Pracovní rukavice

Ochrana vašich rukou při práci je nesmírně důležitá. Naše ochranné pracovní rukavice vám poskytnou pohodlnou a praktickou ochranu před žárem i chemikáliemi.

V kategorii Pracovní rukavice Vám nabízíme výrobky následujících značek: Ansell.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Velikost
Relevance
Počet výrobků: 40

Pracovní rukavice pro větší bezpečnost při práciAť už pracujete kdekoli, vaše ruce jsou nejdůležitějším pracovním nástrojem. Zaslouží si proto tu nejlepší ochranu. V široké nabídce u kaiserkraft naleznete pracovní rukavice s ochrannými funkcemi proti nebezpečí, se kterým by se mohli vaši zaměstnanci potenciálně setkat.Ochranné rukavice pro různé druhy činnostíCo se bezpečnosti práce a ochranných pracovních pomůcek týče, zákonodárci určili velmi přesná kritéria, která pracovní rukavice musejí splnit pro konkrétní druh použití. Ke správnému výběru u kaiserkraft vás proto nasměrují piktogramy, které naleznete vedle každého produktu:
  • Symbolem EN 388 se mohou pyšnit pouze pracovní rukavice, které poskytují ochranu před mechanickými riziky. Čísla pod tímto symbolem určují, jak je tato ochrana vysoká. Značí odolnost proti propíchnutí, protržení, řezu a oděru. Čím vyšší číslo, tím lepší ochrana.

  • Norma EN 511 definuje ochranu proti chladu. Také zde na základě tří čísel poznáte odolnost proti konvekčnímu chladu, kontaktnímu chladu a odolnost proti průniku vody.

  • Norma EN 407 se symbolem plamene analogicky definuje ochranu proti působení tepla. Tento symbol mají proto jen tepelně odolné rukavice

  • Symbol EN 374 je rozhodující pro práci s chemikáliemi a kapalinami všeho druhu, přičemž symbol biologického rizika je naprostou nutností při práci s nebezpečnými látkami. Chemicky odolné rukavice jsou typem vyznačujícím se tímto symbolem.V případě pochybností doporučujeme, abyste si prostudovali texty zákonů a při určování stupňů ochrany jste potenciální riziko vždy raději trochu zveličili. Rovněž byste si měli přečíst informace v našem poradci „Prevence pracovních úrazů – pozor při zacházení s nářadím a stroji''. Protože dávat pozor se vždy vyplatí.Jaký materiál pracovních rukavic je vhodný pro vaše použití?Co se týče bezpečnosti práce a volby materiálu ochranných pracovních pomůcek, minimalizace nebezpečí je pouze jedním z aspektů pro správný výběr. Kvalitní ochranné pracovní rukavice by se rovněž měly vyznačovat dobrou přilnavostí a umožnit tak vašim zaměstnancům vykonávat práci s přesným citem při uchopení a komfortem.Proto jsou například při práci ve skladu, montážních pracích a zahradničení oblíbené prodyšné pletené varianty z nylonu. Ke zlepšení přilnavosti ochranných rukavic k nářadí nebo jiným přenášeným předmětům bez omezení citu a komfortu při nošení slouží speciální protiskluzové povrchy.Kožené pracovní rukavice jsou ideální střední cestou mezi vysokou mechanickou ochranou a dobrým citem v rukou. Kůže se dobře přizpůsobí konturám pokožky a navzdory ochranné funkci zůstává prodyšná. Proto si je často vybírají mechanici vyžadující přesnost při práci.Kapaliny, chemikálie a jiné nebezpečné nebo dráždivé látky vyžadují bezpodmínečnou odolnost proti vodě. Zde si můžete vybrat mezi různými plastovými materiály, přičemž doporučujeme, abyste nezapomněli zohlednit možné alergie zaměstnanců.Další aspekty, na které byste si při nákupu pracovních rukavic měli dát pozor, s vámi rádi probereme osobně. Pro další zvýšení bezpečnosti práce se také podívejte na naše ochranné pracovní oděvy, chrániče sluchu či reflexní pracovní vesty.