Lanové navijáky, lanové kladkostroje

S lanovými navijáky můžete zvedat obrobky a pracovní materiály o hmotnosti až několika set kilogramů – výkonnější jsou už jen naše elektrické lanové navijáky! Samozřejmě zde najdete také stavební lanové navijáky pro mobilní použití.

V kategorii Lanové navijáky, lanové kladkostroje Vám nabízíme výrobky následujících značek: Thern.

Značka
Typ produktu
Nosnost
Relevance
Počet výrobků: 28

Lanové navijáky a provazové kladkostroje – prostorově úsporná alternativa k řetězovému kladkostrojiLanové navijáky a provazové kladkostroje jsou klasickou součástí zvedací techniky. Není divu, koneckonců vždy je třeba něco zvedat, ať už na stavbě nebo v dílně, uvnitř nebo venku. A někdy jsou malé a flexibilní zvedací přístroje tím nejlepším řešením.Fungování lanových navijáků a provazových kladkostrojůLanový naviják je vždy vybaven několikažilovým drátěným lanem, které odolá i vysokým zatížením. Další pevnou součástí lanových navijáků je buben, na kterém je lano navinuté. Proto se také hovoří o „bubnovém navijáku''.Otáčením bubnu se lano zvedá nebo spouští – a s ním i zavěšené břemeno. U některých provazových kladkostrojů se toto provádí ručně, otáčením kliky. Elektrické lanové navijáky jsou vybaveny motorem a dálkovým ovládáním. Vše, co musíte udělat pro zvednutí, spuštění břemena nebo jeho držení ve vzduchu, je stisknutí správného tlačítka.Určení lanových navijáků a provazových kladkostrojůJako jednoduše ovladatelné zvedací přístroje jsou lanové navijáky ideální ke zvedání nebo tažení břemen. Nosnost je sice s několika málo výjimkami nižší než u řetězového kladkostroje, zato však naše lanové navijáky zaberou méně místa a jsou příjemně lehké. V závislosti na modelu se tedy hodí i po mobilní použití.Mobilní nebo stacionární lanový naviják?Při výběru lanových navijáků jsou rozhodující místo použití a účel použití:  • Pro pevné místo ve skladu, ve výrobě nebo v dílně najdete u společnosti KAISER+KRAFT ručně ovládané lanové navijáky pro montáž na stěnu. Jsou tiché, kompaktní a se zdvihovými silami až několika set kilogramů.

  • Pokud máte k dispozici více místa a chcete zvedat větší hmotnosti, doporučujeme Vám elektrický lanový naviják s nosností až 2 000 kilogramů.

  • Venku na staveništi nebo na měnících se místech jsou optimálním řešením stavební lanové navijáky. Nechají se jednoduše připevnit hákem a ovládat dálkovým ovládáním. Bezpečnost zvyšuje automatické vypnutí při navinutém lanu.


Potřebujete odbornou pomoc při výběru? Rádi Vám pomůžeme, nejen při nákupu lanových navijáků. U společnosti KAISER+KRAFT dostanete také kladkostroje a řetězové kladkostroje, jeřáby, pružinové navijáky a vše ostatní, co ve Vašem provozu potřebujete ke zvedání a přepravě.