a tyto aspekty jdou ruku v ruce se zásadní změnou vašeho hospodaření s energií a palivy. To sice zpočátku znamená vyšší investice, avšak zaprvé platí, že nabíjecí strukturu lze financovat dotacemi, a zadruhé je zřejmé, že této konverzi se z dlouhodobého hlediska nelze vyhnout. Budoucnost totiž patří elektromotorům.
Co je to inteligentní nabíjecí infrastruktura?E-mobilita nejenže přináší převrat v ekologické bilanci, ale otevírá také zcela nové možnosti síťové optimalizace procesů. Inteligentní nabíjecí infrastrukturu lze ovládat na dálku prostřednictvím mobilních zařízení a může kompenzovat špičky v elektrické síti prostřednictvím inteligentního řízení nabíjení. S inteligentními nabíjecími místy máte navíc vždy přehled o všech údajích o spotřebě a čase a můžete je optimalizovat přímo pomocí softwaru pro správu paliva.
Jaké jsou výhody a nevýhody mobilních a stacionárních nabíjecích stanic?Stacionární nabíjecí stanice poskytují energii a stabilitu, které potřebujete k plnému nabití osobních a dodávkových vozidel. Jsou proto páteří nabíjecí infrastruktury ve firmě a měly by při plánování hrát hlavní roli.Mobilní nabíjecí stanice jsou kompaktnější, levnější a uživatelé je mohou používat přímo u standardních zásuvek. Jejich kapacita je omezená, ale pro interní dopravní přístroje, jako jsou například firemní jízdní kola, je dostatečná. K dobíjení osobních automobilů se nehodí, i když existují varianty, které jako powerbanka dokážou z motoru na cestách vytáhnout o pár kilometrů navíc.Obecně platí, že inteligentní nabíjecí infrastruktura se opírá o kombinaci obou variant. Kromě toho byste měli vzít v úvahu, že firemní vozidla s elektromotory vyžadují v závislosti na smlouvě o užívání také dobíjecí infrastrukturu u vašich zaměstnanců doma.