Pracovní židle

Pro zdravé sezení: Ergonomické pracovní židle jsou přizpůsobeny požadavkům v různých odvětvích. U kaiserkraft naleznete vhodné pracovní židle pro vaši firmu – od pracovních židlí pro dílnu a mechanické práce až po modely pro laboratoře a lékařské ordinace.

V kategorii Pracovní židle Vám nabízíme výrobky následujících značek: bimos, meychair, eurokraft pro, eurokraft basic, Dauphin.

Vaše filtry
  Značka
  Typ produktu
  Trvale udržitelný rozvoj
  Vlastnost
  Provedení podstavce
  Nosnost
  Mechanika sedáku
  Materiál sedáku
  Barva sedáku
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevance
  Počet výrobků: 97

  Pracovní a kancelářské židle: pro zdravé sezení  Moderní pracovní židle jsou ergonomické a podporují zdravé držení těla. Umožňují tak i dlouhodobé vykonávání činností vsedě – bez zatížení zad. Pracovní židle pro dílny, oblasti ESD apod. kromě toho splňují funkční požadavky pro danou oblast použití. V následujícím textu se dozvíte, jaké další požadavky by měly ergonomické pracovní židle splňovat.  Co je důležité při výběru pracovní židle?  Ať už v laboratoři, u výrobních linek nebo v kanceláři: oblast použití klade na pracovní otočnou židli speciální požadavky z hlediska funkčnosti, vybavení a ergonomie. Aby bylo zajištěno jejich splnění, je třeba vzít v úvahu následující body:  1. Pracovní židle musí být přizpůsobena individuální výšce sezení a rozsahu pohybu.

  2. Ergonomické židle podporují zdraví zad sedící osoby pomocí opěr, mechanik a pomůcek pro výstup.

  3. V oblastech, jako jsou čisté prostory a laboratoře, musí pracovní židle splňovat specifikace pro vodivost nebo emise částic.

  4. Moderní modely jsou robustní, odolné a lze je hygienicky čistit.


  Použití pracovních židlí v určitých oblastech navíc podléhá normám a předpisům. Minimální požadavky normy DIN 68877 pro průmyslové pracovní židle splňují všechny modely v sortimentu. Některé laboratorní židle splňují rovněž další požadavky. Patří mezi ně například:  • Pro čisté prostory: směrnice EU GMP pro čisté prostory, DIN EN ISO 14644-1 a US Federal Standard 209E

  • Pro oblasti ESD: EN 61340-5-1

  • Pro laboratoře: hygienické předpisy pro laboratoře


  Kromě specifických požadavků daného pracoviště ovlivňují výběr vhodné pracovní židle také další kritéria: tělesná výška, hmotnost a individuální zdravotní požadavky uživatele.  Výhody ergonomických pracovních židlí  Ergonomie je nejdůležitějším aspektem pracovních židlí pro dílny a průmysl. Moderní modely vybízejí uživatele k většímu pohybu. To zabraňuje problémům s držením těla i při dlouhodobém sezení. Sedák a opěradlo ergonomické pracovní otočné židle navíc podporují důležité úlevové body těla a umožňují dynamické sezení: opěradlo s permanentním kontaktem následuje každý pohyb sedící osoby. U synchronní mechaniky se analogicky pohybuje i sedák. Přestavitelné a sklopné sedáky s čalouněnými zónami poskytují dodatečnou úlevu pro páteř.  Kvalitní modely nabízejí také standardní bezpečnost díky plochým podstavcům s pěti nohami. Pracovní židle s kolečky brzděnými v závislosti na zatížení mají lehký chod a nabízejí volnost pohybu. Výhodou úzkých opěradel je rovněž to, že podpírají záda, ale přitom poskytují dostatek prostoru pro pohyb – to je praktické zejména v laboratoři. Díky plynulému přestavování výšky se kvalitní pracovní otočné židle individuálně přizpůsobí vašim zaměstnancům.  Pracovní židle: různé čalounění a potahy  Kromě ergonomických kritérií pro výběr pracovních židlí existují také individuální aspekty. Patří mezi ně čalounění a potah. V náročném prostředí, jako je výrobní hala, je vhodnou volbou integrální pěna. Je totiž odolná i proti odletujícím jiskrám. Koženka se naproti tomu snadno čistí a hodí se například do administrativních prostor. V prostředí s nízkými mechanickými vlivy jsou vhodné pracovní židle s textilními potahy, které jsou obzvláště prodyšné.  Máte dotazy k této kategorii produktů nebo chcete poradit? Stačí nás kontaktovat. Náš přátelský servisní tým vám rád pomůže s výběrem pracovních židlí pro vaši firmu.
  Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:  Zásuvkové kontejnery | Vedení kabelů | Šatní skříňky | Ochranné rohože | Podlahové vysavače