Skladové přepravky a nádoby ESD

Nejlepší ochrana pro moderní elektroniku? Dokonale vybavený EPA prostor – a použití skladových přepravek a nádob v ESD provedení!

V kategorii Skladové přepravky a nádoby ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: mauser.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 22

Skladové přepravky a nádoby v ESD provedení – všestranná ochrana a bezpečnostV oblasti ESD neexistuje pro funkční součástku žádná druhá šance. I ten nejmenší elektrostatický výboj může citlivou elektroniku trvale poškodit. Proto byste při vybavování měli věnovat pozornost i drobným detailům. Speciálně vyvinuté skladové přepravky a nádoby v ESD provedení k nim stoprocentně patří.
Čím se vyznačují stohovací přepravky a přepravky s viditelným obsahem v ESD provedení?Stejně jako většina stohovacích boxů nebo přepravek s viditelným obsahem jsou vyrobeny z plastů, například z polypropylenu. Plasty jsou málo vodivé, ale mohou se nabít třením. Pokud tento náboj přenesou na citlivou elektroniku, dojde již i při nejmenším napětí k jejímu zničení nebo poškození. Z tohoto důvodu jsou pro ESD pracoviště vhodné pouze vodivé skladové přepravky v ESD provedení, jejichž materiál díky přimíseným částicím cíleně odvádí výboje pryč od zboží.To samozřejmě funguje pouze v případě, že ostatní zařízení je navrženo tak, aby zajišťovalo řízené vyrovnávání náboje prostřednictvím uzemnění. Proto patří skladové boxy s viditelným obsahem apod. v ESD provedení do vhodných regálových systémů v ESD provedení, na speciální podlahové krytiny v ESD provedení, tedy jednoduše na všestranně chráněná ESD pracoviště.
Jaká skladová přepravka s viditelným obsahem v ESD provedení pro jaký druh skladování?Při výběru stohovacích nádob a boxů v ESD provedení postupujte stejně jako při organizaci jiných skladových a dílenských prostor. Přepravky s viditelným obsahem v ESD provedení lze pomocí speciálního příslušenství pro ESD připevnit ke stolům v ESD provedení a tím uchovávat montážní součástky a drobné díly připravené pro výrobu. Pro přepravu nebo skladování odolné proti prachu a poškození jsou ideální plastové kufry nebo plastové krabice se sklopným víkem v ESD provedení.
Jak zacházet se skladovými přepravkami v ESD provedení?Při plnění a manipulaci se skladovacími kufry apod. v ESD provedení by zaměstnanci nikdy neměli zapomínat, že oni sami jsou jedním z nejčastějších zdrojů nežádoucích výbojů. Proto je třeba nosit nejen speciální pracovní oděvy v ESD provedení. Díky ESD náramku a spojení s uzemněním bude při každém pohybu zajištěno, že při dotyku nedojde k vyrovnání napětí. Podrobné specifikace pro ochranu elektronických součástek před elektrostatickými jevy jsou uvedeny v normě DIN EN 61340-5-1.Více informací o tomto napínavém tématu naleznete v našem průvodci ESD: Ochrana proti nebezpečným výbojům.Pokud potřebujete naši pomoc ohledně skladových přepravek v ESD provedení, neváhejte nás kontaktovat!