Žebříky a lešení

U nás naleznete vhodný žebřík, schůdky, schody a lešení pro každý účel použití. Nemůžete se rozhodnout špatně, protože všechny varianty a provedení jsou stabilní, ergonomické a bezpečné při nášlapu.

Žebříky a lešení pro bezpečnou práci ve výškách


Pro práci ve výšce potřebujete žebřík nebo lešení. Jak si však vybrat z širokého množství typů? Protože ať už potřebujete žebřík nebo lešení, musí vždy splňovat vysoké nároky na bezpečnost. Níže se dozvíte, na co byste si měli při nákupu dávat pozor.Jaký produkt pro který účel?Abyste s jistotou věděli, že jste zvolili vhodný produkt, je dobré si předem položit otázky, které Vám výběr usnadní. 1. Jaká maximální pracovní výška musí být dosažena? Důležitou roli zde hraje rovněž výška zaměstnanců.

 2. Kolik pracovního materiálu bude při práci přenášeno nahoru? Tento aspekt je důležitý pro nosnost a šířku stupňů nebo pracovní plošiny.

 3. Kolik musí žebřík, schůdky nebo lešení unést? Zohledněte přitom hmotnost osob a pracovního materiálu.

 4. V jaké šíři záběru bude potřeba pracovat?

 5. Budou žebřík či lešení často přenášeny nebo převáženy ve vozidle?

 6. Potřebujete produkty z materiálů, které musí být odolné vůči určitým okolním vlivům, např. proti chemikáliím, teplotám, elektrickému proudu?


Nebojte se pracovníkům používajícím žebříky a lešení položit tyto otázky, aby se při práci cítili bezpečně a aby byli se zvoleným typem pracovní pomůcky spokojeni.Víte, že žebříky a lešení musí být jednou ročně podrobeny zkoušce, při které se zjišťuje, zda smí být nadále používány? Tuto zkoušku byste neměli v žádném případě opomenout. Při výrobě pro průmyslové odvětví musí být vždy splněny také normy ČSN pro žebříky a lešení - pro zajištění Vašeho provozu a bezpečnosti Vašich zaměstnanců.Jaké normy platí pro žebříky a lešení? • Přenosné žebříky musí odpovídat normě ČSN EN 131-1 až 4. Patří sem opěrné a posuvné žebříky, stejně jako víceúčelové a kloubové žebříky. Pozor: od 1. ledna 2018 platí změny normy ČSN EN 131 část 1 a 2: opěrné žebříky dlouhé 3 m a více musí být vybaveny stabilizačním rozšířením.

 • Schůdky musí odpovídat normě ČSN EN 14183. Schůdky jsou přenosné pomůcky pro výstup s nejvyšším pochůzným stupněm v max. výšce 1,0 m.

 • Pojízdná lešení musí odpovídat normě ČSN EN 1004. Nespadají sem malá lešení, fasádní lešení ani ochranná lešení.

 • Průmyslové schody, pracovní plošiny a systémy lávek musí odpovídat normě ČSN EN ISO 14122-1 až 4. Zde se jedná o pevné přístupy ke strojům.

 • Pevné stoupací žebříky musí odpovídat normě ČSN EN 18799-1 nebo ČSN EN 14094-1. Mohou sloužit jako nouzové žebříky i jako přístup a dopravní trasa ke strojům.


Jaké druhy pomůcek pro práci ve výškách u nás naleznete?Všechny žebříky a lešení z naší nabídky odpovídají příslušným normám. Spolupracujeme s renomovanými dodavateli jako je Zarges, MUNK nebo Hailo a prodáváme také žebříky a lešení naší vlastní značky EUROKRAFT. Nabízíme Vám tedy pouze spolehlivé a bezpečné produkty. • Žebříky: kromě víceúčelových žebříků, které můžete použít jako opěrné nebo dvojité, máme v nabídce také pojízdné žebříky nebo žebříky s ergonomickou nosnou rukojetí „ergo-pad''. Potřebujete-li žebříky často přemisťovat, možné řešení představují sklopné a výškově přestavitelné modely. Pro vysokou hmotnost jsou k dispozici žebříky pro velká zatížení.

 • Pojízdná lešení: naše pojízdná lešení můžete snadno přepravovat a skladovat díky malým a kompaktním rozměrům. Velmi rychlou montáž mobilních lešení umožňují jednoduché upevňovací mechanismy. Produkty můžete pohodlně filtrovat podle pracovní výšky, výšky lešení a výšky plošiny.

 • Pracovní plošiny: při dlouhodobé práci ve výšce se příjemněji pracuje na široké pracovní plošině než na úzkých příčlích žebříku. Naše pracovní plošiny jsou k dispozici v různých délkách a šířkách, které umožňují pohodlnou práci.

 • Průmyslové schody: s našimi průmyslovými schody rychle dosáhnete na výše položená pracoviště. Na staveništi, při dodávce zboží nebo na stroji, s průmyslovými schody se dostanete bezpečně všude, kam potřebujete.

 • Schůdky: někdy stačí i jeden nebo dva stupně, aby člověk dosáhl tam, kam potřebuje. Řešením jsou jak elegantní sklopné schůdky pro kancelář a kuchyni, tak i stabilní ocelové schůdky pro provoz a dílnu.


Potřebujete další informace?Naleznete je v našich článcích:
Zde naleznete všechny informace ohledně změněné normy DIN EN 131.