Vidlicové zdvižné vozíky

Žádné těžké zvedání a ohýbání: vidlicové vozíky jsou nepostradatelné pro přepravu velkého množství zboží a celých palet na krátké vzdálenosti. V závislosti na provedení jsou tyto přístroje určeny pro různé druhy zboží a nákladu. Objevte zdvižné vozíky pro každé použití u kaiserkraft – od standardních vidlicových vozíků až po extra dlouhé paletové zdvižné vozíky.

V kategorii Vidlicové zdvižné vozíky Vám nabízíme výrobky následujících značek: Pramac, eurokraft pro, eurokraft basic, Toyota, KERN.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 59

Vidlicové, paletové, vysokozdvižné vozíky pro skladovou logistikuK přemisťování zboží nebo jeho třídění do regálů není vždy zapotřebí velký stohovač. Jde o i jinak. Vidlicové zdvižné vozíky se mohou používat i tam, kde mnoho stohovačů kapituluje. Vidlicové zdvižné vozíky jsou obratnější, kompaktnější a velmi snadno se používají.Výběr správných kol pro vidlicový zdvižný vozíkRozlišujeme dvě různé kategorie kol pro zdvižné vozíky. Na jedné straně otočná kola, která jsou důležitá hlavně pro manévrovatelnost. Na druhé straně pojezdová, resp. vidlicová kola, která na přední straně vidlice odolají vlastní hmotnosti a musejí převádět plynulý pohyb kol.Stejně jako i všech kol v naší nabídce platí, že tyto nepostradatelné díly příslušenství můžete přesně přizpůsobit přepravovanému materiálu a pracovnímu prostředí. Platí to nejen pro vlastnosti jako průměr, nosnost a montážní délka, které najdete na příslušné straně výrobku. Velmi důležitý je také materiál:  • Polyuretan je vhodný pro citlivé podlahy a vyznačuje se obzvlášť tichým chodem. Polyamid a nylon jsou ceněny především jako materiál odolný proti nárazu a úderu, odolný proti prasknutí a odolný proti teplotám. Tyto materiály se osvědčily také jako univerzálně použitelná ocelová alternativa u modelů pro velká zatížení.

  • Ocel je požadována v případech, kdy je přepravovaný materiál velmi těžký.

  • Plná pryž se používá u otočných kol, je nehlučná, cenově výhodná a umožňuje snadnou manévrovatelnost.


Vidlicové zdvižné vozíky pro pracovní prostředí, kde se pracuje s olejiMastné prostředí představuje výzvu nejen pro provozní bezpečnost. Jde také o to, že oleje trvale poškozují mnoho materiálů. Protože kola paletových zdvižných vozíků jsou velmi důležitá, měli byste vsadit na výrobky z polyuretanu, které jsou navíc odolné vůči velkému počtu kyselin a louhů.Četnost provádění bezpečnostních kontrol u vidlicových zdvižných vozíkůElektrické zdvižné vozíky se podle normy DGUV V 68 musejí jako ruční dopravní přístroje každoročně podrobovat inspekcím, které provádí vhodný kontrolor. Aspekty kontroly jsou přesněji popsány v dokumentu FEM 4.004. Ruční paletové vozíky rovněž podléhají povinnosti každoročních kontrol. Kromě toho je předepsána každodenní kontrola použití prováděná uživatelem.Nutnost používání bezpečnostní obuviTam, kde těžký přístroj naráží na těžké zboží a palety, je vždy důležité bezpečnostní vybavení. Pro oblast skladu a použití zdvižného vozíku jsou vydána různá doporučení pro ochrannou třídu obuvi – v závislosti na skladovém prostředí. Obecně platí třídy S2 až S4. Přesnější informace zjistíte v ilustrační sbírce pravidla DGUV 112–191 „Používání ochrany nohou a kolen''.Olej používaný v hydraulice vidlicových zdvižných vozíkůBezproblémové použití vidlicových zdvižných vozíků zajistíte pomocí hydraulických olejů, které splňují normu DIN 51524. Přitom musíte dbát zejména na uvedený teplotní rozsah, který se u jednotlivých olejů liší.


Rádi vám poradíme i ohledně všech dalších aspektů a našich výrobků pro zařízení skladu. Kontaktujte nás.