Plnění, vyplňování, ochrana

Najdete zde vše, co potřebujete pro bezpečnou přepravu, ať už jde o výplňový materiál a výplně pro vaše zásilky, ochranný materiál pro balení, nebo vysoušecí prostředky. Chraňte obsah před poškozením, jako jsou nárazy, poškrábání nebo jiné škody – naše kvalitní výrobky vám slibují maximální bezpečnost. Objednejte si přepravní příslušenství a výplně pro maximální ochranu zásilek ještě dnes!

Vycpávky pro balíky: Nejlepší pojištění přepravy pro vaše produktyKdyž výrobek opustí váš sklad v nejvyšší kvalitě, měl by se v nejvyšší kvalitě dostat i k zákazníkovi. Máme vše, co potřebujete pro vyplnění, vycpání a ochranu. Ať už proti nárazům, vlhkosti, střepům, nebo oslím uším: S prvotřídní ochranou produktů pro balíky a zásilky se vaší dodávce nemůže nic stát.Jaký výplňový materiál je třeba pro balení?Dokonale vycpaná zásilka nezačíná výplňovým materiálem nebo bublinkovou fólií. Začíná ideálním přepravním obalem: Kartonová krabice by měla být vybrána tak, aby mezi zbožím a kartonem byla mezera přibližně pět centimetrů. V závislosti na výrobku a přepravní cestě vyplňte tuto mezeru našimi výplněmi pro balíky:  • Citlivé nebo elektronické součásti by měly být přepravovány v ochranných obalech proti vlhkosti a korozi a zabaleny do bublinkové fólie s malými nopky.

  • U nábytku je nejdůležitější ochrana hran a povrchů. Také hrany bílé techniky nebo jiných výrobků, které by se mohly při nárazu odštípnout, jsou pomocí těchto výrobků chráněny v kritických místech.

  • Sklo, keramika a podobné křehké materiály se přepravují ve směsi polstrování: Papírová výplň nebo pěnová výplň chrání předmět přímo, zatímco druhou ochrannou vrstvu tvoří vzduchové polštářky z výplňových systémů.


Jak výplňové systémy optimalizují přepravu?Pokud balicí stoly a řezací stojany doplníte o výplňové a plnicí systémy, vaše přepravní logistika se přepne do turbo režimu. Plnicí trychtýře a stojany na výplňový materiál, stroje na vzduchové polštářky a skartovače na karton pro výrobu výplňových materiálů vyplní dutiny během několika sekund. Díky nim se také kartonové krabice rychle upraví na ideální velikost.Takové systémy se vyplatí již od zvládnutelného, ale pravidelného objemu přepravy. Zejména pokud zpravidla zasíláte citlivé produkty, automatizují tyto systémy časově náročný krok v logistice.Jak se stát udržitelnějším, pokud jde o výplňový materiál pro obaly?Čím méně materiálu potřebujete na vycpávky, výplně a ochranu, tím lépe pro vaše životní prostředí a firemní bilanci. Není však dobré se zcela obejít bez výplňového materiálu pro balení – zvyšuje se tím pravděpodobnost poškození, a tím i míra vrácení zboží. Nejlepší střední cesta spočívá v nových materiálech a přesné koordinaci:  • V každé kategorii nyní najdete ekologické alternativy: Například fólie se vzduchovými polštářky z papíru, recyklovaného plastu nebo biofólie představují udržitelné výplňové materiály pro optimální ekologickou rovnováhu se stejným ochranným účinkem.

  • Ne každý výrobek musí být přepravován se silnou výplní. Obvykle postačí kartonové krabice s malou vůlí a vrstvou papírové výplně nebo pěnové fólie.

  • Samotný výrobek je již v ochranném obalu? V tomto případě další výplňový materiál obvykle není nutný. Další bonus: Menší rozměry balení šetří poštovné.

  • Informujte zákazníky o udržitelnosti a recyklovatelnosti některých obalových materiálů. To vám nejen pomůže uzavřít cyklus, ale také dokáže, že jste angažovaná, ekologická firma.


Máte-li jakékoli dotazy týkající se dokonalé kombinace ekologické logistiky a bezpečné přepravy, zeptejte se nás ohledně výplňového materiálu pro obaly. Jednoduše nás kontaktujte. Ještě více nových nápadů pro ekologickou přepravu najdete v naší sekci Tipy a trendy na téma obalů.