Vázací popruhy, upínací popruhy

Pro profesionální zajištění při přepravě velkých nákladů doporučujeme stahovací popruhy a upínací popruhy. Materiály – polyester a ocel – se vyznačují omezenou roztažností a odolností proti stárnutí a slibují Vám tedy dlouhou životnost výrobků. Používejte k zajištění nákladů stahovací a upínací popruhy!

V kategorii Vázací popruhy, upínací popruhy Vám nabízíme výrobky následujících značek: Pfeifer.

Vaše filtry
  Značka
  Typ produktu
  Délka [mm]
  1200
  1200
  8000
  8000
  -
  Zatížitelnost
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevance
  Počet výrobků: 14

  Stahovací popruhy a upínací popruhy pro bezpečnou přepravu  Používání pásů je povinné nejen pro lidi. Protože kdo svůj přepravovaný náklad dostatečně nezajistí, riskuje, že se náklad v příští zatáčce překlopí nebo se bude pohybovat napříč ložnou plochou. V nejhorším případě tak dochází k nehodám. U společnosti kaiserkraft dostanete stahovací popruhy a sítě pro přepravu nákladu, které odolají i velkým silám.  Způsob použití stahovacích popruhů, resp. upínacích popruhů  Pomocí stahovacích popruhů, popřípadě upínacích popruhů připevníte svůj náklad, aby zůstal tam, kam patří. K dispozici je několik metod. Obzvlášť oblíbené je spodní stažení. Přitom upnete stahovací popruh přes náklad a připevníte jej na obou stranách ložné plochy. Pomocí ráčny na popruhu zajistíte dostatečné upnutí, které tlačí přepravovaný náklad dolů a zabraňuje jeho sklouzávání. Ještě lepšího výsledku dosáhnete prostřednictvím dodatečného použití protiskluzové rohože.  Pokud jsou na přepravovaném nákladu k dispozici vázací body, můžete se rozhodnout pro diagonální nebo šikmé stažení. V obou případech připevníte popruh přímo na náklad a na ložnou plochu. Počet stahovacích popruhů, které je třeba použít, závisí na několika faktorech: hmotnost nákladu, jeho rozměry a vlastnosti ložného prostoru. Hlavní roli hraje také nosnost upínacích popruhů. V případě pochybností platí, že je lepší použít o popruh více než o popruh méně.  Druhy uzávěrů stahovacích popruhů  Stahovací popruhy jsou k dostání s různými druhy uzávěrů.  • Upínací zámek: Zde lze pás jedním směrem protáhnout zámkem, při pohybu druhým směrem se pak popruh zablokuje.

  • Ráčna: Když stlačujete páku ráčny směrem dolů, upínáte popruh. Tímto způsobem lze již s ráčnami s krátkou pákou dosáhnout pozoruhodných napínacích sil. Ještě více to platí pro ráčny s dlouhou pákou.


  Připevnění upínacích popruhů k bočnici nebo ložné ploše usnadňují koncová kování se špičatým nebo karabinovým hákem.  Životnost stahovacích popruhů  Kvalitní stahovací popruhy mají dlouhou životnost, pokud jsou chráněny před poškozením. Toho se dosáhne například použitím ochrany hran. Protože i navzdory vší obezřetnosti může dojít k nehodě, předepisuje zákon každoroční kontrolu upínacích popruhů znalcem. Pokud jsou při ní objeveny trhliny, deformace nebo jiná poškození, je třeba popruh vyměnit za nový.  Totéž platí, pokud chybí označovací etiketa nebo již není čitelná. V opačném případě riskujete v případě policejní kontroly citelné pokuty.  Další možnosti upevnění přepravovaného nákladu  Namísto popruhu můžete použít také síť. Naše sítě pro přepravu nákladu s integrovanými rychloupínáky lze jednoduše připevnit. Představují praktické řešení pro případ, kdy přepravujete více zboží na paletě a chcete zabránit tomu, aby se během jízdy uvolnily drobné součásti.  Máte ještě otázky ke stahovacím popruhům a sítím pro přepravu nákladu? Kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme otázky ohledně zajištění nákladu, ale také ohledně zvedacích přístrojů, vázacích řetězů, zvedacích pásů a jiných výrobků pro bezproblémovou práci.