Ochrana při sváření

Při výkonu některých povolání by se nikdy nemělo pracovat bez ochrany při sváření. Chrání před výpary, světlem a odlétávajícími jiskrami při sváření – aniž by překážela při práci. S našimi produkty si můžete zajistit profesionální osobní ochranné pracovní prostředky.

V kategorii Ochrana při sváření Vám nabízíme výrobky následujících značek: JUTEC, EUROKRAFTbasic.

Značka
Typ produktu
Výška [mm]
1900
1900
2100
2100
-
Relevance
Počet výrobků: 33

Ochrana při svařování – ochrana před jiskrami, světlem a výparyOchrana při svařování rovná se svářečské brýle? To je maximálně polovina pravdy. Protože pokud svařujete profesionálně, potřebujete k ochraně sebe i svého okolí více. Kromě toho jsou naše svářečské masky lepší než jakékoli svářečské brýle. Začněme však od začátku.Co je součástí ochrany při svařování?Někteří lidé svařují v tričkách a sandálech. Nemyslíme si, že je to dobrý nápad. Při svařování totiž nevzniká pouze teplo, které ohrožuje oči. Také zde létají jiskry a uvolňují se jedovaté výpary.Proto jste ze zákona povinni poskytnout zaměstnancům potřebné ochranné pomůcky pro svařování. Proto si u společnosti KAISER+KRAFT můžete vybírat ze širokého sortimentu ochranných pracovních oděvů, od bezpečnostní obuvi přes kalhoty až po rukavice a ochranu sluchu. Oblečení, které chrání i při vysokých teplotách.Pak je tu otázka očí a obličeje. Nezapomeňte na okolí. I ten nejlepší pracovní oděv je přece málo platný, když v dílně vzplane jiskra.Jak najít optimální ochranu při svařování1. krok: automatická svářečská kukla místo brýlíZačněme u očí a obličeje a tím, proč jsou naše prémiové svářečské kukly lepší než svářečské brýle:  • Automatické svářečské kukly automaticky přizpůsobí světelné pole jasu. Během svařování ztmavnou a ihned po něm se opět rozjasní. To znamená, že vaši zaměstnanci jsou dobře chráněni, když svařují, a mají dobrý výhled, když nesvařují – bez problémů s nasazováním a snímáním.

  • Kukla chrání celý obličej před jiskrami a podobně, nejen oči.


2. krok: ochranné stěny, plachty, pokrývky pro ochranu proti rozstřikuPro ochranu lidí a věcí v okolí dostanete u společnosti KAISER+KRAFT následující produkty:  • Ochranné clony pro svářeče účinně chrání před světelným obloukem, zářením a rozstřikem. Jsou k dostání se žaluziemi, bez žaluzií a s koly pro větší flexibilitu.

  • Pokud potřebujete pouze stěnu bez rámu, je dobrou alternativou plachta na ochranu při sváření. Pokud chcete mít stěnu větší, můžete je také spojit dohromady.

  • Pro položení na podlahu doporučujeme jednu nebo více pokrývek pro ochranu proti rozstřiku.


Normy a spol. – měli byste jim věnovat pozornostProtože při svařování by nemělo být nic ponecháno náhodě, musí ochrana při svařování splňovat určité normy, například ochranné clony pro svářeče splňují normu DIN ISO EN 25980. V případě svářečských přileb je rozhodujícím faktorem úroveň ochrany nebo úroveň zatemnění. Nabízíme také svářečské kukly, které lze nastavit na různé úrovně ochrany pro různé svářečské práce. Kromě toho hrají roli kritéria, jako je hmotnost, rozměry a mobilita.Nejste si jistí? Rádi vám pomůžeme se správně rozhodnout. Nejen při výběru ochrany při svařování, ale i v případě dotazů na další výrobky pro bezpečnost práce, vybavení továren nebo vybavení kanceláří.Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Podložky ESD | Lékárničky | Boxy na nářadí | Ruční zdvižné vozíky | Podlahové rošty | LED displej | Dílenské stoly RAU