Židle a stoly ESD

ESD pracoviště bez židlí a stolů v ESD provedení není nic jiného než uzemněný skladovací prostor. Abyste zajistili, že každá z vašich součástek přesvědčí dokonalou přesností a absolutní funkčností, věnujte dostatečnou pozornost ergonomii a snadnému používání.

V kategorii Židle a stoly ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: bimos, Treston, RAU.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 40

Pracovní židle a stoly v ESD provedení: bezpečná práce bez napětíZatímco v kanceláři a v administrativě myslíte především na ergonomii otočných židlí a pracovních stolů, v oblasti ESD se točí (téměř) vše kolem řízeného vyrovnávání napětí. Máte se tedy vzdát pohodlného a zdravého sezení? V žádném případě – moderní pracovní židle v ESD provedení, od stoliček a pracovních židlí až po otočné židle, v kombinaci s pracovními stoly v ESD provedení nabízejí dokonalé řešení!
Proč jsou pro oblast ESD zapotřebí speciální pracovní stoly a pracovní židle?I když mají pracovní stoly pevné místo a jen stěží dojde k jejich nabití elektrostatickou energií při tření, jsou základní součástí správného vybavení ESD pracoviště. Statický náboj vzniká především při používání personálem a při kontaktu s pracovními pomůckami na desce stolu. Proto jsou pracovní stoly v ESD provedení vyrobeny z disipativních materiálů – od melaminové desky až po nohy se spojovacím prvkem pro uzemnění.U pracovních židlí je riziko v souvislosti s napětím zřejmé: kola a kolečka se otírají o podlahu, pracovní oděv se otírá o sedák – provedení proti ESD jsou proto ještě důležitější, pokud vaši zaměstnanci manipulují s citlivými elektronickými součástkami.
Které produkty ESD pro kterou pracovní oblast?Vybavení čistých prostor představuje zvláštní výzvu: zejména v lékařských laboratořích, ale také například při výrobě čipů nebo ve farmaceutickém průmyslu je třeba nejen vyloučit nebezpečí ESD, ale také udržet nízkou kontaminaci částicemi. Pracovní stoly a židle pro čisté prostory jsou nejen vodivé, ale splňují také požadavky normy ISO 14644-1 na třídy čistoty. Mimořádně hladké povrchy a téměř bezešvé zpracování usnadňují hygienu a čištění.V oblasti ESD je vyžadována základní čistota i mimo čisté prostory. Přesto je na prvním místě ergonomie: židle a stoly v ESD provedení jsou snadno výškově přestavitelné, podporují správné držení těla při práci a prospívají tak vašim zaměstnancům.Při výběru mezi pracovní stoličkou a komplexní otočnou židlí se všemi ergonomickými detaily byste se měli vždy rozhodnout pro model, který je pro dané pracoviště nejvhodnější. Čím déle práce trvá a čím více soustředění je zapotřebí, tím komplexněji by měla být židle v ESD provedení vybavena.
Které příslušenství pro ESD by nemělo chybět?Jedním z nejdůležitějších zdrojů výbojů mezi židlí a stolem v ESD provedení a citlivým pracovním předmětem je člověk. Proto musí být pracovníci v oblasti ESD vždy vybaveni uzemněným příslušenstvím pro ESD (např. ESD náramkem) a nosit pracovní oděv v ESD provedení. Podlahové krytiny v ESD provedení pod židlemi a stoly zajišťují spolehlivé odvádění náboje.
Podrobné informace o tom, jak se všechny tyto faktory vzájemně ovlivňují, naleznete v našem průvodci ESD: Ochrana proti nebezpečným výbojům.