Pracovní kalhoty

Šaty dělají člověka – a pracovní kalhoty dělají profesionály. Pokud máte nohy ve správném pracovním oblečení, jsou chráněny před možnými nebezpečími. U nás samozřejmě dostanete pracovní kalhoty, nehořlavé kalhoty, chrániče kolen a další pomůcky od renomovaných výrobců – pro muže i ženy.

V kategorii Pracovní kalhoty Vám nabízíme výrobky následujících značek: Leipold+Döhle.

Pracovní kalhoty: Nehořlavé kalhoty, ochranné oděvy proti žáru nebo chrániče kolen nejlepších značekBez ohledu na to, že džíny jsou při mnoha pracovních krocích nepohodlné: Volnočasové modely se prostě nepřibližují ochrannému účinku dobrých pracovních kalhot. Dámské pracovní kalhoty, pánské pracovní kalhoty a chrániče kolen pro práci nejsou nepostradatelnou součástí profesionálního vybavení bezdůvodně.
Před čím chrání pracovní kalhoty?Jako předmět bezpečnosti a ochrany zdraví při práci jsou pracovní kalhoty určeny k ochraně těla před typickými riziky při určitých činnostech. V lesnictví jsou povinné pracovní kalhoty s ochranou proti proříznutí, oceláři nemusí bez ochranných kalhot proti žáru vůbec chodit na směnu. Ti, kteří pracují venku nebo za snížené viditelnosti, potřebují zářivě křiklavou výstražnou kombinaci pracovních kalhot a vhodné pracovní bundy nebo vhodného pracovního trička.Kromě toho jsou však pánské nebo dámské dlouhé a krátké pracovní kalhoty jednoduše také komfortním faktorem, protože díky nim máte po ruce pracovní pomůcky, jako jsou nástroje nebo psací potřeby, a navíc poskytují ochranu před chladem, vlhkem a povětrností.
Kdy jsou pracovní kalhoty povinné?Nejdůležitějším rozlišovacím znakem každého pracovního oděvu je slovo „ochrana'': Jakmile jsou dámské nebo pánské ochranné pracovní kalhoty určeny k ochraně před pořezáním, popálením nebo jiným zraněním, musí je zaměstnavatel poskytnout a zaměstnanec je musí nosit při každé činnosti.Materiál a ochranný účinek přitom samozřejmě musí být vhodné pro dané pracoviště: Bílé textilní pracovní kalhoty pro manipulaci s rozžhavenou ocelí? Samozřejmě, že ne. Výstražné šortky pro práce na silnici v nejhlubší zimě? Také nesmysl.Zaměstnavatel může také stanovit určité pracovní kalhoty jako povinnou součást (reprezentativního) stejnokroje. V takovém případě je pracovní oděv buď daňově uznatelný nebo je rovněž poskytován firmou.
Jakou velikost pracovních kalhot mám?Příliš široké nebo příliš úzké? Takto nesmí sedět žádné pracovní kalhoty. Před nákupem ochranných si nezapomeňte zjistit správnou konfekční velikost:  1. Změřte si obvod pasu a boků.

  2. Zjistěte délku rozkroku nebo také vnitřní délku nohavice od rozkroku ke kotníku. Pracovní kalhoty by měly ideálně těsně přiléhat k pracovní obuvi.


V případě pochybností zvolte o jednu velikost větší, abyste zajistili optimální volnost pohybu. Některé modely kvalitních pracovních kalhot značek, jako je Leipold+Döhle, lze v případě potřeby na nohavicích prodloužit.Které pracovní kalhoty jsou dobré, resp. vhodné pro Vaše osobní pracoviště? Na to se nás můžete zeptat. Jednoduše nás kontaktujte.