Rohože v ESD provedení, izolační rohože

S rohožemi v ESD provedení ochráníte vaše zdraví a zajistíte optimální bezpečnost vašich zaměstnanců. Kterou rohož v ESD provedení však vybrat pro které použití? Zde se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

V kategorii Rohože v ESD provedení, izolační rohože Vám nabízíme výrobky následujících značek: NOTRAX, COBA.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 22

Rohože v ESD provedení: účinná ochrana zdraví, dokonalá bezpečnost při práciBěhem prací, při kterých vzniká elektrický náboj, je třeba dbát zvláštní opatrnosti. Proto se v mnoha průmyslových odvětvích dnes již standardně používají rohože v ESD provedení nebo izolační rohože. Tím je zajištěna dokonalá ochrana zaměstnanců a zařízení. Zbývá tedy jen otázka, která podlahová rohož nebo podložka na stůl je vhodná pro vaše individuální potřeby. Pomůžeme vám najít správnou variantu s odpovídajícími technickými detaily.
Jaký je vlastně rozdíl mezi rohožemi v ESD provedení a izolačními rohožemi?Izolační rohože by měly být používány zejména při práci s vysokým elektrickým napětím, aby zaměstnanci nebyli ohrožení zásahem elektrickým proudem. Izolační podlahová rohož zajišťuje, že zaměstnanci nebudou uzemněni a jejich tělem tak nemůže protékat elektrický proud. Protože zásah elektrickým proudem může způsobit silné křeče nebo i horší následky. Tomu je samozřejmě třeba bezpodmínečně zabránit!Rohože v ESD provedení chrání osoby a materiál při práci s elektronickými součástmi a zajišťují pomalé a řízené odvádění statického náboje do země pomocí spodní strany rohože. Elektrostatické výboje (electrostatic discharge, ESD), které vznikají při vzájemném kontaktu různě nabitých předmětů a materiálů, totiž mohou být škodlivé nejen pro vaše zaměstnance, ale i pro materiál a citlivé součásti (např. desky s plošnými spoji). Kvalita a funkčnost výrobků tak může být negativně ovlivněna. To mimochodem platí i pro slabé výboje, které jsou pro člověka sotva znatelné.Vodivé podložky v ESD provedení se nejčastěji používají na pracovních plochách, zatímco podlahové rohože v ESD provedení nebo antistatické rohože s ESD ochranou se nejlépe hodí do prostorů, kde se chodí. Rohože v ESD provedení se navíc obecně používají především v elektrotechnickém průmyslu, ale plní také důležitou ochrannou funkci v kancelářských budovách.
Důležité předpisy pro ESD pracovištěPracoviště musí být navržena tak, aby byl minimalizován vznik elektrostatického náboje a aby nedocházelo k výbojům. Proto je zapotřebí nosit oděv v ESD provedení v podobě speciální ESD obuvi, ESD pláště a ESD náramku. ESD náramky jsou k dispozici také v sadě s rohožemi v ESD provedení. Jejich funkce: Antistatický uzemňovací náramek poskytuje pracovníkovi dodatečnou ochranu před nežádoucími napěťovými výboji. Nářadí, židle a pracovní stoly by rovněž měly mít schopnost odvádět elektrostatický náboj. Jen tak je možné pracovat bezpečně a s výrobky zacházet citlivě.Objevte kompletní sady s uzemňovacím kabelem a náramkem v našem e-shopu. Rohože jsou vyrobeny z PVC odolného proti opotřebení, jsou pružné a protiskluzové. Díky tomu umožňují bezpečnou a komfortní práci.Máte-li další dotazy, kontaktujte nás!