Kola ESD

V oblasti ESD jste odstranili všechny zdroje elektrostatických výbojů. Ale co doprava? Řešením jsou kola a kolečka v ESD provedení.

V kategorii Kola ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: Wicke.

Relevance
Počet výrobků: 18

Kola a kolečka v ESD provedení: bezpečně a bez odporuNízký valivý odpor je jedním z nejdůležitějších faktorů dobrých kol a koleček. Při použití na ESD pracovištích však nejde jen o komfort při přepravě: specialisté na pohyb musí spolehlivě odvádět tření a elektrický náboj, a tím zabránit výbojům – a zároveň také trochu přelstít fyziku. Přesně to dělají naše vysoce kvalitní kola a kolečka v ESD provedení.
Čím se vyznačují vodivá kola a kolečka v ESD provedení?Aby se kola a kolečka vůbec mohla pohybovat vpřed, je určité tření mezi zemí a koly nezbytné. Při tomto tření však vzniká nerovnováha napětí. Běžné obruče – například na otočných a pevných kolech – jsou vyrobeny z plastů, které mají primárně vyhovovat podlaze a odolávat chemikáliím a oděru. Vodivost se zde téměř nebere v potaz.Pro přepravu součástek citlivých na ESD ani pro zřízení flexibilního ESD pracoviště jsou tyto plasty nevhodné. Kola a kolečka v ESD provedení mají proto obruče z termoplastických elastomerů (TPE), které náboji spolehlivě zabraňují.
Jaká různá provedení existují?Kola a kolečka v ESD provedení lze zvolit jako jednotlivá náhradní kola nebo jako kompletní otočné či pevné kolo. Můžete je použít k vylepšení dopravních přístrojů v ESD provedení nebo i k přípravě nádob v ESD provedení pro mobilní použití.
Co je třeba u kol v ESD provedení zohlednit?Vodivé obruče kol v ESD provedení mohou na podlahách s otevřenými póry zanechávat mastné skvrny. Pokud hledáte ESD verze pro citlivé povrchy, kontaktujte nás.Nízký valivý odpor a nízká hlučnost jsou u všech našich provedení samozřejmostí. V závislosti na produktu je však nosnost těchto kol o něco nižší než u srovnatelných verzí bez funkce ESD. To byste měli vzít v úvahu při kombinování kola a dopravního přístroje.
Jak mohu dodatečně zvýšit ochranu proti elektrostatickému výboji?Ochranu proti ESD berte velmi vážně. Každý zaměstnanec, který manipuluje se součástkami nebo produkty ohroženými elektrostatickými výboji, by měl nosit vhodný pracovní oděv v ESD provedení a být proškolen ohledně speciálního chování na ochranu před výboji. Samotné ESD pracoviště by mělo být vybaveno podlahovou krytinou v ESD provedení a práce by měla probíhat výhradně na stolech a židlích v ESD provedení.
Úplný přehled tohoto tématu naleznete v našem průvodci ESD: Ochrana proti nebezpečným výbojům.