Pracovní vesty

Pro lepší a rychlou viditelnost v provozu, skladu nebo výrobě: Certifikované pracovní vesty a výstražné vesty jsou pro bezpečnost nejvyšší prioritou. Objednejte si bezpečnostní vybavení právě teď – ať už jde o výstražné vesty, pracovní vesty, vesty s tepelnou ochranou nebo opasky a jednorázové zástěry pro muže a ženy. Najdete zde také zákonem předepsané výstražné vesty, které musíte mít ve svém osobním automobilu nebo v komerčně využívaných vozidlech. Informujte se hned teď!

Pracovní vesty: Navlékací ochranaJsou povinné pro řidiče, standardem pro cyklisty a samozřejmostí pro profesionály pracující pod širým nebem a v nebezpečném prostředí: Výstražné vesty patří k základnímu vybavení v oblasti osobní a profesní bezpečnosti práce.Jaké pracovní vesty existují?V naší nabídce pracovních vest kombinujeme různé formy navlékacích ochranných a pracovních oděvů bez rukávů. V závislosti na oblasti použití a předpisech pro vaše pracoviště máte na výběr: • Zástěry s laclem pro ochranu proti žáru podle nařízení o osobních ochranných prostředcích 2016/425 a normy DIN EN ISO 11612

 • Výstražné vesty v oranžové barvě podle normy EN ISO 20471:2013+A1:2016

 • Zádové popruhy se šlemi pro odlehčení trupu

 • Zástěry z PVC a jednorázové zástěry pro použití v potravinářském průmyslu a gastronomii


Na co si dát pozor u výstražných vest?Od roku 2014 platí pro řidiče v Německu povinnost nosit na silnici výstražnou vestu. Stejné předpisy platí v řadě evropských zemí. V souladu s tím musí být v každém vozidle výstražná vesta v oranžové, červenooranžové nebo žluté barvě.Díky reflexním pruhům jsou pracovní vesty pro ženy a pracovní vesty pro muže výstražným oděvem s vysokou viditelností podle normy EN 20471. Protože zakrývají pouze trup, patří do třídy OOP 2 a pokrývají střední rizika. Tato třída se vztahuje mimo jiné na: • práce venku, na železnici nebo na silnici

 • práce za špatných světelných a/nebo povětrnostních podmínek

 • tranzit po venkovních zařízeních nebo v areálu závodu

 • manipulace se zvedacími a zdvihacími zařízeními

 • staveniště

 • vodohospodářské stavby


Základem pro výběr pracovní vesty je hodnocení rizik v podniku. Zde jsou zahrnuty i takové detaily, jako je držení těla při práci nebo možné zakrytí reflexního oděvu při manipulaci s pracovními pomůckami.Pozor: Pokud hledáte osobní ochranné prostředky pro nejvyšší bezpečnost (třída 3), musíte vsadit na dlouhé rukávy a nohavice – a tedy na výstražné pracovní bundy a reflexní pracovní kalhoty.Na co si dát pozor u zástěr s laclem?

 1. Opakovaně použitelné a jednorázové zástěry z PVC, vinylu a jiných plastů jsou ochranným štítem proti stříkajícím chemikáliím, oplachové vodě nebo jiným tekutinám. Odolnost vůči médiím je nezbytné přizpůsobit danému pracovišti a jeho požadavkům.

 2. Ochranné zástěry proti žáru musí být odolné vůči sálavému teplu a musí splňovat požadavky nařízení o osobních ochranných prostředcích 2016/425 a normy DIN EN ISO 11612. Vždy musí být kombinovány s dalšími výrobky tepelné ochrany, jako jsou pracovní rukavice pro ochranu proti žáru a pracovní bundy pro ochranu proti žáru.


U všech ochranných a pracovních oděvů platí: I bez oficiálních předpisů je lepší být v bezpečí než litovat. Proto se informujte o naší nabídce výrobků pro ochranu a bezpečnost provozu a v případě dotazů nás jednoduše kontaktujte.