Pily

Přesné řezání s minimálním rizikem poranění: s elektrickými pilami dosáhnete vysokého výkonu při bezpečné a pohodlné obsluze. Kvalitní ruční kotoučové pily, přímočaré pily nebo ocasky patří k základnímu vybavení každé dílny. Protože s nimi můžete snadno řezat různé druhy dřeva, plastu, nebo dokonce kovu. Objevte nabídku elektrických pil v e-shopu kaiserkraft.

V kategorii Pily Vám nabízíme výrobky následujících značek: Bosch.

Vaše filtry

Elektrické pily: pro přesné řezáníElektrické pily se vyznačují profesionálním vybavením a vysokým výkonem. S kvalitními ručními kotoučovými pilami můžete pracovat rychle, přesně a bez větší námahy. Ocasky se vyplatí v těžko přístupných místech, zatímco přímočaré pily umožňují přesnou práci i na minimálním prostoru.Elektrické pily díky své přesnosti a rychlosti minimalizují chyby při výrobě, snižují potřebu oprav a šetří drahocenný pracovní čas. Díky integrovanému systému odsávání prachu se s elektrickou pilou také pracuje čistěji než s ruční pilou.Jaké druhy elektrických pil existují?Ruční kotoučová pila je vhodnou volbou zejména pro práce v interiéru nebo renovace. Její silný pilový kotouč snadno prořízne plast, silná prkna, nebo dokonce kov – pro přesné přířezy podle vašich představ.Přímočará pila je vhodná jak pro hrubší řezání dřeva, tak pro jemné práce. Proto se používá hlavně při výrobě modelů a nábytku. Jemný pilový list elektrické přímočaré pily vytváří úzce zakřivené linie řezu. Se silnějším pilovým listem můžete řezat i dřevěné desky střední tloušťky.Ocaska je praktický univerzální model pro širokou škálu prací. Proto se jí také říká univerzální pila. Elektrickou pilu využijete stejně efektivně na stavbě jako při údržbě zeleně. Dlouhý pilový list ocasky dosahuje velké hloubky řezu. Díky tomu je vhodná například také k vyřezávání ostění oken a dveří.Co je důležité při výběru elektrických pil?Ať už jde o přímočarou pilu, ruční kotoučovou pilu, nebo ocasku, při výběru elektrické pily byste měli vždy hledat vysokou kvalitu. Obzvláště důležitý je pilový kotouč nebo list. Díky kaleným zubům je robustní a zůstává dlouho ostrý.Pilu vybírejte podle účelu použití. Chcete, aby řezala hlavně rovně a prořízla i tvrdé materiály? Pak je dobrou volbou ruční kotoučová pila. Pro jemnější práce a individuální řezy na míru je vhodná přímočará pila. Pro hrubší řezy naopak použijte praktickou ocasku.Dalším faktorem je hloubka řezu elektrické pily u různých materiálů. U ručních kotoučových pil se obvykle jedná o maximálně 60 až 70 milimetrů. Naproti tomu ocasky mohou s vhodným pilovým listem dosáhnout hloubky až 300 milimetrů.Elektrické pily: jaký vliv mají otáčky a rychlost řezu?Čím větší je pilový kotouč elektrické pily, tím nižší jsou zpravidla její otáčky. U izolačních desek z minerálních vláken by měly být otáčky nízké. Musí se totiž řezat opatrně, aby nedošlo k jejich roztržení. U kovů a plastů se doporučuje 5 000 otáček za minutu. Pro tvrdé dřevo potřebujete dobré pilové listy z tvrdokovu, které zvládnou až 9 000 otáček za minutu.Chtěli byste poradit s výběrem elektrické pily? Stačí nás kontaktovat. Náš přátelský servisní tým vám rád pomůže.
Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Řezné nástroje | Elektrické nástroje | Úhlové brusky | Brusky a hoblíky | Vrtačky a příklepové vrtačky | Ruční nářadí