Pracovní rukavice

Potřebujete pracovní ochranné rukavice. Protože vaše ruce jsou důležité! Tyto rukavice jsou v maximální míře pohodlné a praktické.

V kategorii Pracovní rukavice Vám nabízíme výrobky následujících značek: Ansell, JUTEC.

Značka
Typ produktu
Výška [mm]
215
215
370
370
-
Relevance
Počet výrobků: 31

Pracovní rukavice – lepší bezpečnost při práciAť už pracujete kdekoli, vaše ruce jsou nejdůležitějším pracovním prostředkem a zaslouží si tu nejlepší ochranu. Pro všechny možné kombinace potenciálního nebezpečí a ochranné funkce naleznete u KAISER+KRAFT ten pravý pár pracovních rukavic.
Existují různé rukavice pro různé druhy činností?Zajisté. Co se bezpečnosti práce týče, zákonodárci určili velmi přesná kritéria, které pracovní rukavice připadají v úvahu pro který druh použití. Ke správnému výběru u KAISER+KRAFT vás proto nasměrují piktogramy, které naleznete vedle každého produktu:  • Symbolem EN 388 se mohou pyšnit pouze pracovní rukavice, které poskytují ochranu proti mechanickým rizikům. Podle čísel pod symbolem poznáte, jak je tato ochrana vysoká. Zleva doprava označují odolnost proti propíchnutí, protržení, řezu a oděru. Čím vyšší číslo, tím lepší ochrana.

  • Norma EN 511 definuje ochranu proti chladu. Také zde na základě tří čísel poznáte odolnost proti konvekčnímu chladu, kontaktnímu chladu a odolnost proti průniku vody.

  • Norma EN 407 se symbolem plamene analogicky definuje ochranu proti působení tepla.

  • Symbol EN 374 je rozhodující pro práci s chemikáliemi a kapalinami všeho druhu, přičemž symbol biologického rizika je naprostou nutností při práci s nebezpečnými látkami.


V případě pochybností doporučujeme, abyste si prostudovali texty zákonů a při určování stupňů ochrany trochu přeháněli. Rovněž byste si měli přečíst informace v našem poradci „Prevence pracovních úrazů – pozor při zacházení s nářadím a stroji''. Protože dávat pozor se, jak jistě víte, vyplatí.
Pracovní rukavice: jaké materiály se používají a k čemu jsou vhodné?Co se bezpečnosti práce a volby materiálu týče, minimalizace nebezpečí je pouze jedním z aspektů pro výběr. Dobré pracovní rukavice by rovněž měly umožnit, aby vaši zaměstnanci mohli vykonávat svou práci s komfortem při nošení, dobrou přilnavostí a přesným citem při uchopení.Proto jsou například při práci ve skladu, při montážních pracích a zahradničení oblíbené prodyšné pletené varianty z nylonu. Speciální protiskluzové povrchy přidají lepší přilnavost k nářadí nebo přenášeným předmětům, aniž by byl omezen cit nebo komfort při nošení.Kožené pracovní rukavice nabízejí ideální střední cestu mezi vysokou mechanickou ochranou a dobrým citem. Kůže se dobře přizpůsobuje konturám pokožky a navzdory ochranné funkci zůstává prodyšná. Proto si je často vybírají mechanici vyžadující přesnost.Kapaliny, chemikálie a jiné nebezpečné nebo dráždivé látky vyžadují bezpodmínečnou odolnost proti vodě. Zde si můžete vybrat mezi různými plasty, přičemž doporučujeme, abyste nezapomněli zohlednit možné alergie zaměstnanců.Další aspekty, které jsou pro vás při nákupu pracovních rukavic rozhodující, s vámi také rádi probereme osobně.