Skladování nebezpečných látek

Nebezpečné látky se používají v mnoha průmyslových provozech napříč odvětvími. To je dobrý důvod pro to, abychom Vám zde nabídli vynikající výrobky pro skladování nebezpečných látek, které splňují všechny právní požadavky a spojují bezpečnost s praktickým použitím a praktičností.

Vnitřní a venkovní skladování nebezpečných látekOpatrnost je velice důležitá a nelze ji podceňovat. Jsou látky, které způsobí vážné škody, když se při skladování něco nepovede. S našimi výrobky pro skladování nebezpečných látek budete v každém případě správně připraveni. Ať skladujete plynové láhve nebo chemikálie, malé nádoby, sudy nebo cisternové kontejnery – máme pro Vás správné výrobky pro uchovávání nebezpečných látek.Kdy je při skladování nutná zvláštní opatrnostLegislativa mluví o nebezpečných látkách, když mají jednu nebo několik z následujících vlastností: lehce zápalné, podporující šíření požáru, toxické, dráždivé nebo žíravé, výbušné a/nebo nebezpečné pro životní prostředí. Takové látky nebo směsi představují v případě úniku vážné nebezpečí pro Vaše zaměstnance a životní prostředí. Proto platí: Pro skladování nebezpečných látek potřebujete nádoby a ochranná zařízení, které jsou dimenzovány přesně pro příslušnou nebezpečnou látku. Správné speciální výrobky pro skladování nebezpečných látek, resp. záchytné systémy, skříně na nebezpečné látky a kontejnery na nebezpečné látky najdete rychle v e-shopu společnosti kaiserkraft.Podle čeho se pozná, jaký výrobek je vhodný pro jakou nebezpečnou látkuNejlepší je orientovat se podle symbolů nebezpečí. Najdete je nejen na obalech nebezpečných látek, ale také u našich výrobků pro skladování nebezpečných látek. Díky tomu budete okamžitě vědět, co se k čemu hodí. A také schválení našich výrobků hned poznáte podle zobrazeného zkušebního certifikátu. Máte ještě dotazy? Mnoho odpovědí je obsaženo v našem nákupním poradci „Informace o skladování nebezpečných látek v souladu s předpisy''.Nejdůležitější výrobky pro skladování nebezpečných látekŽádné skladování nebezpečných látek se neobejde bez záchytných van. Tyto vany jsou předepsané vždy tehdy, když jsou skladovány nádoby s kapalinami ohrožujícími vodu nebo zápalnými kapalinami. Zabraňují tomu, aby omylem uniklý obsah neskončil na podlaze nebo v podzemní vodě. Důležitý je výběr materiálu:


  • Ocel: hodí se pro kapaliny ohrožující vodu a zápalné kapaliny

  • Plast: hodí se pro agresivní kapaliny a kapaliny ohrožující vodu


Naše velkoobjemové skříně, regály na nebezpečné látky a kontejnery jsou již vybaveny správnou záchytnou vanou. Jinak jsou u nás záchytné vany k dostání i samostatně – samozřejmě v různých variantách a velikostech.Pak je ještě otázka, kde chcete nebezpečné látky skladovat. Mnoho firem se rozhodne pro venkovní skladování nebezpečných látek v bezpečné vzdálenosti. Pro tento případ najdete u společnosti kaiserkraft velkoobjemové skříně pro nebezpečné látky a kontejnery v různých velikostech: stanice pro sudy a malé nádoby pro malá až střední množství, regálové kontejnery pro nebezpečné látky s několika skladovacími úrovněmi pro velká množství a skříně a kontejnery na plynové láhve v různých velikostech. Kontejnery s izolací proti chladu jsou ideální pro celoroční skladování nebezpečných látek citlivých na teplotu. Čerpadla a příslušenství pro manipulaci se sudy usnadňují nakládání s nebezpečnými látkami.Pro vnitřní použití jsou vhodné bezpečnostní nádoby a regály na nebezpečné látky z pozinkované oceli s možností individuálního rozšíření. Nebo se můžete rozhodnout pro některou z našich skříní pro nebezpečné látky.Koho se zeptat v případě nejistotyNejlepší bude, když se zeptáte přímo nás. Naši odborníci na skladování nebezpečných látek Vám poradí s výběrem správných možností skladování. A když nebudeme mít nic, co by zcela splňovalo Vaše požadavky, pak pro Vás rádi budeme realizovat individuální řešení pro Vaše individuální potřeby.