Kola pro zdvižné vozíky

Kola pro zdvižné vozíky jsou typem kol, který byste měli určitě nakoupit do zásoby, abyste zůstali stále mobilní. Rádi Vás vybavíme, ať už potřebujete náhradní kola pro vysokozdvižné vozíky nebo otočná a vidlicová kola pro nově vyráběné přístroje.

Kola pro zdvižné vozíky: malá, ale výkonnáPři pohledu na typicky drobná kola zdvižných vozíků si málokdo dovede představit nosnost několika set kilogramů. Tito nenápadní pomocníci ve skladové a přepravní logistice však odvádějí velmi těžkou práci.Druhy kol pro zdvižné vozíkyKaždý vidlicový zdvižný vozík je vybaven dvěma druhy kol, která společně zajišťují optimální přepravní schopnost:


  • Otočná kola s větším průměrem a pneumatikami s lehkým chodem zajišťují perfektní schopnost manévrování i při těžkém nákladu. Tato kola pro zdvižné vozíky nesou menší část zatížení.

  • Vidlicová kola nesou velké zatížení a proto musejí být náležitě stabilní a především dimenzovaná pro příslušnou podlahovou krytinu.


Pro každé pracovní prostředí a každý účel použití jsou k dispozici správná kola. Jak je vyberete, to se dozvíte v nákupním poradci Kola a kolečka.Faktory ovlivňující výběr kol pro zdvižné vozíkyJak párování kol, tak i materiály povrchů a velikost kol se k sobě musí hodit. My Vám výběr usnadníme a na každé stránce výrobku sestavíme optimální kombinaci vlastností, jakmile se rozhodnete pro určitý výchozí bod. K těmto výchozím bodům patří mimo jiné:1. Materiál povrchuPolyuretan a polyamid jsou nejběžnější a nejosvědčenější materiály pro vidlicová kola. Polyamidová kola ohromují lehkým chodem a většinou dobrou chemickou odolností. Nemají však tak lehký chod jako polyuretanová kola, která jsou jemnější k citlivým podlahám.


Plná pryž je cenově výhodná alternativa pro otočná kola, která umožňuje snadné manévrování. Další tipy k materiálu najdete v nákupním poradci Druhy plastů.2. Průměr a šířka kol, montážní délka, průměr osy

Tyto faktory jsou vzájemně úzce propojeny. Proto se Vám na stránce výrobku opticky zvýrazní možnosti kombinace, jakmile stanovíte hodnotu. Tím zajistíme, že – když vyjdete z Vašeho konkrétního zdvižného vozíku – najdete vždy správný náhradní díl.3. NosnostNosnost vidlicového kola je rozhodující pro provozuschopnost Vašeho zdvižného vozíku. Proto byste zde měli vždy velmi přesně vycházet z kalkulačky a údaje o nosnosti podle typového štítku příslušného zdvižného vozíku. Držte se maximálních údajů vozíku.


Otočná kola musejí mít z důvodu těžiště břemena samozřejmě menší nosnost než vidlicová kola, ale i zde platí zásada: Zařízení a náklad stanovují, jaké minimální požadavky musejí být splněny. A důkladné počítání zabrání nehodám a poškození.Výměna kol zdvižného vozíkuVýměna kol na zdvižném vozíku je nutná většinou až po letech intenzivního používání. Je to díky kvalitním materiálům a excelentnímu zpracování. Samotnou výměnu lze provést bez speciálního návodu, protože je logická. Musíte pouze zajistit, aby byl přístroj během výměny náležitě zajištěn. Následně je třeba provést zkoušku použití, která se tak jako tak musí provádět každý den.Kola na zdvižném vozíku jsou rovněž součástí každoroční kontroly podle normy GDUV V 68, kterou smí provádět výhradně způsobilý zaměstnanec.Pokud potřebujete určité kolo, které není uvedeno ve standardním sortimentu, vyplňte jednoduše a zašlete nám dotaz na výrobek. Jeho prostřednictvím můžete zaslat také otázky k sortimentu kol pro zdvižné vozíky a veškerému námi nabízenému zboží.