Fixační obaly, obaly s pěnovou výplní

Vaše přepravované zboží je ve fixačních obalech chráněno tak spolehlivě, že není potřeba žádný další obalový materiál. Ušetříte čas, peníze i skladovací prostor. Spolehněte se na bezpečnou přepravu a vyberte si z naší nabídky spolehlivých a udržitelných alternativ obalů.

Fixační obaly a obaly s pěnovou výplní: žádný prostor pro poškozeníNěkteré zboží je příliš citlivé na to, aby mohlo být přepravováno pouze v kartonu s výplňovým materiálem. Ve fixačních obalech a obalech s pěnovou výplní se elektronické součástky, notebooky a křehké ploché zboží vydávají na cestu, jako by ležely na obláčku. Nic se zaručeně nepohne, což přispívá ke spokojenosti příjemce.Čím se vyznačují fixační obaly?Jako poštovní obaly nabízí fixační obaly maximální ochranu při efektivním využití materiálů. Přesně přizpůsobené kartonové vložky, celoplošné obložení pěnou s nopky, fixační fólie nebo dvojitá membránová konstrukce chrání zboží během přepravy před nárazy, prachem a vlhkostí. Fixační obaly a obaly s pěnovou výplní se vyznačují následujícími vlastnostmi:  • Vysoká bezpečnost přepravy bez dalšího výplňového materiálu

  • Kompaktní rozměry pro cenově výhodnou poštovní a balíkovou přepravu

  • Vhodnost jako řešení pro skladování

  • Rychlé a efektivní balení

  • Snížení rozmanitosti obalů ve firmě


Fixační obaly – zejména membránové obaly nebo kartonové verze s vložkami – jsou také stylovým způsobem, jak co nejlépe prezentovat zboží již při jeho převzetí a rozbalení. Takové detaily by se neměly podceňovat, pokud jde o působení na zákazníka například v oblasti e-commerce.Kdy mám použít který fixační obal?Jestli vsadíte na fixační, pěnový nebo membránový obal, to v podstatě záleží na velikosti zboží a jeho vlastnostech.  • Jednodílné nebo vícedílné fixační obaly z kartonu lze použít s fixačními fóliemi, aby se přizpůsobily plochému, obdélníkovému zboží, jako jsou notebooky, i nepravidelně tvarovanému, malému zboží. Fólie slouží především jako protiskluzová ochrana, nárazy jsou absorbovány vnějším obalem.

  • Mimořádně udržitelné fixační obaly z litých vláken jsou obzvláště odolné proti nárazům a bezpečně přepravují i elektroniku. Životní prostředí je spokojené, protože řešení z jednoho materiálu vyrobené z recyklovaného materiálu lze prostřednictvím popelnice na starý papír zcela vrátit do oběhu.

  • Obaly s pěnovou výplní jsou díky své celoplošné výplni vhodné například pro ploché zboží. V tomto nárazuvzdorném obalu jsou dobře chráněny také rámy obrazů nebo desky plošných spojů.

  • Membránové obaly zajišťují „plovoucí expedici'' zboží. To je dokonale fixováno mezi dvěma fóliemi, nárazy jsou spolehlivě tlumeny. Tato varianta se vyplatí pro citlivé přesné zboží s nepravidelnou geometrií a konečnou hmotností.


K jejich uzavření stačí jen kousek lepicí pásky, často postačí také značkový štítek s vaším logem nebo reklamním sloganem.Rádi vám poskytneme další tipy a trendy na téma obalů. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.