Válečkové dráhy

Válečková dráha je ideální volbou pro rychlé výrobní procesy, cílené skladování a přepravu bez námahy. Doplňte svou stávající dopravní techniku nebo sestavte novou a ušetřete čas a energii.

V kategorii Válečkové dráhy Vám nabízíme výrobky následujících značek: Gura.

Vaše filtry
  Značka
  Typ produktu
  Vzdálenost os
  Vybavení
  Šířka dráhy
  Provedení rámu
  Materiál válečků
  Materiál kladiček
  Konstrukční výška
  Délka
  Délka dráhy
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevance
  Počet výrobků: 64

  Válečkové dráhy: flexibilně k cíli pomocí gravitace  V každém skladu a výrobě je zapotřebí obzvláště rychlá, flexibilní a efektivní transportní logistika. A přitom není třeba téměř nic než gravitace a fyzikální pravidla. Protože permanentní dopravníky jako například válečkové dráhy se obejdou bez motoru a Vašim zaměstnancům usnadní nejen nakládání a odebírání. Výběr u kaiserkraft Vám sestavování optimálního dopravního řešení ve Vašem provozu velmi usnadní.  Jaké výhody mají válečkové dráhy?  Válečkové dráhy jsou nejefektivnější, pokud jsou v provozu používány výhradně na principu samotíže při spádu mezi dvěma a pěti procenty. Pak se totiž jejich výhody mohou optimálně uplatnit:


  • Tichá přeprava zboží bez dodatečných nákladů na energii

  • Individuální rychlost dopravy a přesto nepřetržitý tok materiálu

  • Flexibilně se měnící směr dopravy

  • Flexibilní možnosti instalace a orientace – například pro snadné nakládání transportérů

  • Nízká intenzita údržby díky chybějící motorizaci a cenově výhodné výměně jednotlivých válečků nebo prvků modulů


  Z těchto důvodů používá mnoho firem s odpovídajícím objemem zboží jako dopravní techniku výhradně válečkové dráhy. Pokud musíte zboží přepravovat po delších trasách nebo pokud při transportu potřebujete motorickou podporu, můžete válečkové dráhy samozřejmě také integrovat do vícedimenzionálního systému tvořeného dopravními pásy, válečkovými drahami atp.  V takových případech jsou samotížná řešení nejvhodnější volbou všude tam, kde zaměstnanci potřebují mít přístup k přepravovanému zboží – například při nakládání nebo odebírání, při přípravě expedice nebo jakékoli jiné manipulaci.  Jak vybrat vhodnou válečkovou dráhu?  Rozměry a vlastnosti Vámi pravidelně přepravovaného zboží jsou hlavními kritérii pro výběr – to ostatně platí i pro kladičkové dráhy a stoly s kulovými kladkami.  Největší vliv mají v zásadě hmotnost a rozměry. Hmotnost kromě toho rozhoduje o tom, zda byste měli zvolit lehké válečkové dráhy z hliníku nebo ocelové varianty s vyšší nosností. Určuje také, jaký průměr musí mít válečky, aby hmotnost zboží převedly do plynulého a dynamického točivého pohybu.  Rozměry přepravovaného zboží konkretizují potřebnou šířku dráhy a vzdálenost os. Obecné pravidlo pro permanentní dopravníky zní: dno přepravovaného předmětu musí mít v každém bodě dráhy kontakt alespoň se třemi válečky. Proto byste zde měli vycházet z rozměrů nejmenšího přepravovaného předmětu. Základem pro výběr šířky dráhy je naopak největší přepravovaný materiál, k jehož šířce je třeba ještě připočítat trochu volného prostoru vlevo a vpravo.  Zohlednit byste samozřejmě měli také to, zda budete přepravovat robustní balíky nebo citlivější zboží. U kaiserkraft si proto můžete na vyžádání objednat také speciální povrchové úpravy válečků. Oslovit nás například můžete ohledně válečků s povlakem z PVC, které jsou nejlepším řešením pro mimořádně citlivé zboží nebo v případě komplikovaných pracovních podmínek.  Jak zjistím, kolik prvků válečkových drah potřebuji?  Naši dopravní techniku nabízíme jako modulární řešení. Díky tomu získáte nejvyšší možnou flexibilitu a můžete individuálně určit Vaši potřebu rovných kusů, zatáček a průchodů. Rovné prvky přitom tvoří jádro dopravních drah a tím i Vašich výpočtů.  Neměli byste přitom přemýšlet pouze v metrech, nýbrž zakalkulovat i takové věci jako potřebnou volnou plochu vlevo a vpravo od dráhy nebo místo pro uzlové body a křižovatky s jinými prvky a oblastmi dopravní techniky.  Naši zaměstnanci Vám při výběru rádi pomohou a poradí Vám ohledně optimální kombinace prvků z našeho sortimentu. Kromě toho se u nás můžete informovat ohledně nestandardních provedení, prvků zatáček nebo průchodů pro jakoukoli válečkovou dráhu, u které standardně nabízíme pouze rovné kusy.